Komunikaty PR

Osiedle Złota Oksza – nowa inwestycja w Ursusie firmy Profbud

2021-07-21  |  12:00
Biuro prasowe

Z początkiem lipca firma Profbud rozpoczęła przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie. Osiedle Złota Oksza to miejsce dla osób ceniących sobie spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej, a także dogodną komunikację z resztą miasta. W jednym pięcioklatkowym budynku znajdzie się łącznie 280 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji ma ścisły związek z historią dzielnicy Ursus, a także ze słynnym rodem Czechowskich – właścicielami wsi Czechowice w XVI w. Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.

Historia Ursusa to dzieje wolności i postępu, dlatego doskonale odnajdują się tu wszyscy, którym bliskie są obie te wartości. Ta warszawska dzielnica w pierwszym momencie u wielu przywodzi na myśl kultowego „Ursusa” i tereny przemysłowe. Nazwa nowego Osiedla nawiązuje jednak bezpośrednio do herbu dzielnicy, który przedstawia niedźwiedzia brunatnego trzymającego złotą okszę – symbol sprawiedliwości, obrony i niezłomnej woli. Wszystkie te cechy są niezbędne do wybudowania potężnej inwestycji, będącej w przyszłości domem dla setek rodzin. Złota Oksza występuję także w herbie rodu Czechowskich, niegdyś właścicieli wsi Czechowice. Od XVI wieku była to jedna z 3 aglomeracji wiejskich występujących na terenie dzisiejszego Ursusa, obok Skoroszy i Szamot. W 1952 roku z kolei Czechowice, Skorosze, Szamoty, Gołąbki i Grabkowo zostały połączone w jedno miasto o nazwie Czechowice, któremu dwa lata później, zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, zmieniono nazwę na Ursus[1]. Osiedle Złota Oksza ma jeszcze jedno ważne, historyczne powiązanie. Okrzeja to także rodzinna miejscowość Henryka Sienkiewicza, autora Trylogii, w której słynną postacią jest Onufry Zagłoba. To z kolei jego imieniem nazwana została ulica, na której powstanie inwestycja. Hasło przewodnie Osiedla Złota Oksza – „Twoja historia” nabiera w tym brzmieniu nowego, właściwego znaczenia.

Inwestycja firmy Profbud to więc propozycja dla osób pragnących kształtować rzeczywistość i chcących stworzyć własną opowieść o wymarzonym domu. Przyjemna i bezpieczna lokalizacja przy ul. Zagłoby w dzielnicy Ursus Niedźwiadek to atrakcyjne miejsce zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi.  W pobliżu znajdują się m.in. liczne sklepy, ośrodki kulturalno-sportowe, a także szkoły i przedszkola. Dla miłośników aktywnego wypoczynku Ursus oferuje również szeroki dostęp do stref zielonych i rekreacyjnych. Spacerować, biegać lub trenować można w Parku Czechowickim, Parku Achera czy Hassów. W niedalekiej odległości od Osiedla znajduje się także stacja PKP Ursus Niedźwiadek oraz południowa obwodnica Warszawy, która umożliwia szybkie dotarcie do dowolnej części miasta lub łatwy wyjazd poza jej granice, zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych.

Nowa nieruchomość stanowi jeden pięcioklatkowy budynek o zróżnicowanej wysokości, liczący od 5 do 12 kondygnacji. Łącznie znajdzie się tu 280 mieszkań o powierzchni od 27 m² do 102 m². W ofercie dewelopera klienci będą mieli do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na pięciopokojowych metrażach. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, a lokale na 5. piętrze wyposażone zostaną w przestronne tarasy. Pięć mieszkań na ostatniej kondygnacji to z kolei prawdziwe „perełki”, z przynależnymi do lokalu tarasami na dachu. Dzięki nim przyszli mieszkańcy będą mieli zagwarantowany niesamowity widok na panoramę miasta. W inwestycji przewidziano również dwupoziomową, wielostanowiskową halę garażową oraz komórki lokatorskie.

Osiedle Złota Oksza oprócz interesującej nazwy, zwraca także uwagę ciekawą architekturą i zrównoważoną grą kolorów. Nowoczesna bryła niższej części idealnie komponuje się z okoliczną zabudową, jednak całość projektu posiada swój własny, indywidualny charakter. Przewagę bieli w górnej części budynku przełamią ciemniejsze, ceglane barwy u dołu, tworząc w ten sposób niezwykle estetyczną kompozycję. Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie części inwestycji są wnętrza loggi w eleganckich jasnobeżowych odcieniach. Pracownia architektoniczna „OPA Architekci”, która odpowiada za projekt Osiedla zadbała również o ustawność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania oferowanych mieszkań. Możliwość dowolnej aranżacji gwarantuje zróżnicowany układ lokali, a wysokość pomieszczeń o minimum 2,70 m pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie.

W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowano także teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci ogrodzony gęstą roślinnością. Na parterze budynku znajdą się z kolei lokale użytkowe ułatwiając tym samym codzienne życie w inwestycji, możliwość zrobienia zakupów czy skorzystania z niezbędnych usług. Osiedle w zamyśle architekta zaplanowane zostało jako nieogrodzone.

Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku, a szacowany termin zakończenia to III kwartał 2023 roku.  Inwestorem jest Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ursus" w Warszawie.

Osiedle Złota Oksza to już drugi projekt firmy Profbud realizowany w dzielnicy Ursus. Premierową inwestycją w tej lokalizacji zakończoną sukcesem jest Osiedle Ligia przy ul. Tomcia Palucha. Pierwszy etap kameralnego projektu doczekał się również swojej kontynuacji przy ul. Kolorowej. Osiedle Ligia etap II już niebawem stanie się domem dla 78 nowych lokatorów – termin zakończenia budowy przewidziany jest bowiem na IV kwartał br. Pomimo trwających prac nad inwestycją nieruchomość została już sprzedana w niemal 100%.

Więcej na www.profbud.info


[1] http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WMP19540410622

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.