Komunikaty PR

Osiedle Horizon w Gdańsku – drugi etap już w sprzedaży

2021-10-11  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Do sprzedaży trafiła pula mieszkań z drugiego etapu osiedla Horizon,  kompleksu budynków premium, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Letnicy. Powstanie w nim łącznie 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Budowę J.W. Construction rozpoczął w marcu tego roku, a jej zakończenie, zgodnie z umową podpisaną z Generalnym Wykonawcą PORR S.A., nastąpi za niespełna dwa lata.

 

- Mieszkania w tej inwestycji sprzedajemy niemal „od ręki”. Oprócz popytu inwestycyjnego, za sprawą między innymi poluzowania kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych, obserwujemy duże zainteresowanie klientów zakupem mieszkań na własne potrzeby. Bardzo nas cieszy, że klientom podoba się ten projekt. Z siedemnastopiętrowego budynku, który właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży roztacza się piękny widok na panoramę miasta i zatokę. Łącznie zaprojektowaliśmy tu 191 lokali. Mieszkanie 1-, 2- lub 3-pokojowe o powierzchni od 32 do 57 m kw. można kupić już teraz - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

O atrakcyjności osiedla Horizon decyduje bliskość plaży i parków, doskonała komunikacja z centrum Gdańska, i przede wszystkim, projekt architektoniczny. Każde z mieszkań ma balkon, loggię lub taras. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można oglądać panoramę miasta, port i zatokę. Na zielonych dachach budynków zaprojektowano strefę rekreacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców. Jednak zielone dachy to nie tylko przestrzeń do wypoczynku. To walor ekologiczny osiedla i energooszczędność.

- Troska o obniżanie temperatury w mieście i oczyszczanie powietrza z dwutlenku węgla, to trend, któremu deweloperzy realizujący swoje inwestycje w Gdańsku, jednym z pierwszych miast, które zauważyło zalety zielonych dachów, podporządkowują się od wielu lat. Zielone dachy są też doskonałą barierą termoizolacyjną budynków, co przełoży się na mniejsze zużycie energii potrzebnej zarówno do ogrzania, jak też schłodzenia istniejących w nich mieszkań - mówi Małgorzata Ostrowska.

Partery budynków w Osiedlu Horizon przeznaczone są na lokale usługowe, łącznie będzie ich 9, a podziemia na halę garażową, gdzie będą też wydzielone miejsca na rowery. Kilometry ścieżek rowerowych w bliskim otoczeniu inwestycji to gratka zarówno dla osób młodych, które prowadzą aktywny tryb życia, jak też rodzin z dziećmi. Na terenie osiedla znajdzie się miejsce na plac zabaw dla dzieci. Do plaży jest zaledwie 20 min spacerem. Doskonała infrastruktura handlowo-usługowa i kulturalno-edukacyjna Letnicy, bliskość stadionu piłkarskiego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo, zapewni mieszkańcom Osiedla Horizon dostęp do wydarzeń sportowo-rozrywkowych.

 

Sąsiedztwo Drogi Zielonej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Gdańska, wygodny wyjazd w kierunku obwodnicy południowej, Autostrady A1 oraz dróg ekspresowych w kierunku Warszawy, Łodzi i Szczecina, dojazd samochodem do centrum w zaledwie 11 minut i do lotniska – 25, to ważne atuty Letnicy.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.