Osiedle Zielone sprzedane w całości
Dekpol Deweloper sprzedał wszystkie mieszkania w ramach inwestycji Osiedle Zielone, zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Jasień. W zrealizowanym i oddanym do użytkowania ostatnim budynku C4 powstały 42 przestronne mieszkania. Inwestycję wyróżnia nowoczesna architektura i przemyślany układ pomieszczeń w lokalach.
Dekpol Deweloper zakończył realizację bardzo popularnej wśród klientów inwestycji Osiedle Zielone. W ramach budynku C4 zostało sprzedane ostatnie gotowe mieszkanie.
„Osiedle Zielone to jedna z naszych najbardziej popularnych inwestycji. Kameralny zespół budynków wielorodzinnych o niskiej zabudowie powstał w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Jasień. O atrakcyjności i popularności projektu stanowił zarówno funkcjonalny rozkład pomieszczeń oraz doskonała lokalizacja z łatwym dostępem do transportu miejskiego, gwarantującego wygodny dojazd do wszystkich dzielnic miasta” - powiedział Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
Kompleks Osiedle Zielone powstał w malowniczym otoczeniu przyrody i w pobliżu rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Potęgowskiej, w południowej części Gdańska, pomiędzy ul. Armii Krajowej i obwodnicą trójmiejską oraz na wschód od Jeziora Jasień. Cały projekt charakteryzowała m.in. nowoczesna architektura i przemyślany układ pomieszczeń. W budynku C4 powstały łącznie 42 mieszkania o metrażach od 39 do 77 m2 oraz rozkładzie od 2 do 4 pokoi. Do lokali na parterze przynależą przestronne tarasy i ogródki, a do tych na wyższych kondygnacjach słoneczne balkony i loggie.
W obecnej ofercie Dekpol Deweloper na terenie Gdańska znajdują się m.in. mieszkania powstające w ramach inwestycji: Foresta, Pastelowe, Lazur Park, Villa Neptun oraz apartamenty w luksusowym projekcie Sol Marina.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.