Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z 61 000 m kw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate. Z blisko 10 500 m kw. korzysta firma DFDS oferująca kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w całej Europie.
Wielkopolska, Panattoni i wielkopowierzchniowy debiut. W III kw. ub. r. region Poznania z ok. 300 000 m kw. znalazł się w pierwszej trójce najatrakcyjniejszych rynków w Polsce pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową. Doskonała lokalizacja i połączenia z kluczowymi ośrodkami gospodarczymi w Polsce i Europie przyciągają szereg branż, w tym logistyczną. Popyt zaspokaja między innymi Panattoni, które dostarczyło w regionie łącznie już ponad 2 mln m kw. powierzchni.
Przykładem zainteresowania firm logistycznych rynkiem wielkopolskim jest znajdujący się w Tarnowie Podgórnym Panattoni Park Poznań West Gate, w którym powierzchnię wynajmuje dwóch międzynarodowych operatorów. Jednym z nich jest DFDS, dla którego deweloper dostarczył magazyn przepływowy o powierzchni 10 500 m kw. i wysokości składowania 12 m netto. DFDS specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu logistyki i transportu – drogowego, kolejowego oraz morskiego – i posiada terminale w wielu krajach europejskich, m.in. Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest pierwszym wysokopowierzchniowym projektem magazynowym firmy w Polsce. Nowoczesny, dostosowany do wymogów operatora obiekt pozwoli na sprawną realizację procesów świadczenie pełnej gamy usług logistycznych.
-„Doświadczenie zdobyte podczas realizacji licznych inwestycji dla branży logistycznej – zarówno szytych na miarę jak i w ramach parków – po raz kolejny procentuje. Firma DFDS stawia na nas po raz pierwszy i od razu w strategicznej dla obecności w regionie inwestycji. Wybierając nas operator otrzymuje nie tylko indywidualne podejście i najwyższą jakość powierzchni, ale także doskonałą lokalizację, dającą ogromne perspektywy rozwoju i pozyskiwania nowych klientów” – mówi Przemysław Musiał, Senior Leasing Manager z Panattoni.
Panattoni Park West Gate położony jest zaledwie 15 minut od Autostrady A2, która pozwala na sprawne połączenie m.in. z Warszawą, Łodzią i Berlinem. Kompleks powstał przy Drodze Krajowej 92, 7 km od węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze na północy do Koszalina i Bydgoszczy, a do Katowic na południu.
Panattoni Park Poznań West Gate to kompleks dwóch budynków o docelowej powierzchni 61 000 m kw., z czego ok. 58 000 m kw. jest już wynajęte. Inwestycja została zrealizowana w sposób zrównoważony, czego potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym obecnie na rynku polskim. Deweloper zaimplementował w parku technologie z zakresu energooszczędności, redukcji zużycia wody, a także szereg rozwiązań podnoszących wellbeing pracowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.