Osiedle Horizon – tylko rok do zakończenia budowy
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Budynek od ul. Starowiejskiej osiągnął docelową wysokość, sześć pięter. Trwają prace związane w wykańczaniem mieszkań. Właśnie mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy. Koniec ma nastąpić w marcu przyszłego roku.
Osiedle Horizon to kompleks budynków mieszkalno-usługowych, zlokalizowany w Letnicy w Gdańsku. Inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction, wkroczyła w ostatnią fazę budowy.
- Z początkiem roku rozpoczęto montaż wind towarowo-osobowych, układanie gresów w częściach wspólnych budynku oraz montaż wewnętrznej stolarki drzwiowej. Mocno zaawansowane są już prace związane w wykańczaniem mieszkań. We wszystkich budynkach wykonywane są instalacje elektryczne oraz teletechniczne, instalacje centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjne. Równolegle prowadzone są prace tynkarskie, posadzkarskie oraz szpachlarskie. Budynki mają już w 70 procentach zamontowaną stolarkę okienną, prowadzone są prace hydroizolacyjne dachów. W najbliższych dniach ruszą prace związane z wykonaniem elewacji – opowiada Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Osiedle Horizon będzie częściowo ogrodzone, objęte monitoringiem i ochroną. Na parterze budynków deweloper przewidział 9 lokali usługowych. W hali garażowej i na terenie osiedla będą wydzielone miejsca na rowery. Zielone tarasy widokowe na budynkach będą służyć jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców.
- Osiedle pomieści 629 mieszkań, od 26 do 98 m kw., każde z balkonem, loggią lub tarasem – mówi Małgorzata Ostrowska. – Szybko sprzedały się te najmniejsze mieszkania, ale są jeszcze lokale o pow. 45 m kw. i 3-pokojowe, dla rodzin z dziećmi. Uruchomiliśmy ofertę dla osób, które będą chciały skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2%. Dostosowaliśmy harmonogramy płatności, by umożliwić klientom podjęcie decyzji o zakupie mieszkania, a przede wszystkim wyboru już teraz. Dzięki temu, że już dziś jesteśmy przygotowani, nasi klienci będą mogli złożyć wnioski kredytowe w pierwszych dniach lipca, zanim wyczerpią się środki – dodaje.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.