Ostatnie prace nad stanem surowym na Śródce OdNowa 2
Praca na Śródce OdNowa 2 wre. Ostatnia kondygnacja budynku postawiona, a już niebawem nad projektem zwiśnie wiecha – to znak, że budowa przedzie do zasadniczego etapu. Równocześnie rozpoczęły się prace nad ściankami działowymi i instalacją elektryczną na częściach wspólnych. Łącznie w ramach całej inwestycji deweloper, Grupa Partner, wzniesie 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową. Klucze do mieszkań planowo będą przekazane nowym mieszkańcom za blisko rok – w IV kwartale 2021 roku.
Najnowsza inwestycja Grupy Partner, Śródka OdNowa 2 osiągnął już docelową wysokość. Zakończono prace na ostatniej, czwartej kondygnacji i jeszcze w październiku rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Niebawem też zawiśnie nad projektem wiecha, a to symbol osiągnięcia stanu surowego budynku. Budowlańcy rozpoczęli też stawianie ścianek działowych i montaż instalacji elektrycznej na częściach wspólnych. Pod koniec listopada pojawią się też okna, które dostarczy renomowana firma Krispol.
W projekcie Śródka OdNowa 2 znajdą się 83 mieszkania o różnorodnej wielkości (od 28 do 82 mkw) i liczbie pokoi (od kawalerek do czterech). Lokale posiadają aneksy kuchenne, zaś część z nich zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było wydzielenie odrębnej kuchni. Wszystkie mieszkania położone na parterze będą posiadały ogródki, zaś na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania przed realizacją prac wewnątrz budynku, mają możliwość przearanżowania lokalu według własnych potrzeb. Deweloper, Grupa Partner zapewnia, w przypadku większości powierzchni, możliwość łączenia lokali zarówno w pionie, jak i poziomie.
Dla mieszkańców Śródki OdNowa 2 zaplanowano halę garażową oraz naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Dookoła budynku znajdą się zielone nasadzenia, chodniki i oświetlenie. Obecnie trwa promocja - do lokali 2-, 3- i 4-pokojowych przypisano darmową komórkę lokatorską, która zapewni mieszkańcom dodatkową, „przydomową” przestrzeń. W pobliżu projektu znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne, takie jak: Wartostrada, Jezioro Maltańskie i Termy, Tereny nadwarciańskie i Park Szelągowski czy droga rowerowa na Śródkę. Okolica jest też bogata w punkty usługowo-handlowe, restauracje, szkoły i przedszkola. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Poznania. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.