Osiedle Przy Jeziorach. Lokalizacja z atutami.
Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek deweloperski. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, które znajdują się w administracyjnych granicach Poznania, z miejsca stają się hitem sprzedażowym, nie ma ich zbyt wiele. – Naszym klientom proponujemy poznańską lokalizację z wieloma atutami – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Deweloper realizuje z sukcesami już III etap Osiedla Przy Jeziorach.
Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej. Determinuje to wiele czynników, w tym brak dostępnych gruntów, warunki zabudowy, czy wreszcie inne plany inwestycyjne deweloperów. Dlatego każda oferta nowych lokali, w zabudowie bliźniaczej, czy wolnostojących, jest rozchwytywana i z właściwie z miejsca staje się hitem sprzedażowym. Klienci poszukują przestrzeni, ogrodu, a to dziś ważniejsze, niż prestiżowa lokalizacja w centrum. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim par, czy młodych rodzin. Singiel zapewne nadal chętnie wybierze kawalerkę lub mieszkanie 2-pokojowe. – Jeśli chodzi o miejsce dla naszego projektu, to nie ukrywam, że trafiliśmy bardzo dobrze. Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, w okolicy trzech jezior, a jednocześnie w obrębie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nasi klienci bardzo doceniają tę lokalizację, dzięki czemu z sukcesem budujemy i sprzedajemy domy w ramach III etapu inwestycji – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Nowa lokalizacja z sukcesem
Ulica Golęczewska w Poznaniu znajduje się w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego. W takiej okolicy, pomiędzy jeziorami nie powstaje żadna inwestycja. Z jednej strony oznacza to, że firma More Place postawiła na nowość w kontekście lokalizacji, konsekwentnie prezentując klientom atuty tego miejsca i – w szerszej perspektywie – całego projektu. – W ramach całej inwestycji powstanie łącznie 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, z czego tylko kilkanaście, w III etapie pozostaje w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców. Duża część domów została wybudowana i przekazana nabywcom. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno na temat architektury budynków, jak i samego miejsca. Stworzenie naszego projektu deweloperskiego to sztuka połączenia dwóch kwestii: bliskości przyrody z łatwym dostępem do miasta. To z pewnością ma wpływ na nasz sukces sprzedażowy – mówi Tomasz Pietrzyński.
Warto podkreślić, że mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację miejską. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum. Ponadto do dyspozycji jest trasa szybkiego ruchu S11, która pozwala wyjechać z tej części Poznania. W niedalekiej okolicy osiedla funkcjonują także placówki oświatowe i obiekty handlowo – usługowe. Kolejnym atutem lokalizacji jest bliskość przyrody. – Okolica naszego osiedla o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny klimat, z pewnością atrakcyjnością przewyższający centrum miasta – zauważa Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Ostatnie domy w sprzedaży
Warto podkreślić, że inwestycja rozwija się bardzo regularnie. I etap zakładał powstanie 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla to 8 budynków - 16 lokali. W III części inwestycji powstają kolejne domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu.
Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami.
– Na parterze każdego domu, oprócz salonu, kuchni i łazienki, znajduje się przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. To niezbyt częste rozwiązanie projektowe, ale z pewnością interesujące. Pozwala zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej, jako osobny gabinet lub po prostu dodatkową sypialnię. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią. Wygoda przyszłych mieszkańców – taka myśl towarzyszyła nam w każdej chwili podczas prac projektowych związanych z inwestycją – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.