Oryginalny budynek na Białołęce już gotowy. Zobaczcie Alineę!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Ma niecodzienny kształt i charakterystyczne balkony. Alinea, nowy budynek mieszkalny na Białołęce, jest już gotowy. Wkrótce w 75 lokalach pojawią się pierwsi mieszkańcy.
Wyróżniająca się kształtem Alinea jest już gotowa. Bouygues Immobilier, francuski deweloper, który jest odpowiedzialny za inwestycję, potwierdza, że wkrótce do nowoczesnej bryły budynku przy ul. Łopianowej wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. – Otrzymaliśmy zaświadczenie o braku sprzeciwu do użytkowania naszej inwestycji na Białołęce. To oznacza, że jeszcze w styczniu będziemy mogli wydać pierwszym lokatorom klucze do nowych mieszkań – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
Budynek inny niż wszystkie
Swój oryginalny kształt 5-piętrowa Alinea zawdzięcza niebanalnemu układowi przestronnych balkonów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby nie graniczyły ze sobą. Taki zabieg ma nie tylko nadawać atrakcyjności całej bryle, ale również sprzyjać komfortowi oraz prywatności mieszkańców. To właśnie od układu balkonów budynek wziął swoją nazwę – Alinea, co po francusku oznacza po prostu „wcięcie”. – Budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych inwestycji na Białołęce. Charakterystyczne balkony widać nie tylko od frontu, ale również z lotu ptaka – patrząc z góry, bryła budynku tworzy charakterystyczny zygzak przypominający grę Tetris – zauważa Cezary Grabowski.
Przestronne balkony przynależą do wszystkich mieszkań z wyjątkiem parteru – tam mieszkańcy mają do swojej dyspozycji wygodne ogródki. Dodatkowo jedno z mieszkań na ostatnim piętrze posiada specjalne wyjście prowadzące z balkonu na taras umieszczony na dachu budynku.
Komfortowe mieszkania w dobrej lokalizacji
Alinea to 75 przestronnych mieszkań o metrażach od 26 do 93 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Ich zaletą są nie tylko przestronne balkony, ale również bardzo dobre doświetlenie pomieszczeń - dzięki narożnym oknom.
Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 86 miejsc postojowych w hali garażowej oraz miejsc dla gości w parkingu naziemnym. W budynku zaplanowano także lokal usługowy, a przy inwestycji zamontowano stojaki na rowery.
Alinea została zlokalizowana przy ul. Łopianowej, na Białołęce. – Postawiliśmy na dynamicznie rozwijającą się dzielnicę, w której chcą mieszkać młodzi ludzie. Bardzo dobra komunikacyjnie z bogatą infrastrukturą okolica, sprawia że najpotrzebniejsze usługi mieszkańcy Alinei mają na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, jak w każdej naszej inwestycji, zadbaliśmy również o bliskość terenów zielonych – tłumaczy Cezary Grabowski.
Nieopodal inwestycji znajdują się lokale usługowe, placówki edukacyjne, a zaledwie 300 metrów dzieli Alineę od lasu przy Kanale Żerańskim. Mieszkańcy mogą korzystać również pobliskich kortów tenisowych, siłowni i nadwiślańskich tras rowerowych. Tuż przy Alinei znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a do stacji metra Marymont dostaniemy się w 15 minut.
Alinea to kolejny z projektów realizowanych obecnie przez Bouygues Immobilier w stolicy. W grudniu 2021 roku poznaliśmy generalnego wykonawcę zielonej inwestycji Aparté Mokotów, który już rozpoczął prace budowlane przy ul. Polskiej. W zeszłym roku Bouygues Immobilier ogłosił również start swojej najnowszej inwestycji w Warszawie – Novelii Bemowo, kameralnego budynku z 89 mieszkaniami.
Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.