Komunikaty PR

Panattoni ceni Bydgoszcz - deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw.

2021-08-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza potencjał bydgoskiego rynku magazynowego. W ciągu ostatnich 5 lat deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw., zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji BTS – m.in. dla gigantów handlu detalicznego – firm Carrefour i Kaufland. Na bydgoskie obiekty Panattoni stawiają m.in. liderzy z sektora logistyki, czy e-commerce. Dlatego już teraz deweloper zapowiada rozbudowę swojego portfolio korzystając z doskonałego położenia Bydgoszczy w centrum pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, a także nieustannego wsparcia Miasta Bydgoszcz i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Panattoni napędza Bydgoszcz, a Bydgoszcz Kujawy. Bydgoszcz to najważniejszy ośrodek magazynowy na Kujawach – w regionie, który pod względem popytu na nowoczesną powierzchnię magazynową dogania tzw. Wielką Piątkę – rynek poznański, warszawski z okolicami stolicy, górnośląski, wrocławski oraz Polskę Centralną. Podaż w regionie przekroczyła 400 000 m kw., z czego ponad 70 proc. przypada w udziale Panattoni, zaś w samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 m kw. Deweloper nie tylko jako jeden z pierwszych dostrzegł potencjał regionu, ale i od lat napędza jego rozwój planując kolejne inwestycje.

- „W naszych realizacjach swoje miejsce znalazły liczne firmy logistyczne – m.in. Nissin Logistics, czy DB Schenker a lokalizację docenił także e-commerce. W Panattoni Park Bydgoszcz powierzchnię wynajął lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku – Oponeo.pl, a na Panattoni Park Bydgoszcz II postawił Inpost - kolejny gigant swojej branży. Zrealizowaliśmy także dwie bardzo duże inwestycje w formule BTS dla liderów branży handlowej – firm Carrefour i Kaufland– dostarczając kolejno 38 184 m kw. i 45 000 m kw.” komentuje Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni i dodaje: „Teraz planujemy realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 m kw. Będziemy też obecni w zachodniej części miasta”.

Rosnący rynek nieruchomości przemysłowych w Bydgoszczy i okolicach to skutek konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz i Bydgoską Agencję Rozwoju. -„Probiznesowa postawa lokalnych organizacji i władz pozwoliła wielu inwestorom odkryć ogromny potencjał tej lokalizacji, zarówno dla działalności krajowej, jak i międzynarodowej. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko doskonałe połączenia drogowe z ośrodkami w kraju i Europie, ale także strategiczne szlaki kolejowe i międzynarodowe połączenia lotnicze” – dodaje Andrzej Spiesz z Panattoni.

Doskonała lokalizacja Bydgoszczy napędza zainteresowanie powierzchnią dostarczaną przez Panattoni. Realizowana droga ekspresowa S5, połączy miasto z Poznaniem i Gdańskiem, a budowana „S-dziesiątka” oprócz Kujaw, przetnie m.in. okolice portu Szczecin-Świnoujście i północne Niemcy, a z drugiej strony dotrze niemal do samej Warszawy. Ponadto przez jedną ze stolic województwa przebiegają trzy główne połączenia kolejowe (Śląsk-Gdańsk, Warszawa-Szczecin, Wrocław-Gdynia), a w regionie powstaje również Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, który będzie logistycznym zapleczem dla trójmiejskich portów morskich. Globalnego charakteru Kujawom dodaje także obecność Międzynarodowego Portu Lotniczego, położonego ok. 8 km od obiektów Panattoni.

Bydgoskie obiekty Panattoni zyskują dzięki powierzchni, którą deweloper może dostosować zarówno do procesów magazynowania jak i lekkiej produkcji. Jest to szczególnie istotne w kontekście danych mówiących, że sektor produkcyjny odpowiada za ponad 50 proc. zatrudnienia w stolicy regionu. Ponadto kujawskie inwestycje realizowane są w zrównoważony sposób, a ostatnia z nich – Panattoni Park Bydgoszcz III – przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Jest to również jeden z pierwszych projektów dewelopera wyposażony w instalację fotowoltaiczną na specjalne życzenie klienta – firmy Reconext, wiodącego dostawcy usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.