Panattoni finalizuje obiekt dla 4F w Czeladzi – docelowo ponad 67 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, finalizuje pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla polskiej marki 4F należącej do firmy OTCF S.A. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 000 m kw. powierzchni. Zakończenie budowy I etapu nastąpi w lutym 2021 roku, a magazyn będzie się wyróżniał szeregiem rozwiązań technologicznych, usprawniających sortowanie, komplementację i wysyłkę produktów w ramach handlu we wszystkich kanałach sprzedaży OTCF.
Panattoni dla sektora odzieży sportowej. OTCF S.A. to polski producent odzieży i akcesoriów sportowych, który słynie także z ubierania reprezentacji różnych krajów na igrzyska olimpijskie. Budowa magazynu dla marki 4F, należącej do OTCF S.A., ruszyła w kwietniu br. na działce przy ul. Gdańskiej w strategicznej, wschodniej części Czeladzi. W ramach przedsięwzięcia powstaje budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 000 m kw. z czego blisko 2 200 m kw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W pierwszym etapie przygotowano ponad 40 000 m kw. powierzchni. Budowa kolejnych ponad 20 000 m kw. ruszy w najbliższych miesiącach, a całość będzie oddana w 2023 r. – „Nowy magazyn dla OTCF SA jest odpowiedzią na szybko rosnące potrzeby związane z rozwojem naszej spółki. Będą w nim magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawiane przez klientów z Polski i Europy” – wyjaśnia Arkadiusz Łukasik, Dyrektor Logistyki i Administracji OTCF S.A.
Obiekt BTS dla OTCF jest przykładem inwestycji, której celem była konsolidacja magazynów rozproszonych w różnych lokalizacjach. W dobie szybkiego rozwoju handlu internetowego i utrzymania konkurencyjności, zespół projektowy OTCF skupił się przede wszystkim na wykorzystaniu kompetencji i technologii, tworząc inteligentny system zarządzania przepływem towaru. – „Właściwie dopasowany do potrzeb firmy system wewnątrzmagazynowy ma bardzo istotne znaczenie w procesie jej funkcjonowania i rozwoju. Całość sterowania operacjami w magazynie – od kompletacji, kontroli i wysyłki zamówień zarówno do oddziałów sprzedaży, jak i dla klienta końcowego - oparta jest na systemie przenośników rolkowo-taśmowych” – dodaje Arkadiusz Łukasik.
Panattoni ma bogate doświadczenie w dostarczaniu nowoczesnej powierzchni magazynowej dedykowanej obsłudze sprzedaży omnikanałowej. Jak mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: „Rozumiemy zmiany i potrzeby zachodzące w sektorze sieci handlowych, dlatego nasze działania mają na celu wsparcie firm w łączeniu wielokanałowej sprzedaży, zwłaszcza w dobie wzrostu znaczenia e-commerce”. Dlatego dla firmy OTCF deweloper realizuje m.in. system podestów opartych na bazie regałów półkowych (3 poziomy oraz kolejny jako tzw. „lotnisko”) oraz wolnostojącą antresolę do składowania produktów.
Firma OTCF zadbała także o swoich pracowników. Licząca 1 800 m kw. strefa rekreacyjna będzie składa się m.in. z wielofunkcyjnego boiska, dwóch obszarów do gry w minigolfa, stołu do gry w ping-ponga oraz strefy grillowej. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem, co znacznie ułatwi dojazd do pracy. Obiekt wyposażono także w szereg rozwiązań proekologicznych i będzie on certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”, co jak podkreśla Marek Dobrzycki „jest spójne z realizowaną przez nas strategią Go Earthwise with Panattoni - certyfikacją nowych obiektów w ramach parków na poziomie Very Good – i jednocześnie krzepiące, że nasi klienci i my patrzymy w tym samym kierunku pod względem zrównoważonego rozwoju i zielonych rozwiązań”.
Wybór Czeladzi nie jest przypadkowy. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 86 (Katowice – Łódź) i 94 94 (Wrocław – Kraków), która łączy bezpośrednio Czeladź z Olkuszem, gdzie od 2014 roku funkcjonuje jedno z głównych centrów dystrybucyjnych spółki OTCF. Z nowej inwestycji do autostrady A4 jest 12 km, a do A1 – 15 km. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest w odległości zaledwie 21 km.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.