Osiedle Nowa Murowana 2 w budowie
W ramach zupełnie nowego projektu powstanie niewielkie osiedle złożone z dwóch budynków wielorodzinnych. Budowa pierwszego z nich, będącego jednocześnie etapem nr 6 całości osiedla, od lipca jest już w toku. Wykonano fundamenty i aktualnie są stawiane mury parteru i pierwszego piętra. Finalnie w tej części inwestycji znajdzie się 26 lokali na trzech kondygnacjach. Zróżnicowany projekt zakłada pełną rozpiętość powierzchni - od 26 do 73 m kw., z czego większość będą stanowić mieszkania 2- i 3-pokojowe. Do lokali na parterze będą przynależeć ogrody, cieszące się dużym wzięciem, a na piętrze – przestronne balkony. Do każdego mieszkania dostępne są bezpłatne komórki lokatorskie, stanowiące nowoczesną formę zastąpienia piwnicy. Podobnie jak w inwestycji Nowa Murowana, w nowym projekcie wszystkie lokale będą oddawane w standardzie deweloperskim, który gwarantuje m.in. kaloryfery, parapety wewnętrzne, kontakty, włączniki, domofon, piec kondensacyjny dwufunkcyjny, a także rolety zewnętrzne dla mieszkań parterowych. Klienci będą mogli zakupić miejsca postojowe w granicach osiedla na własność w przystępnej cenie od 5999 zł brutto. Ponadto, w pobliżu znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Zakończenie prac budowlanych jest planowane na czerwiec 2021.
Nowa Murowana to znak jakości
Warto podkreślić, że miejscowość Murowana Goślina mocno zyskała na popularności. Pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, zakłady pracy są dostępne na miejscu, a w razie potrzeby możemy w nieco ponad 20 minut dojechać szynobusem do Poznania. Stacja kolejowa jest niecałe 300 m od inwestycji. Ponadto w granicach gminy Murowana Goślina znajduje się Puszcza Zielonka. - Nie brakuje osób, których urzekła ta lokalizacja. Do naszego osiedla przekonali się także poznaniacy, co nas bardzo cieszy – podkreśla Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2. Pierwsze osiedle od momentu premiery w listopadzie 2017, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Powstało 91 mieszkań w pięciu budynkach wielorodzinnych. W sierpniu tego roku całość inwestycji została zakończona.
- Z taką samą dbałością przygotujemy osiedle Nowa Murowana 2. Dotyczy to nie tylko mieszkań, ale i części wspólnych, jak: drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie. Jesteśmy gwarancją jakości, co może potwierdzić blisko 90 zadowolonych klientów. Projektujemy i budujemy kompleksowo. Przyszli mieszkańcy z pewnością to zauważą – podsumowuje Patrycja Pilarczyk.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.