Oryginalny budynek na Białołęce już gotowy. Zobaczcie Alineę!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Ma niecodzienny kształt i charakterystyczne balkony. Alinea, nowy budynek mieszkalny na Białołęce, jest już gotowy. Wkrótce w 75 lokalach pojawią się pierwsi mieszkańcy.
Wyróżniająca się kształtem Alinea jest już gotowa. Bouygues Immobilier, francuski deweloper, który jest odpowiedzialny za inwestycję, potwierdza, że wkrótce do nowoczesnej bryły budynku przy ul. Łopianowej wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. – Otrzymaliśmy zaświadczenie o braku sprzeciwu do użytkowania naszej inwestycji na Białołęce. To oznacza, że jeszcze w styczniu będziemy mogli wydać pierwszym lokatorom klucze do nowych mieszkań – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
Budynek inny niż wszystkie
Swój oryginalny kształt 5-piętrowa Alinea zawdzięcza niebanalnemu układowi przestronnych balkonów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby nie graniczyły ze sobą. Taki zabieg ma nie tylko nadawać atrakcyjności całej bryle, ale również sprzyjać komfortowi oraz prywatności mieszkańców. To właśnie od układu balkonów budynek wziął swoją nazwę – Alinea, co po francusku oznacza po prostu „wcięcie”. – Budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych inwestycji na Białołęce. Charakterystyczne balkony widać nie tylko od frontu, ale również z lotu ptaka – patrząc z góry, bryła budynku tworzy charakterystyczny zygzak przypominający grę Tetris – zauważa Cezary Grabowski.
Przestronne balkony przynależą do wszystkich mieszkań z wyjątkiem parteru – tam mieszkańcy mają do swojej dyspozycji wygodne ogródki. Dodatkowo jedno z mieszkań na ostatnim piętrze posiada specjalne wyjście prowadzące z balkonu na taras umieszczony na dachu budynku.
Komfortowe mieszkania w dobrej lokalizacji
Alinea to 75 przestronnych mieszkań o metrażach od 26 do 93 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Ich zaletą są nie tylko przestronne balkony, ale również bardzo dobre doświetlenie pomieszczeń - dzięki narożnym oknom.
Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 86 miejsc postojowych w hali garażowej oraz miejsc dla gości w parkingu naziemnym. W budynku zaplanowano także lokal usługowy, a przy inwestycji zamontowano stojaki na rowery.
Alinea została zlokalizowana przy ul. Łopianowej, na Białołęce. – Postawiliśmy na dynamicznie rozwijającą się dzielnicę, w której chcą mieszkać młodzi ludzie. Bardzo dobra komunikacyjnie z bogatą infrastrukturą okolica, sprawia że najpotrzebniejsze usługi mieszkańcy Alinei mają na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, jak w każdej naszej inwestycji, zadbaliśmy również o bliskość terenów zielonych – tłumaczy Cezary Grabowski.
Nieopodal inwestycji znajdują się lokale usługowe, placówki edukacyjne, a zaledwie 300 metrów dzieli Alineę od lasu przy Kanale Żerańskim. Mieszkańcy mogą korzystać również pobliskich kortów tenisowych, siłowni i nadwiślańskich tras rowerowych. Tuż przy Alinei znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a do stacji metra Marymont dostaniemy się w 15 minut.
Alinea to kolejny z projektów realizowanych obecnie przez Bouygues Immobilier w stolicy. W grudniu 2021 roku poznaliśmy generalnego wykonawcę zielonej inwestycji Aparté Mokotów, który już rozpoczął prace budowlane przy ul. Polskiej. W zeszłym roku Bouygues Immobilier ogłosił również start swojej najnowszej inwestycji w Warszawie – Novelii Bemowo, kameralnego budynku z 89 mieszkaniami.
Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.