Olga Melihov będzie wspierać ekspansję MLP Group w Rumunii
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wzmacnia swój zespół w Rumunii. We wrześniu Olga Melihov objęła stanowisko Country Head Romania i będzie odpowiadać za rozwój nowych projektów magazynowo-logistycznych w tym kraju.
Olga Melihov jest doświadczonym menedżerem z blisko 20-letnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2007 roku zarządza firmą IB Consulting. W trakcie kariery zawodowej była zatrudniona w firmię E-INFRA Romania, stała na czele BNP Real Estate Romania jako Country Manager, pracowała również jako International Development Manager w firmie deweloperskiej Mayland Real Estate Poland, gdzie odpowiadała za rozwój, komunikację i działania marketingowe firmy w Polsce i Rumunii. Jest absolwentką Uniwersytetu w Bukareszcie oraz studiów podyplomowych Real Estate Professional Executive Programme organizowanych przez Solvay Brussels School of Economics & Management i Polską Radę Centrów Handlowych. Ukończyła też studia MBA na Tiffin University w USA. Poza ojczystym językiem rumuńskim mówi także biegle po angielsku, rosyjsku i francusku..
Oprócz rynku polskiego, niemieckiego i austriackiego MLP Group działa także w Rumunii, gdzie realizowany jest nowoczesny kompleks magazynowy MLP Bucharest Park West. Jego docelowa powierzchnia wynosi 99 tys. m2. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w kluczowym regionie kraju, zaledwie 15 km od stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Ponad 22 tys. m kw. powierzchni wchodzącej w skład I etap projektu zostało już zrealizowane i w 100% wynajęte. Kolejne etapy są w przygotowaniu.
- Rumunia to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków magazynowych w Europie Wschodniej. W tym 20-milionowym kraju znajduje się obecnie tylko ok. 6 mln m kw. magazynów. Dla porównania, w dwukrotnie ludniejszej Polsce mamy już 25 mln m kw. Rumuński rynek otrząsnął się już ze skutków pandemii i obserwujemy na nim duży wzrost popytu na powierzchnie magazynowe, szczególnie ze strony najemców z sektora handlu detalicznego oraz e-commerce. Dlatego też zdecydowaliśmy o powierzeniu sterów nad naszym oddziałem w tym kraju Oldze, która dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu i wiedzy znakomicie zna lokalne uwarunkowania biznesowe i będzie w stanie pomóc nam nie tylko przy dalszej komercjalizacji MLP Bucharest Park West, ale również przy realizacji nowych projektów w przyszłości - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.