OSIEDLE PRZYJAZNE LUDZIOM
„Borsucza 55” - to osiedle położone w północnej części dzielnicy Włochy – Rakowie. Wysokość budynku waha się od 3 do 7 kondygnacji. Ma przy tym łamaną podstawę. W niczym nie przypomina to typowego „bloku mieszkalnego”. Przeciwnie – dzięki obecności balkonów, tarasów, loggii lub ogródka w każdym mieszkaniu można poczuć się tu jak „w domu”.
Wśród 147 mieszkań o różnej powierzchni bez trudu można wybrać to właściwe, zgodne z własnymi preferencjami. Salon od wschodu, zachodu, południa? Kształt budynku pozwala na spełnienie również takich wymagań. Podziemne parkingi, boksy lokatorskie i nowoczesne windy to już standard, ale Borszucza 55 w całości została również dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Podane wyżej przykłady to praktyczne zastosowanie zasady funkcjonalności, które konsekwentnie wciela w życie na swoich inwestycjach deweloper – firma Buszrem. Między innymi za te działania otrzymała w ubiegłym roku tytuł Dewelopera Roku.
Swoboda czyli czym jest mieszkanie funkcjonalne
Borsucza 55 to nie tylko architektura przyjazna dla oka i rytmu miejskiego życia. Obiekt zaprojektowano z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Wszystkie mieszkania są podzielone na strefę dzienną i nocną. To większy komfort życia użytkowników. Aktywność jednych nie zakłóca snu i odpoczynku drugich. Wszystkie mieszkania otrzymały dostęp z pokoju dziennego do balkonu, loggii lub tarasu. Dla mieszkań na parterze przewidziane są ogródki. Układ ścian konstrukcyjnych pozwala z dużą swobodą zaaranżować wnętrza według własnych preferencji czy upodobań.
Zielona dzielnica
Raków to sporo kameralnej zabudowy jednorodzinnej i dostęp do terenów zielonych. Dzielnica cieszy się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Są tu szkoły, przedszkola, żłobki, centra handlowe. Tramwaje i autobusy gwarantują dobrą komunikację z centrum miasta. Tylko 15 minut piechotą dzieli Borsuczą 55 od stacji PKP Rakowiec. Położenie osiedla pomiędzy alejami Jerozolimskimi i aleją Krakowską zapewnia sprawny dojazd samochodem do centrum lub wyjazd z miasta na obwodnice S2 i S8. Niedaleki Park Szczęśliwicki zachęca do aktywności bogatym zapleczem sportowym i rekreacyjnym.
***
Ukończenie prac przy inwestycji „Borsucza 55” planowane jest na koniec przyszłego roku ale już teraz można kontaktować się z Biurem Sprzedaży Mieszkań.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.