Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z 61 000 m kw. całkowitej powierzchni Panattoni Park Poznań West Gate. Z blisko 10 500 m kw. korzysta firma DFDS oferująca kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki w całej Europie.
Wielkopolska, Panattoni i wielkopowierzchniowy debiut. W III kw. ub. r. region Poznania z ok. 300 000 m kw. znalazł się w pierwszej trójce najatrakcyjniejszych rynków w Polsce pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową. Doskonała lokalizacja i połączenia z kluczowymi ośrodkami gospodarczymi w Polsce i Europie przyciągają szereg branż, w tym logistyczną. Popyt zaspokaja między innymi Panattoni, które dostarczyło w regionie łącznie już ponad 2 mln m kw. powierzchni.
Przykładem zainteresowania firm logistycznych rynkiem wielkopolskim jest znajdujący się w Tarnowie Podgórnym Panattoni Park Poznań West Gate, w którym powierzchnię wynajmuje dwóch międzynarodowych operatorów. Jednym z nich jest DFDS, dla którego deweloper dostarczył magazyn przepływowy o powierzchni 10 500 m kw. i wysokości składowania 12 m netto. DFDS specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu logistyki i transportu – drogowego, kolejowego oraz morskiego – i posiada terminale w wielu krajach europejskich, m.in. Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest pierwszym wysokopowierzchniowym projektem magazynowym firmy w Polsce. Nowoczesny, dostosowany do wymogów operatora obiekt pozwoli na sprawną realizację procesów świadczenie pełnej gamy usług logistycznych.
-„Doświadczenie zdobyte podczas realizacji licznych inwestycji dla branży logistycznej – zarówno szytych na miarę jak i w ramach parków – po raz kolejny procentuje. Firma DFDS stawia na nas po raz pierwszy i od razu w strategicznej dla obecności w regionie inwestycji. Wybierając nas operator otrzymuje nie tylko indywidualne podejście i najwyższą jakość powierzchni, ale także doskonałą lokalizację, dającą ogromne perspektywy rozwoju i pozyskiwania nowych klientów” – mówi Przemysław Musiał, Senior Leasing Manager z Panattoni.
Panattoni Park West Gate położony jest zaledwie 15 minut od Autostrady A2, która pozwala na sprawne połączenie m.in. z Warszawą, Łodzią i Berlinem. Kompleks powstał przy Drodze Krajowej 92, 7 km od węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze na północy do Koszalina i Bydgoszczy, a do Katowic na południu.
Panattoni Park Poznań West Gate to kompleks dwóch budynków o docelowej powierzchni 61 000 m kw., z czego ok. 58 000 m kw. jest już wynajęte. Inwestycja została zrealizowana w sposób zrównoważony, czego potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym obecnie na rynku polskim. Deweloper zaimplementował w parku technologie z zakresu energooszczędności, redukcji zużycia wody, a także szereg rozwiązań podnoszących wellbeing pracowników.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.