Komunikaty PR

Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji

2023-01-30  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z 61 000 m kw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate. Z blisko 10 500 m kw. korzysta firma DFDS oferująca kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w całej Europie.

Wielkopolska, Panattoni i wielkopowierzchniowy debiut. W III kw. ub. r. region Poznania z ok. 300 000 m kw. znalazł się w pierwszej trójce najatrakcyjniejszych rynków w Polsce pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową. Doskonała lokalizacja i połączenia z kluczowymi ośrodkami gospodarczymi w Polsce i Europie przyciągają szereg branż, w tym logistyczną. Popyt zaspokaja między innymi Panattoni, które dostarczyło w regionie łącznie już ponad 2 mln m kw. powierzchni.

Przykładem zainteresowania firm logistycznych rynkiem wielkopolskim jest znajdujący się w Tarnowie Podgórnym Panattoni Park Poznań West Gate, w którym powierzchnię wynajmuje dwóch międzynarodowych operatorów. Jednym z nich jest DFDS, dla którego deweloper dostarczył magazyn przepływowy o powierzchni 10 500 m kw. i wysokości składowania 12 m netto. DFDS specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu logistyki i transportu – drogowego, kolejowego oraz morskiego – i posiada terminale w wielu krajach europejskich, m.in. Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest pierwszym wysokopowierzchniowym projektem magazynowym firmy w Polsce. Nowoczesny, dostosowany do wymogów operatora obiekt pozwoli na sprawną realizację procesów świadczenie pełnej gamy usług logistycznych.

-„Doświadczenie zdobyte podczas realizacji licznych inwestycji dla branży logistycznej – zarówno szytych na miarę jak i w ramach parków – po raz kolejny procentuje. Firma DFDS stawia na nas po raz pierwszy i od razu w strategicznej dla obecności w regionie inwestycji. Wybierając nas operator otrzymuje nie tylko indywidualne podejście i najwyższą jakość powierzchni, ale także doskonałą lokalizację, dającą ogromne perspektywy rozwoju i pozyskiwania nowych klientów” – mówi Przemysław Musiał, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Panattoni Park West Gate położony jest zaledwie 15 minut od Autostrady A2, która pozwala na sprawne połączenie m.in. z Warszawą, Łodzią i Berlinem. Kompleks powstał przy Drodze Krajowej 92, 7 km od węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze na północy do Koszalina i Bydgoszczy, a do Katowic na południu.

Panattoni Park Poznań West Gate to kompleks dwóch budynków o docelowej powierzchni 61 000 m kw., z czego ok. 58 000 m kw. jest już wynajęte. Inwestycja została zrealizowana w sposób zrównoważony, czego potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym obecnie na rynku polskim. Deweloper zaimplementował w parku technologie z zakresu energooszczędności, redukcji zużycia wody, a także szereg rozwiązań podnoszących wellbeing pracowników.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.