Komunikaty PR

Panattoni dostarczy 24 500 m kw. powierzchni w Dobrzykowicach

2021-02-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją w regionie wrocławskim. W Dobrzykowicach – tuż przy wschodniej obwodnicy miasta – powstanie Panattoni Park Wrocław East. Już we wrześniu 2021 r. deweloper dostarczy 24 516 m kw. powierzchni magazynowej klasy „A” w ramach jednego budynku. To pierwszy tak nowoczesny obiekt dystrybucyjny na wschód od Wrocławia. Realizacja powstanie zgodnie z koncepcją Go Earthwise with Panattoni i zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Kierunek – Wrocław wschód. Panattoni dostarczyło już 1 milion m kw. powierzchni w ramach parków oraz obiektów BTS w regionie wrocławskim i planuje kolejne 300 000 m kw. Znaczną część swoich inwestycji deweloper zrealizował w samym Wrocławiu oraz w południowych i południowo-zachodnich okolicach stolicy Dolnego Śląska. W tym rejonie zrealizowana zostanie także gigantyczna inwestycja Wrocław Campus 39 w sąsiedztwie obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy. Teraz Panattoni otwiera kolejny kierunek – wschód. W Dobrzykowicach, ok. 12 km od centrum Wrocławia i ok. 2 km od granic miasta, powstanie Panattoni Park Wrocław East. Miejscowość położona jest przy budowanej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, a już istniejący odcinek łączy Dobrzykowice z Żernikami Wrocławskimi. Obwodnica zapewni sprawne połączenie z trasą S8, łączącą kluczowe ośrodki logistyczne w Polsce: Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok, a także z autostradą A4, zapewniającą sprawną komunikację z zachodu na wschód przez południową Polskę.

W ramach Panattoni Park Wrocław East powstanie jeden budynek o powierzchni 24 516 m kw., umożliwiający magazynowanie i prowadzenie lekkiej produkcji a realizacja zostanie ukończona we wrześniu 2021 r. Będzie to jeden z pierwszych obiektów klasy A w okolicy. Jak mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni: „Wrocławski rynek magazynowy to jeden z największych rynków regionalnych w Polsce, a samo Panattoni dostarczyło tu milion m kw. powierzchni. Tereny na wschód od stolicy województwa wciąż skrywają ogromny potencjał – charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją blisko miasta, a wraz z rozbudową infrastruktury drogowej dadzą kolejny impuls do rozwoju regionu. To dla nas doskonała wiadomość i cieszymy się, że tu jesteśmy, a pierwsze zapytania od potencjalnych najemców już spływają”.

Panattoni nie tylko wprowadzi do wschodniej części regionu wrocławskiego nowoczesną powierzchnię klasy A, ale również wysoki standard ekologiczny. Zgodnie z koncepcją Go Earthwise with Panattoni, deweloper wykona obiekt odpowiadający założeniom certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Aluminiowo-szklane fasady zapewnią pracującym w budynku zwiększoną dostępność światła dziennego, a na ich dobrostan wpłyną także zielone strefy wyposażone w ekologiczne meble miejskie. Oprócz well-beingu, Panattoni stawia na energooszczędność, którą uzyska dzięki nowoczesnym systemom zarządzania budynkiem, kompleksowemu monitoringowi energii czy wysokim parametrom przenikania ciepła dla ścian i dachów, wybiegającym poza warunki techniczne wymagane w  2021 r., nie wspominając o oświetleniu LED. Ponadto inwestycja zostanie wyposażona w systemy zarządzania i monitorowania wody pitnej - komponenty pobierające wodę z wysokim współczynnikiem oszczędności, a na jej terenie znajdzie się roślinność dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych i łąki kwietne zamiast wymagających podlewania trawników. Wszystko po to, aby Panattoni Park Wrocław East charakteryzowała również oszczędność wody.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.