Ostatnie prace nad stanem surowym na Śródce OdNowa 2
Praca na Śródce OdNowa 2 wre. Ostatnia kondygnacja budynku postawiona, a już niebawem nad projektem zwiśnie wiecha – to znak, że budowa przedzie do zasadniczego etapu. Równocześnie rozpoczęły się prace nad ściankami działowymi i instalacją elektryczną na częściach wspólnych. Łącznie w ramach całej inwestycji deweloper, Grupa Partner, wzniesie 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową. Klucze do mieszkań planowo będą przekazane nowym mieszkańcom za blisko rok – w IV kwartale 2021 roku.
Najnowsza inwestycja Grupy Partner, Śródka OdNowa 2 osiągnął już docelową wysokość. Zakończono prace na ostatniej, czwartej kondygnacji i jeszcze w październiku rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Niebawem też zawiśnie nad projektem wiecha, a to symbol osiągnięcia stanu surowego budynku. Budowlańcy rozpoczęli też stawianie ścianek działowych i montaż instalacji elektrycznej na częściach wspólnych. Pod koniec listopada pojawią się też okna, które dostarczy renomowana firma Krispol.
W projekcie Śródka OdNowa 2 znajdą się 83 mieszkania o różnorodnej wielkości (od 28 do 82 mkw) i liczbie pokoi (od kawalerek do czterech). Lokale posiadają aneksy kuchenne, zaś część z nich zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było wydzielenie odrębnej kuchni. Wszystkie mieszkania położone na parterze będą posiadały ogródki, zaś na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania przed realizacją prac wewnątrz budynku, mają możliwość przearanżowania lokalu według własnych potrzeb. Deweloper, Grupa Partner zapewnia, w przypadku większości powierzchni, możliwość łączenia lokali zarówno w pionie, jak i poziomie.
Dla mieszkańców Śródki OdNowa 2 zaplanowano halę garażową oraz naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Dookoła budynku znajdą się zielone nasadzenia, chodniki i oświetlenie. Obecnie trwa promocja - do lokali 2-, 3- i 4-pokojowych przypisano darmową komórkę lokatorską, która zapewni mieszkańcom dodatkową, „przydomową” przestrzeń. W pobliżu projektu znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne, takie jak: Wartostrada, Jezioro Maltańskie i Termy, Tereny nadwarciańskie i Park Szelągowski czy droga rowerowa na Śródkę. Okolica jest też bogata w punkty usługowo-handlowe, restauracje, szkoły i przedszkola. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Poznania. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.