OKAM wybrał Generalnego Wykonawcę do realizacji etapu I CITYFLOW
OKAM Capital podpisał umowę z firmą UNIBEP, która została Generalnym Wykonawcą etapu I CITYFLOW. Przy ul. Redutowej 9 w Warszawie w ramach tej fazy powstaną 2 budynki z 333 mieszkaniami. Projekt charakteryzować będą powierzchnie zielone i strefy aktywności dla mieszkańców, w tym ogród warzywny, klub mieszkańca, amfiteatr, przestrzenie do relaksu, a także dla czworonogów. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2022 r., a zakończą w IV kw. 2024 r.
CITYFLOW to będzie nasza kolejna wyjątkowa inwestycja, pozwalająca przyszłym mieszkańcom na czerpanie codziennej radości - aktywne spędzanie czasu wolnego, ale i życie w rytmie slow, odpoczynek i samorozwój w duchu eko. Inwestycja da szansę “płynięcia” w pięknym otoczeniu, na pograniczu centrum miasta i jego spokojnego ubocza. Niezwykle cieszymy się, że już wkrótce ruszymy z pracami w ramach etapu I – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Dwa budynki z 333 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi w ramach etapu I powstaną na działce liczącej 38.650 mkw. Obiekty będą liczyć max. 9 kondygnacji naziemnych (w zabudowie kaskadowej od 6 do 9 kondygnacji) i 2 podziemne. Projekt zakłada 400 miejsc parkingowych, z podłączeniem pod ładowanie pojazdów elektrycznych. Mieszkania oferować będą zróżnicowaną powierzchnię - od 29 do 193 mkw. Łącznie CITYFLOW to będą 4 budynki z 749 lokalami o wysokości do 2,8 m. Do niektórych mieszkań na ostatnich piętrach przynależeć będą tarasy, dla pozostałych lokali zaplanowano przestronne balkony lub ogródki.
Kluczowy atut projektu stanowić będą tereny zielone z bogatą roślinnością dające mieszkańcom codzienny kontakt z naturą. Łącznie ok. 40 proc. (ok. 1,5 ha) całej działki stanowi powierzchnia biologicznie czynna. Inwestycja otoczona będzie dodatkowo przez sąsiadujące z nią zewnętrzne parki. Jej centralne miejsce zajmie plac z fontanną, otoczony specjalną strefą aktywności, relaksu i spotkań, w której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Do wspólnego użytkowania będzie m.in. ogródek warzywny, zaciszna enklawa z leżakami i hamakami, amfiteatr do organizacji wydarzeń, plac zabaw, teren rekreacyjny dla zwierząt oraz część przeznaczona dla miłośników street workoutu. Cały teren zyska ogrodzenie, a także system monitoringu z ochroną.
To fantastycznie, że znów pracujemy z OKAM Capital, z którym zrealizowaliśmy Osiedle BOHEMA – Stara Praga, VISTA Mokotów, czy INCITY. Dobrze nam się współpracowało przy wcześniejszych projektach, jesteśmy pewni, że teraz będzie podobnie – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Chcę podkreślić, że przed nami bardzo wymagający, ale – także z powodu zaproponowanych rozwiązań – bardzo proekologiczny projekt, co wpisuje się w ogólnoświatowe trendy budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie bardzo liczymy na to, że razem zrealizujemy wszystkie etapy inwestycji CITYFLOW.
Projekt CITYFLOW charakteryzować będą także liczne eko-rozwiązania, wspierające ochronę środowiska i polepszające jakość życia mieszkańców. Wśród udogodnień znajdą się m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, stacja do serwisu jednośladów, system automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową, a także klub mieszkańca z przeznaczeniem pod wspólne aktywności mieszkańców. Istotną wartością dodaną jest lokalizacja inwestycji, z dogodną infrastrukturą transportową, usługową i publiczną.
Autorem koncepcji architektonicznej CITYFLOW jest pracownia Dedeco.
W etapie I sprzedanych zostało już ponad 25% mieszkań. Prace budowlane ruszą w IV kwartale 2022 r., a ich zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2024 r.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.