Ostatnie prace nad stanem surowym na Śródce OdNowa 2
Praca na Śródce OdNowa 2 wre. Ostatnia kondygnacja budynku postawiona, a już niebawem nad projektem zwiśnie wiecha – to znak, że budowa przedzie do zasadniczego etapu. Równocześnie rozpoczęły się prace nad ściankami działowymi i instalacją elektryczną na częściach wspólnych. Łącznie w ramach całej inwestycji deweloper, Grupa Partner, wzniesie 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową. Klucze do mieszkań planowo będą przekazane nowym mieszkańcom za blisko rok – w IV kwartale 2021 roku.
Najnowsza inwestycja Grupy Partner, Śródka OdNowa 2 osiągnął już docelową wysokość. Zakończono prace na ostatniej, czwartej kondygnacji i jeszcze w październiku rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Niebawem też zawiśnie nad projektem wiecha, a to symbol osiągnięcia stanu surowego budynku. Budowlańcy rozpoczęli też stawianie ścianek działowych i montaż instalacji elektrycznej na częściach wspólnych. Pod koniec listopada pojawią się też okna, które dostarczy renomowana firma Krispol.
W projekcie Śródka OdNowa 2 znajdą się 83 mieszkania o różnorodnej wielkości (od 28 do 82 mkw) i liczbie pokoi (od kawalerek do czterech). Lokale posiadają aneksy kuchenne, zaś część z nich zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było wydzielenie odrębnej kuchni. Wszystkie mieszkania położone na parterze będą posiadały ogródki, zaś na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania przed realizacją prac wewnątrz budynku, mają możliwość przearanżowania lokalu według własnych potrzeb. Deweloper, Grupa Partner zapewnia, w przypadku większości powierzchni, możliwość łączenia lokali zarówno w pionie, jak i poziomie.
Dla mieszkańców Śródki OdNowa 2 zaplanowano halę garażową oraz naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Dookoła budynku znajdą się zielone nasadzenia, chodniki i oświetlenie. Obecnie trwa promocja - do lokali 2-, 3- i 4-pokojowych przypisano darmową komórkę lokatorską, która zapewni mieszkańcom dodatkową, „przydomową” przestrzeń. W pobliżu projektu znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne, takie jak: Wartostrada, Jezioro Maltańskie i Termy, Tereny nadwarciańskie i Park Szelągowski czy droga rowerowa na Śródkę. Okolica jest też bogata w punkty usługowo-handlowe, restauracje, szkoły i przedszkola. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Poznania. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.