Komunikaty PR

Panattoni buduje dla AZZ Specialty Welding Europe – 12 820 m kw. w Radomiu

2020-07-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zbuduje zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe, dostawcy specjalistycznych usług spawalniczych dla klientów z różnych sektorów, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej. Obiekt o powierzchni 12 820 m kw. powstanie w Radomiu. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał br., a najemca będzie się mógł do niego wprowadzić w marcu 2021 roku.

Z energetyką na ty. Amerykańska firma AZZ Inc., notowana na nowojorskiej giełdzie (NYSE), jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej. Innowacyjna technologia firmy zapewnia precyzję i moc wymaganą na rynkach wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii oraz rynku przemysłowym. Na potrzeby AZZ Specialty Welding Europe Panattoni wybuduje w Radomiu obiekt w formule BTS o powierzchni 12 820 m kw., z czego 2 160 m kw. przeznaczone zostanie na biuro. Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim m.in. kompresorownia z rozprowadzoną instalacja sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz zamontowane będą suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze mogące obsługiwać elementy o dł. 15 m , w związku z tym na obszarze 2 000 m kw. wysokość hali zostanie podniesiona do 17 m w świetle. Różne parametry będzie miała też posadzka, by przyjąć zwiększone obciążenie ustawionych maszyn. Dodatkowo wzmocniony zostanie także dach - zarówno ze względu na suwnice, jak i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych. Ze względu na pracowników obiekt zyska także dodatkowe doświetlenie (12.5% doświetlenia światłem dziennym poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji) oraz rozwiązania klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie w budynku stałej temperatury (min. 18 C). Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodnie z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 r., cały zaś budynek certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie VER GOOD.

„Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2004 roku w Radomiu i nasz obecny zakład przestał zaspokajać rosnące potrzeby produkcyjne. Stąd zdecydowaliśmy o budowie nowego, zaawansowanego technicznie obiektu, który zwiększy nasze moce produkcyjne” – wyjaśnia Wojciech Alzak, Operations Director, AZZ Specialty Welding Europe.

„Radom, zlokalizowany w Polsce Centralnej, jest doskonałą alternatywą dla Warszawy. Ceny gruntów i najmu są tu niższe niż w stolicy, a lokalny rynek oferuje dostęp do dobrze wykwalifikowanej kadry, co było istotne dla inwestora. Po Warszawie, jest to największe na Mazowszu miasto z 14 uczelniami wyższymi i liczbą studentów przekraczającą 14 000 oraz wygodnym dostępem do sieci autostrad” – mówi o atutach lokalizacji Dariusz Proniewiecz, Development Director z Panattoni.

Nowy zakład AZZ zlokalizowany będzie na działce przy ul. Hodowlanej, tuż przy drodze S7 (Warszawa-Kraków) oraz niedaleko autostrady A2. Do Warszawy jest stąd 1 godzina jazdy, Krakowa – 2 godziny, a śląskiego klastra przemysłowego – 3 godziny jazdy. Dodatkowym atutem będzie planowany międzynarodowy port lotniczy w Radomiu, obsługujący Warszawę i region.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.