Osiedle Piękna 21 we Wrocławiu gotowe przed terminem
Dom Development, lider rynku deweloperskiego w Polsce, rozpoczął wydawanie kluczy na Osiedlu Piękna 21, wyprzedzając harmonogram prac. Inwestycja zlokalizowana na Tarnogaju to już piąta realizacja dewelopera na południu Wrocławia. W jej ramach Dom Development współfinansuje planowaną przez miasto przebudowę skrzyżowania ulic Pięknej i Nyskiej. W ofercie pozostały jeszcze ostatnie mieszkania.
– Pierwotnie planowaliśmy przekazania na wrzesień, więc wyprzedziliśmy harmonogram – podkreśla prezes Dom Development Wrocław Iwona Kołodziejczyk. – To pokazuje, że sytuacja epidemiczna nie zmieniła naszych priorytetów: terminowość i bezpieczeństwo klientów zawsze były i zawsze będą dla nas kluczowe.
Osiedle Piękna 21 to inwestycja wyróżniająca się nowoczesną architekturą. Ułożony w kształt odwróconej litery C budynek ma sześć pięter w części niższej i 10-piętrową dominantę od strony skrzyżowania ulic Pięknej i Nyskiej. W sumie w ramach inwestycji powstało 196 mieszkań i 4 lokale usługowe o metrażach od 27,5 m2 do 115 m2. W sprzedaży dostępne są jeszcze ostatnie mieszkania.
Osiedle jest zlokalizowane w modnej części Wrocławia - Tarnogaju i bardzo dobrze skomunikowane z każdą częścią miasta. W otoczeniu znajdują się szkoły i przedszkola, tereny rekreacyjne i sportowe, a także bogata oferta handlowa, kulturalna i gastronomiczna.
Osiedle Piękna 21 to już piąta realizacja Dom Development na południu Wrocławia. Do końca roku deweloper planuje przekazać dwie kolejne inwestycje, Grabiszyńską 141 oraz Apartamenty Księcia Witolda. Oba projekty, pomimo wyzwań związanych z pandemią, realizowane są zgodnie z harmonogramem. Rosnąca skala działalności spółki przekłada się na jej zaangażowanie w poprawę przestrzeni miejskiej. Przykładem tego typu aktywności Dom Development jest finansowy udział w planowanej przez miasto przebudowie skrzyżowania ulic Pięknej i Nyskiej.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.