Komunikaty PR

Osiedle Enklawa Winogrady już prawie gotowe

2020-05-21  |  13:20
Biuro prasowe

Już we wrześniu zakończą się wszystkie prace na inwestycji Enklawa Winogrady w Poznaniu. W ofercie znajdują się ostatnie mieszkania, a deweloper podkreśla sporo udogodnień, jak apartamentowe części wspólne wewnątrz budynków, z jasnymi, eleganckimi klatkami schodowym oraz pozostałe atuty, między innymi lokalizację w willowej części Winograd.

Od marca 2019 do dziś

Pierwsza łopata na inwestycji przy ulicy Czarna Rola w Poznaniu została wkopana w marcu 2019. Wówczas rozpoczęły się regularne prace na niemal całym placu budowy. Budowlańcy wykopali fundamenty pod wszystkie budynki, oznaczone literami A, B i C, przygotowali pierwsze ściany w podziemnej hali garażowej. Niemal w tym samym czasie nastąpiła premiera sprzedażowa, podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Od tego czasu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu pracownicy budowlani wykonywali swoją pracę. Pierwotny harmonogram zakładał zakończenie robót wraz z IV kwartałem 2020, natomiast podczas 14 miesięcy udało się wiele prac przyspieszyć. Nie przeszkodziła nawet siła wyższa w postaci pandemii, która de facto zaskoczyła wiele firm. - Potrzebne były nowe rozwiązania, ale te znaleźliśmy. Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Ponadto dzięki solidnym dostawcom wszystkie materiały były na czas – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Budynek A jest już w całości wykończony, trwają ostatnie drobne prace i poprawki. W części B zamontowano dach, wstawiono stolarkę okienną i ścianki działowe. Natomiast w budynku oznaczonym literą C w 70 procentach są przygotowane tynki w lokalach i częściach wspólnych. Kolejne prace w toku.

Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych.

Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, ale i liczbę różnych udogodnień, które należy przygotować dla mieszkańców, proces inwestycyjny przebiega sprawnie – podsumowuje przedstawiciel Enklawy Winogrady.

Wygoda w ciekawym otoczeniu

Udogodnienia, o których wspomina Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady, to dziś wartość dodana, która znacznie wpływa na zadowolenie mieszkańców. Klient poszukujący własnego M ma spory wybór, także biorąc pod uwagę Poznań, jeden z kilku najmocniejszych rynków deweloperskich. Winogrady to jedna z najpopularniejszych lokalizacji i przeżywa swój rozkwit. – Niedaleko naszej inwestycji, od ulicy Czarna Rola jest okolica willowa, o niskiej zabudowie jednorodzinnej. Z drugiej strony, widzimy Rondo Solidarności, przy którym położone są przystanki komunikacji miejskiej. Ponadto wystarczy kilkanaście minut, by znaleźć się w Parku Cytadela lub na Sołaczu, skąd możemy trafić nad Jezioro Rusałkę. Dobraliśmy lokalizację inwestycji w sposób bardzo przemyślany – ocenia Krystian Cebulski. Przyjeżdżając do domu, mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, gdzie zostawić swoje auto. Jesteśmy w popularnej części Poznania, natomiast inwestycja Enklawa Winogrady zapewnia aż 192 miejsca parkingowe, w tym 134 w czterech podziemnych halach garażowych. – Aktualnie proponujemy rabat 5000 zł brutto na miejsce postojowe – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Ponadto wchodząc do jednego z trzech budynków mieszkalnych, zetkniemy się z apartamentowym wykończeniem części wspólnych i eleganckimi ramami do drzwi wejściowych każdego mieszkania. Projekt Enklawa Winogrady zakłada także propozycje nieszablonowe dla nabywców, w tym między innymi mieszkania duże. Dostępny jest apartament 120 m kw., dla którego w cenie jest przewidziany taras ponad 60 m kw., dwa balkony oraz pomieszczenie gospodarcze w hali garażowej 12 m kw. Aktualnie blisko 70 procent wszystkich lokali już znalazło swoich nabywców. Dostępne są powierzchnie 48 – 126 m kw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.