OKAM z prawomocnym pozwoleniem na rewitalizację Warzelni
OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa Praga, co daje zielone światło dla kontynuacji rewitalizacji pofabrycznych terenów na warszawskiej Pradze Północ. W ramach etapu B inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 mkw powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku, co jest ewenementem na rodzimym rynku. Apartamenty będą charakteryzować się ponadprzeciętną wysokością, osiągającą prawie 3,5 metra. Zakończenie prac rewitalizacyjnych i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 roku.
Warzelnia, będąca częścią całego kompleksu BOHEMA w centralnej jej części, w sąsiedztwie komina, będzie oferować przyszłym mieszkańcom 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości w budynku liczącym ponad 120 lat. Do apartamentów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowano również miejsca parkingowe. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców będzie ponadto 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.
- OKAM od początku swojej obecności na polskim rynku kojarzony jest z ambitnymi projektami o charakterze rewitalizacyjnym. Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała BOHEMA – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Poza unikalnym wyróżnikiem - niestandardową wysokością apartamentów, wizytówką budynku będzie także reprezentacyjne lobby wejściowe. Utrzymanie zabytkowego charakteru Warzelni to również zasługa aluminiowych okien ze szprosami. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, co dodatkowo wpłynie na odbiór wyjątkowo dużej kubatury. Ozdobny element stanowić będą fornirowane portale i drzwi wejściowe do apartamentów. Z kolei surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe, prefabrykowane parapety. Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną natomiast zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami antywłamaniowymi. Każdy apartament będzie wyposażony w wideodomofon premium i system inteligentnego zarządzania. Uwagę przykuwać ma również sama elewacja budynku - wykonana z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali - korten. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt.
Mieszkania w Warzelni cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarezerwowanych zostało już ok. 30% lokali. To tylko część inwestycji BOHEMA – Strefa Praga. Aktualnie OKAM przygotowuje się do odbiorów 280 mieszkań w etapie C, w czterech budynkach zlokalizowanych najbliżej metra Szwedzka, a w trakcie są prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów D i E.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.