Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi
Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów. To także troska o planetę, a przy okazji niższe rachunki. Rozwiązania takie już od jakiegoś czasu są udziałem deweloperów. Również w Zielonej Górze, gdzie panele fotowoltaiczne powstaną w ramach projektu mieszkaniowego Osiedle Silesia.
Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania, które w szybkim tempie zyskują na popularności. Są nie tylko opłacalne, ale także ekologiczne. A w kontekście naszej planety to już nie tyle moda, ale konieczność. Świadomi tego są również inwestorzy, którzy wykorzystują energię ze słońca w swoich najnowszych projektach deweloperskich, czego przykładem jest Osiedle Silesia realizowane w Zielonej Górze przez spółkę Agrobex. - Panele fotowoltaiczne posiadają już nasze inne inwestycje na terenie Poznania. Kliencie chwalą sobie takie rozwiązanie, które może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych, czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Osiedle Silesia realizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Osiedle Śląskie. Docelowo powstaną dwa budynki wielorodzinne z 117 mieszkaniami łącznie. Inwestycja została podzielona na etapy, a pierwszy z nich obejmuje 59 mieszkań o powierzchni od 43,46 do 59,04 mkw., czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, a pozostałe lokale będą posiadały balkony. Wśród udogodnień dla mieszkańców warto wymienić, poza fotowoltaiką, także rowerownie, wózkarnie, windy, komórki lokatorskie oraz plac zabaw. Dla zmotoryzowanych nie zabraknie miejsca na naziemnym parkingu. Wszystkie mieszkania dostępne są w standardzie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz w jednym z proponowanych pakietów. - Budowa naszej najnowszej inwestycji w Zielonej Górze trwa bez zakłóceń, a nawet trochę przyspieszyliśmy przyjęty harmonogram. Na budynku nr 1 niedługo rozpoczniemy prace związane z pokryciem dachowym oraz montażem instalacji elektrycznych. Z kolei budynek nr 2 to stawianie murów 3 kondygnacji. - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Ceny mieszkań na Osiedlu Silesia rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku.
Ważnym atutem osiedla jest jego lokalizacja. Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście, czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania - szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness, czy liczne punkty handlowo-usługowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.