Osiedle Rodzinne Podolany powiększa się o kolejne budynki i zyskuje mieszkańców
Osiedle Rodzinne Podolany złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów szeregowych, regularnie się powiększa. Zostały przekazane klucze nabywcom nieruchomości w etapie I i III, dzięki czemu mieszkańcy zaczęli wykańczać wnętrza. Jednocześnie trwają także prace budowlane związane z kolejnymi szeregami.
Rodzinne Podolany znajdują się przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Na architekturę osiedla składają się zarówno dwupoziomowe mieszkania o powierzchni ok. 76 i 79 m kw., do których przynależą tarasy, jak i domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 m kw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Projekt Sky Investments okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ już ponad 60 lokali zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G został zakończony, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom.
– Wskazana część inwestycji otrzymała pozwolenie na użytkowanie, co zgodnie z przepisami, pozwala nam wręczać klucze nabywcom. Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, możemy przeprowadzać całą procedurę - rzecz jasna z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Naszych klientów czeka jeszcze przeniesienie własności w formie aktu notarialnego – wyjaśnia Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.
Rodzinne Podolany będą większe
Zgodnie z wcześniejszymi planami, projekt od Sky Investments będzie się konsekwentnie rozwijał. Aktualnie trwa budowa etapu II, w ramach którego powstają szeregi C i F. W pierwszym z nich jest budowanych 16 mieszkań dwupoziomowych, o powierzchni ok. 76 i 79 m kw z tarasami na ostatniej kondygnacji. Natomiast w szeregu oznaczonym literą F będzie gotowych osiem domów o powierzchni ok. 99 mkw., położonych na działkach 252-448 m kw.
– Wykonawcy wymurowali ściany parteru i piętra w każdym z szeregów, co oznacza, że osiągnięto stan surowy otwarty. Po zakończeniu tego etapu zostanie zamontowana więźba dachowa i pokrycie dachu. Następnie zamontowana zostanie stolarka okienna. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. W sprzedaży pozostały już tylko 4 lokale – informuje Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments. Warto podkreślić, że Rodzinne Podolany od premiery sprzedażowej w styczniu 2019 cieszą się dużą popularnością. Inwestycja przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu odpowiada na oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Co ważne dla klientów firmy Sky Investments, z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum.
Niebawem uruchomiony zostanie premierowo IV etap sprzedaży mieszkań. Ponadto deweloper ma ciekawe perspektywy wykraczające poza administracyjne granice miasta.
- W obecnym roku planujemy nowe inwestycje i to nie tylko w Poznaniu! O nowych działaniach i premierze na rynku deweloperskim będziemy na bieżąco informować – podsumowuje Małgorzata Walczak-Łondka, reprezentująca Sky Investments.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.