Komunikaty PR

Osiedla dla małych mieszkańców

2020-06-29  |  11:25
Biuro prasowe

Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci, które bezsprzecznie będą najważniejszym domownikiem, wybór nowego domu to wielkie przeżycie. Wielu inwestorów ma na uwadze szczęście naszych pociech i wie dokładnie, czego potrzeba najmłodszym mieszkańcom, aby umożliwić im zabawę, rozwój oraz bezpieczeństwo na terenie osiedla.

Rekreacja na terenie inwestycji

Spoglądając na nowe projekty inwestycji dostrzegamy, że przestrzeń dla małych mieszkańców to element obowiązkowy na osiedlu. Takie spojrzenie na funkcjonalność inwestycji posiada jeden z największych poznańskich deweloperów firma, Agrobex – Inwestycja w przestrzenie rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców to nie tylko ukłon dla rodziców, ale też dla całej lokalnej społeczności. W naszych projektach zawsze znajdzie się miejsce na przestronny plac zabaw dla dzieci, ale też na część rekreacyjną jak np. siłownia plenerowa – mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex.

Miejsce dla maluchów w swoich projektach planuje również inwestor KM Building, realizujący aktualnie Zalasewo Park oraz Rodzinny Zakątek w Błażejewie. Podpoznańskie osiedla tworzone przez dewelopera są zaprojektowane z myślą o wszystkich mieszkańcach, jednak propozycja Rodzinny Zakątek to wyjątkowa lokalizacja dla rodzin. – Chcemy stworzyć miejsce do integracji naszej wspólnoty, dzieci mają okazję bawić się i wychowywać wśród swoich rówieśników, a rodzice tworzyć osiedlowe znajomości, a czasami nawet przyjaźnie – komentuje Maciej Bartczak, wiceprezes firmy. Miejsca rekreacyjne dla najmłodszych to już niemalże standard na nowopowstających osiedlach , w co chętnie włącza się firma Greenbud Development, tworząc plac zabaw pełen atrakcji dla dzieci na swojej inwestycji Nowy Jasin.

W podobny sposób myślą też inni inwestorzy. Proxin Investments na osiedlu Nowe Ogrody przygotował dwa bogato wyposażone place zabaw na wewnętrznych, zamkniętych dla ruchu kołowego dziedzińcach, a także cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, które są szczególnym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi, mieszkającymi szczególnie na wyższych kondygnacjach. Dodatkowo cały teren osiedla jest monitorowany. Deweloper sukcesywnie powiększając ofertę mieszkaniową o nowe budynki, projektuje kolejne przestrzenie dla najmłodszych.

Ambitne plany zagospodarowania terenu ma Gravis Developer. Inwestycja Osiedle Owocowe w lokalizacji Komorniki-Rosnowo, ma być wzorem dla innych inwestorów, którzy chcą tworzyć duże osiedla pod miastem. – Mieszkając w podmiejskich miasteczkach, rodzice chcą znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich pociech. Odpowiadamy na to zapotrzebowanie, tworząc na naszym osiedlu dwa lub trzy place zabaw, w zależności od rozwoju całej inwestycji. Będą to zamykane na klucz, dostępne dla mieszkańców inwestycji miejsca,
w których najmłodsi będą mogli się bawić z innymi dziećmi, niedaleko swojego domu.
– zaznacza Sonja Łykowska, prezes Gravis Developer.

Przestrzeń dla małych i dużych.

Jeśli infrastruktura nie pozwala na stworzenie osobnego miejsca rekreacji, deweloper decyduje się na przyjazną lokalizację, by okolica cieszyła całe rodziny. Poznań znajduje się w czołówce polskich miast pod względem posiadania powierzchni zielonych (szczególnie północna i zachodnia strona) – warto tutaj zamieszkać.

DRN Concept Developer ze swoją propozycją Leonarda 8 znajduje się bardzo blisko atrakcyjnych terenów rekreacyjnych – Naszych klientów ucieszy bliskość Sołacza i Cytadeli, idealnych na rodzinne spotkanie. – podkreśla Paweł Andrzejewski z marki DRN Concept Deweloper.

EBF Development proponuje swoim klientom, projekt zlokalizowany w pobliżu licznych terenów rekreacyjnych. W okolicy znajdują się ścieżki rowerowe, tereny zielone oraz jezioro Rusałka. Ponadto deweloper przygotował dla najmłodszych na terenie osiedla dwa place zabaw.

Natomiast inwestycja Rodzinne Podolany budowana przez dewelopera SKY Investments, to projekt stawiający na przyjazne środowisko do wychowywania i rozwoju dzieci. – Nasza propozycja stawia na bezpieczeństwo. Zamknięte, ogrodzone osiedle, jest dobrym wyborem dla rodziców i ich pociech. – mówi Małgorzata Walczak-Łondka z firmy SKY Investments. Konwencję zamkniętą posiada także budowane Osiedle Przy Jeziorach, które posiada ogrodzenie z bramą wjazdową i domofony.

Wyjątkową propozycję stworzyła również Grupa Partner w swoim projekcie – Śródka OdNowa 2. Budynek oddalony od Starego Rynku o nieco ponad 2 km, wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej. Przyszli Mieszkańcy będą mieć w pobliżu także kompletne zaplecze handlowo-usługowe.

Lokalizacja na 5+

Niezwykle istotną kwestią jest także odległość od domu do placówki edukacyjnej. Dla wielu – kwestią najistotniejszą. Dla rodziców to priorytet, by dziecko bezpiecznie trafiło do szkoły, a podróż do przedszkola nie była utrudnieniem.

Na czele ilości okolicznych placówek oświatowych plasuje się zdecydowanie inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development. – Rodziny docenią pobliskie żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe oraz wyższe uczelnie. Można powiedzieć, że najmłodsi mieszkańcy skorzystają z pełnej oferty oświaty w okolicy. – komentuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Warto podkreślić, że mieszkania na Piątkowskiej 103, zachęcają bardzo dużą powierzchnią, co będzie dobrą propozycją dla rodzin.

- Chcemy, by nasza inwestycja budziła zainteresowanie między innymi poprzez dobrą lokalizację, czyli zaplecze handlowo-usługowe i edukacyjne, np. bliskość Szkoły Podstawowej nr 11, dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Spokojna lokalizacja osiedla, razem z zapleczem oświatowym tworzy perfekcyjne warunki do wychowywania dzieci.

- Firma deweloperska tworząc inwestycję, powinna pomyśleć o każdym mieszkańcu. Place zabaw, miejsca rekreacji na zewnątrz, czy nawet przygotowane pomieszczenia wewnątrz budynków służą integracji. Dzięki temu mieszkańcy czują bezpieczeństwo, ale i przynależność do wspólnoty. To sprawia, że tylko utwierdzają się w przekonaniu najlepszego wyboru, jakiego mogli dokonać – podsumowuje Agnieszka Banaszak, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.