Osiedle Enklawa Winogrady już prawie gotowe
Już we wrześniu zakończą się wszystkie prace na inwestycji Enklawa Winogrady w Poznaniu. W ofercie znajdują się ostatnie mieszkania, a deweloper podkreśla sporo udogodnień, jak apartamentowe części wspólne wewnątrz budynków, z jasnymi, eleganckimi klatkami schodowym oraz pozostałe atuty, między innymi lokalizację w willowej części Winograd.
Od marca 2019 do dziś
Pierwsza łopata na inwestycji przy ulicy Czarna Rola w Poznaniu została wkopana w marcu 2019. Wówczas rozpoczęły się regularne prace na niemal całym placu budowy. Budowlańcy wykopali fundamenty pod wszystkie budynki, oznaczone literami A, B i C, przygotowali pierwsze ściany w podziemnej hali garażowej. Niemal w tym samym czasie nastąpiła premiera sprzedażowa, podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Od tego czasu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu pracownicy budowlani wykonywali swoją pracę. Pierwotny harmonogram zakładał zakończenie robót wraz z IV kwartałem 2020, natomiast podczas 14 miesięcy udało się wiele prac przyspieszyć. Nie przeszkodziła nawet siła wyższa w postaci pandemii, która de facto zaskoczyła wiele firm. - Potrzebne były nowe rozwiązania, ale te znaleźliśmy. Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Ponadto dzięki solidnym dostawcom wszystkie materiały były na czas – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Budynek A jest już w całości wykończony, trwają ostatnie drobne prace i poprawki. W części B zamontowano dach, wstawiono stolarkę okienną i ścianki działowe. Natomiast w budynku oznaczonym literą C w 70 procentach są przygotowane tynki w lokalach i częściach wspólnych. Kolejne prace w toku.
Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych.
– Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, ale i liczbę różnych udogodnień, które należy przygotować dla mieszkańców, proces inwestycyjny przebiega sprawnie – podsumowuje przedstawiciel Enklawy Winogrady.
Wygoda w ciekawym otoczeniu
Udogodnienia, o których wspomina Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady, to dziś wartość dodana, która znacznie wpływa na zadowolenie mieszkańców. Klient poszukujący własnego M ma spory wybór, także biorąc pod uwagę Poznań, jeden z kilku najmocniejszych rynków deweloperskich. Winogrady to jedna z najpopularniejszych lokalizacji i przeżywa swój rozkwit. – Niedaleko naszej inwestycji, od ulicy Czarna Rola jest okolica willowa, o niskiej zabudowie jednorodzinnej. Z drugiej strony, widzimy Rondo Solidarności, przy którym położone są przystanki komunikacji miejskiej. Ponadto wystarczy kilkanaście minut, by znaleźć się w Parku Cytadela lub na Sołaczu, skąd możemy trafić nad Jezioro Rusałkę. Dobraliśmy lokalizację inwestycji w sposób bardzo przemyślany – ocenia Krystian Cebulski. Przyjeżdżając do domu, mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, gdzie zostawić swoje auto. Jesteśmy w popularnej części Poznania, natomiast inwestycja Enklawa Winogrady zapewnia aż 192 miejsca parkingowe, w tym 134 w czterech podziemnych halach garażowych. – Aktualnie proponujemy rabat 5000 zł brutto na miejsce postojowe – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Ponadto wchodząc do jednego z trzech budynków mieszkalnych, zetkniemy się z apartamentowym wykończeniem części wspólnych i eleganckimi ramami do drzwi wejściowych każdego mieszkania. Projekt Enklawa Winogrady zakłada także propozycje nieszablonowe dla nabywców, w tym między innymi mieszkania duże. Dostępny jest apartament 120 m kw., dla którego w cenie jest przewidziany taras ponad 60 m kw., dwa balkony oraz pomieszczenie gospodarcze w hali garażowej 12 m kw. Aktualnie blisko 70 procent wszystkich lokali już znalazło swoich nabywców. Dostępne są powierzchnie 48 – 126 m kw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.