OSIEDLE PRZYJAZNE LUDZIOM
„Borsucza 55” - to osiedle położone w północnej części dzielnicy Włochy – Rakowie. Wysokość budynku waha się od 3 do 7 kondygnacji. Ma przy tym łamaną podstawę. W niczym nie przypomina to typowego „bloku mieszkalnego”. Przeciwnie – dzięki obecności balkonów, tarasów, loggii lub ogródka w każdym mieszkaniu można poczuć się tu jak „w domu”.
Wśród 147 mieszkań o różnej powierzchni bez trudu można wybrać to właściwe, zgodne z własnymi preferencjami. Salon od wschodu, zachodu, południa? Kształt budynku pozwala na spełnienie również takich wymagań. Podziemne parkingi, boksy lokatorskie i nowoczesne windy to już standard, ale Borszucza 55 w całości została również dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Podane wyżej przykłady to praktyczne zastosowanie zasady funkcjonalności, które konsekwentnie wciela w życie na swoich inwestycjach deweloper – firma Buszrem. Między innymi za te działania otrzymała w ubiegłym roku tytuł Dewelopera Roku.
Swoboda czyli czym jest mieszkanie funkcjonalne
Borsucza 55 to nie tylko architektura przyjazna dla oka i rytmu miejskiego życia. Obiekt zaprojektowano z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Wszystkie mieszkania są podzielone na strefę dzienną i nocną. To większy komfort życia użytkowników. Aktywność jednych nie zakłóca snu i odpoczynku drugich. Wszystkie mieszkania otrzymały dostęp z pokoju dziennego do balkonu, loggii lub tarasu. Dla mieszkań na parterze przewidziane są ogródki. Układ ścian konstrukcyjnych pozwala z dużą swobodą zaaranżować wnętrza według własnych preferencji czy upodobań.
Zielona dzielnica
Raków to sporo kameralnej zabudowy jednorodzinnej i dostęp do terenów zielonych. Dzielnica cieszy się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Są tu szkoły, przedszkola, żłobki, centra handlowe. Tramwaje i autobusy gwarantują dobrą komunikację z centrum miasta. Tylko 15 minut piechotą dzieli Borsuczą 55 od stacji PKP Rakowiec. Położenie osiedla pomiędzy alejami Jerozolimskimi i aleją Krakowską zapewnia sprawny dojazd samochodem do centrum lub wyjazd z miasta na obwodnice S2 i S8. Niedaleki Park Szczęśliwicki zachęca do aktywności bogatym zapleczem sportowym i rekreacyjnym.
***
Ukończenie prac przy inwestycji „Borsucza 55” planowane jest na koniec przyszłego roku ale już teraz można kontaktować się z Biurem Sprzedaży Mieszkań.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.