Panattoni buduje magazyn BTS w Ostródzie - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mi
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje obiekt magazynowy dla producenta i eksportera mięsa. Budynek o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 10 153 m kw. powstaje pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim.
Panattoni ma mięso. Budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego dla producenta i eksportera mięsa wieprzowego i drobiowego właśnie ruszyła. W ramach inwestycji Panattoni wybuduje halę magazynową o łącznej powierzchni 10 153 m kw. z czego nieco ponad 330 m kw. przeznaczono na pomieszczenia socjalno-biurowe. Ponad 4500 m kw. zajmą trzy chłodnie, w których temperatura może się wahać w zakresie od 0 do +6 stopni C. Będzie je obsługiwać 8 doków z domkami przeładunkowymi. Na kolejnych 2500 m kw. hali utworzona zostanie mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 stopni C. Blisko 2000 m kw. przeznaczono na magazyn suchy. Obiekt oddany zostanie do użytku w pierwszym kwartale 2021 roku.
Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni przyznaje, że budowa tej inwestycji będzie wyzwaniem: „Obiekt nie jest duży, ale ma powstać zaledwie w siedem miesięcy. Przy czym, ze względu na branżę to obiekt wymagający. Mamy do czynienia z żywnością więc trzeba pozyskać dla zastosowanych rozwiązań niezbędne certyfikaty, takie jak m.in. HACCP, które będą potwierdzać bezpieczeństwo przechowywanej żywności. Zgodna z normami musi być też izolacja termiczna dostosowana do pomieszczeń chłodniczych branży spożywczej”.
Nowa realizacja BTS, tym razem dla branży mięsnej, powstanie w Tyrowie pod Ostródą na działce o powierzchni 2,7 hektara. Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do autostrady S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście. Gmina Ostróda to dynamicznie rozwijający się region, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Intensywne rozmowy, dotyczące lokalizacji tej inwestycji na terenie Gminy Ostróda trwały już od dłuższego czasu, co komentuje Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas: „Nowe przedsięwzięcie z pewnością poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy. To już kolejny nakład gospodarczy na terenie gminy, który świadczy o tym, że te obszary są atrakcyjne dla inwestorów, a klimat dla biznesu jest przyjazny. Staramy się być otwarci na przedsiębiorców, nie stwarzać sztucznych problemów, lecz pomagać w każdym stopniu realizacji zadania. Jestem przekonany, że dalsza współpraca będzie przebiegać równie pomyślnie jak do tej pory, gdyż jest to główny element strategii działań prorozwojowych Gminy Ostróda. Proinwestycyjna polityka gminy, sukcesywnie zwiększa zainteresowanie inwestorów jej terenami.
Panattoni lubi „szyć na miarę”. To już kolejny obiekt realizowany przez Panattoni w formule BTS, czyli pod konkretne potrzeby najemcy. Do tej pory deweloper oddał już ponad 3 mln m kw. powierzchni tego typu, a kolejne są w trakcie realizacji. Projekty BTS powstały m.in. dla Amazon, BSH, DSV, DPD, Flextronics, GE, H&M, Kellogs, K-flex, Knauff Industries, Leroy Merlin, Bombardier, Pilkington, Recticel Komfort Snu, Faurecia, Sauer Danfoss czy Hydroline. Obejmują zarówno powierzchnie produkcyjne, jak i duże centra dystrybucyjne, dostosowane do potrzeb e-commerce.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.