Panattoni dla polskiego sklepu internetowego z meblami, artykułami dekoracyjnymi
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych, z kolejną realizacją dla e-commerce. Prężnie rozwijający się polski sklep internetowy z meblami i artykułami dekoracyjnymi – Selsey – wynajął 11 500 m kw. w City Logistics Wrocław I. Obiekt będzie wsparciem sprzedaży internetowej firmy, która dostarcza swoje towary na 10 rynków europejskich. Budynek powstał zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.
Panattoni napędza rozwój. City Logistics Wrocław I jest otwarty na e-commerce. Polska firma Selsey, zajmująca się sprzedażą internetową mebli i artykułów dekoracyjnych, zyskuje doskonałą lokalizację – w centrum Europy oraz blisko zarówno południowej i zachodniej granicy państwa. Pozwoli to wesprzeć sprzedaż internetową na 10 rynków europejskich, w których działa Selsey – w tym Niemcy, Rumunię, Belgię, czy Włochy.
"Potrzebowaliśmy nowoczesnej przestrzeni magazynowej do zmiany dotychczasowej infrastruktury i logistyki" - mówi Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.pl. i dodaje: "Rozwijamy się szybko i współpracę z Panattoni traktujemy jako odpowiedź nie tylko na nasze potrzeby, ale także oczekiwania klientów. Wierzymy, że dzięki temu znacznie przyśpieszymy realizację zamówień i uzyskamy miejsce uzyskamy miejsce na rozwój nowych kategorii produktowych takich jak ogród czy produktów o mniejszych gabarytach, w które inwestujemy".
We wrocławskim parku firma wynajęła 11 500 m kw., z czego powierzchnia magazynu wyniesie 10 971 m kw., a biura ok. 500 m kw. Zapotrzebowanie na nowoczesny obiekt wyniknął z błyskawicznego rozwoju firmy – Selsey rok do roku rośnie o 50 procent. Firma znalazła się zestawieniu Finacial Times 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020, zajmując 23 miejsce pośród firm z branży e-commerce. Doświadczenie Panattoni w realizacjach dla sprzedaży internetowej przekonała Selsey, które skorzysta również z rozwiązań ekologicznych, takich jak oświetlenie LED, czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt został dostarczony czwartym kwartale br. i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.
Według raportu PKO Banku Polskiego z lipca br. udział e-commercu w sprzedaży mebli na świecie rośnie błyskawicznie, w 2019 roku stanowiąc 7,9 proc. przychodu całej branży, by, według prognoz, osiągnąć 10,8 proc. w 2023 roku. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w Polsce, gdzie udział e-commerce’u w przychodach wzrośnie w tym okresie z 7,7 proc. do 12,3 proc. Ponadto eksport branży meblarskiej z Polski wzrósł na w latach 2015 – 2019 z 9,85 mld euro do 13,12 mld euro. Jak komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni: „To pokazuje jak doskonale przewidziała kierunek rynku firma Selsey, która stale się rozwija i bardzo nas cieszy, że możemy do tego rozwoju dołożyć swoją cegiełkę” i dodaje: „W City Logistics Wrocław I spotkali się dwaj eksperci w dziedzinie e-commerce’u i doświadczenie obu stron musi zaprocentować, a na działalności takich firm jak Selsey zyska również polska gospodarka”.
Kluczowym aspektem dla międzynarodowej działalności Selsey będzie lokalizacja City Logistics Wrocław I. Park znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz 2 km od Autostrady A4 – łączącej granicę południowo-wschodnią i południowo-zachodnią z Niemcami, z którą dzieli obiekt ok. 160 km. Ponadto 13 km od kompleksu znajduje się port lotniczy. Park posiada też atut lokalny. Dzięki odległości zaledwie 8 km od centrum Wrocławia, można do niego dotrzeć komunikacją miejską. Lokalizacja pozwoli również na lepszą ekspozycję firmy.
Powierzchnia dla Selsey została dostarczona w ramach drugiego etapu budowy City Logistics Wrocław I, po którym kompleks osiągnął ok. 48 000 m kw. Docelowo realizacja obejmie 6 hal magazynowych, zajmujących łącznie ponad 100 000 m kw. Projekt architektoniczny parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak również powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Elastyczne wnętrza obiektów uzupełniają przestronne place manewrowe oraz wygodne parkingi.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.