Panattoni buduje magazyn BTS w Ostródzie - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mi
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje obiekt magazynowy dla producenta i eksportera mięsa. Budynek o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 10 153 m kw. powstaje pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim.
Panattoni ma mięso. Budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego dla producenta i eksportera mięsa wieprzowego i drobiowego właśnie ruszyła. W ramach inwestycji Panattoni wybuduje halę magazynową o łącznej powierzchni 10 153 m kw. z czego nieco ponad 330 m kw. przeznaczono na pomieszczenia socjalno-biurowe. Ponad 4500 m kw. zajmą trzy chłodnie, w których temperatura może się wahać w zakresie od 0 do +6 stopni C. Będzie je obsługiwać 8 doków z domkami przeładunkowymi. Na kolejnych 2500 m kw. hali utworzona zostanie mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 stopni C. Blisko 2000 m kw. przeznaczono na magazyn suchy. Obiekt oddany zostanie do użytku w pierwszym kwartale 2021 roku.
Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni przyznaje, że budowa tej inwestycji będzie wyzwaniem: „Obiekt nie jest duży, ale ma powstać zaledwie w siedem miesięcy. Przy czym, ze względu na branżę to obiekt wymagający. Mamy do czynienia z żywnością więc trzeba pozyskać dla zastosowanych rozwiązań niezbędne certyfikaty, takie jak m.in. HACCP, które będą potwierdzać bezpieczeństwo przechowywanej żywności. Zgodna z normami musi być też izolacja termiczna dostosowana do pomieszczeń chłodniczych branży spożywczej”.
Nowa realizacja BTS, tym razem dla branży mięsnej, powstanie w Tyrowie pod Ostródą na działce o powierzchni 2,7 hektara. Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do autostrady S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście. Gmina Ostróda to dynamicznie rozwijający się region, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Intensywne rozmowy, dotyczące lokalizacji tej inwestycji na terenie Gminy Ostróda trwały już od dłuższego czasu, co komentuje Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas: „Nowe przedsięwzięcie z pewnością poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy. To już kolejny nakład gospodarczy na terenie gminy, który świadczy o tym, że te obszary są atrakcyjne dla inwestorów, a klimat dla biznesu jest przyjazny. Staramy się być otwarci na przedsiębiorców, nie stwarzać sztucznych problemów, lecz pomagać w każdym stopniu realizacji zadania. Jestem przekonany, że dalsza współpraca będzie przebiegać równie pomyślnie jak do tej pory, gdyż jest to główny element strategii działań prorozwojowych Gminy Ostróda. Proinwestycyjna polityka gminy, sukcesywnie zwiększa zainteresowanie inwestorów jej terenami.
Panattoni lubi „szyć na miarę”. To już kolejny obiekt realizowany przez Panattoni w formule BTS, czyli pod konkretne potrzeby najemcy. Do tej pory deweloper oddał już ponad 3 mln m kw. powierzchni tego typu, a kolejne są w trakcie realizacji. Projekty BTS powstały m.in. dla Amazon, BSH, DSV, DPD, Flextronics, GE, H&M, Kellogs, K-flex, Knauff Industries, Leroy Merlin, Bombardier, Pilkington, Recticel Komfort Snu, Faurecia, Sauer Danfoss czy Hydroline. Obejmują zarówno powierzchnie produkcyjne, jak i duże centra dystrybucyjne, dostosowane do potrzeb e-commerce.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.