Komunikaty PR

OKAM z pozwoleniem na budowę CITYFLOW w Warszawie

2022-08-26  |  11:00
Biuro prasowe

OKAM Capital otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację inwestycji CITYFLOW. Projekt realizowany będzie na terenie warszawskiej dzielnicy Wola, przy ul. Redutowej 9. Powstanie tam wyjątkowe osiedle mieszkaniowe, z ok. 750 przestronnymi i komfortowymi mieszkaniami, w otoczeniu zieleni i strefy aktywności dla mieszkańców. CITYFLOW zostanie zrealizowane na działce, której ok. 40% będzie powierzchnią biologicznie czynną. Ogród warzywny, amfiteatr, strefa relaksu z leżakami i hamakami, przestrzeń dla czworonogów czy klub mieszkańca - to tylko niektóre z atutów projektu. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 r. 

Warszawski rynek mieszkaniowy potrzebuje kolejnych wartościowych projektów. Mając na uwadze ograniczoną dostępność pod inwestycje centralnych działek w stolicy, a także fakt, że popyt wciąż przewyższa podaż, tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować nabywcom CITYFLOW ciekawą przestrzeń do życia pełną piersią, w dzielnicy, która w ostatnich latach mocno się przeobraża. Jest dla nas także niezwykle ważne, że dołożymy swoją cegiełkę do dynamicznej transformacji Woli – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

Na całość inwestycji składać się będzie docelowo 743 mieszkań, o wysokości do 2,8 m, w 4 budynkach, od 4 do 8 pięter. W ramach etapu I powstaną dwa 8-piętrowe budynki z 334 mieszkaniami o metrażach od 29 do 193 mkw, w tym na ostatnich kondygnacjach również penthouse'y z tarasami na dachu, a także lokal z przeznaczeniem pod strefę mieszkańca na parterze. Pozostałe mieszkania wzbogacone będą o przestronne balkony i ogródki. W garażu podziemnym przewidziano ponad 926 miejsc postojowych, a także niemal 300 komórek lokatorskich. Na terenie inwestycji znajdzie się również miejsce na stojaki rowerowe.  


CITYFLOW to coś więcej niż miejsce do mieszkania 

Niezwykłym atutem tego projektu będzie jego otoczenie wyznaczone przez strefy zieleni. Inwestycja CITYFLOW otoczona będzie nie tylko przez sąsiadujące z nią zewnętrzne parki i skwery. Zostanie także wypełniona przez wewnętrzne pasy zieleni, z centralnym placem z fontanną, dzięki czemu mieszkańcy będą mieć na wyciągnięcie ręki stały kontakt z naturą. Projekt przewiduje również powstanie specjalnej strefy aktywności, relaksu i spotkań, w której każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Na terenie kompleksu mieszkaniowego do wspólnego użytkowania powstanie ogródek warzywny, zaciszna enklawa z leżakami i hamakami, amfiteatr oraz plac z mgłą wodną, plac zabaw czy część przeznaczona dla miłośników street workoutu; znajdzie się tu również teren rekreacyjny dla zwierząt.  

CITYFLOW to nie będzie zwyczajne miejsce do mieszkania, a wyjątkowa przestrzeń do życia. Połączy korzyści wynikające z życia w aglomeracji zaledwie w kilka minut od miejsca zamieszkania z możliwością przebywania i odpoczynku w zaciszu, na łonie natury, czego tak wiele osób obecnie poszukuje. Mieszkając tu będzie można doświadczyć i poczuć „flow” wyjątkowego „miasta”. Nie wiem czy znam drugi taki projekt mieszkaniowy, w którym do wspólnego użytkowania udostępniony będzie ogródek warzywny, strefa relaksu z hamakami i amfiteatr przeznaczony na różnego rodzaju wydarzenia - dodaje Marcin Michalec. 

W ramach realizowanej od 2018 r. Nowej Polityki Jakości OKAM, także projekt CITYFLOW zaopatrzony będzie w liczne rozwiązania prośrodowiskowe oraz podnoszące komfort życia jego mieszkańców. Wśród udogodnień znajdą się m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, punkty ładowania urządzeń mobilnych, panele fotowoltaiczne na budynkach, stacja do serwisu rowerów czy klub mieszkańca z przeznaczeniem pod wspólne aktywności mieszkańców. 

Dodatkowym atutem projektu jest bliskość centrum stolicy (zaledwie w kilka minut), z wygodnym dojazdem zarówno autem, jak i komunikacją miejską (okoliczne przystanki tramwajowe i autobusowe, powstające w dzielnicy stacje metra). W sąsiedztwie dobrze rozwinięta jest również infrastruktura usługowa i jednostki publiczne, znajdują się tu placówki edukacyjne, a także sklepy czy restauracje. 

Autorem koncepcji architektonicznej CITYFLOW jest pracownia Dedeco. 

W ramach rozpoczętej przedsprzedaży, zakupionych zostało już ponad 25% mieszkań w etapie I. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach tej fazy planowane jest IV kwartale 2022 r., zaś ich zakończenie w IV kwartale 2024 r.. 

Aktualnie OKAM realizuje w Warszawie także inwestycję CENTRAL HOUSE – na Mokotowie oraz BOHEMA - Strefa Praga na Pradze Północ. Przed OKAM także wielowymiarowy, rozłożony w czasie projekt na Żeraniu w ramach zakupionych w 2021 r. 62 hektarów.   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.