Panattoni Park Wrocław S8 South otwarty jeszcze w tym roku – 18 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z 21 własnym parkiem na Dolnym Śląsku. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Wrocław S8 South, o powierzchni 18 000 m kw. Inwestycja już przyciągnęła pierwszego najemcę z sektora logistycznego, który zajmie ponad 4600 m kw. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku, w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym autostradę A4 i drogę S8. To zapewni doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie.
Wrocław z niesłabnącym zainteresowaniem. Na początku bieżącego roku Panattoni przekroczyło milion m kw. powierzchni dostarczonej na Dolnym Śląsku. Praca w regionie nie zwalnia, a zainteresowanie najemców napędza kolejne inwestycje. -„W I kw. 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100 000 m kw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku. Ogromny potencjał biznesowy Wrocławia – potwierdzony przez ranking Global Cities of The Future - napędza rozwój całego regionu, co naturalnie przekłada się na nasze kolejne inwestycje, takie jak realizowany Panattoni Park Wrocław S8 South” – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Wrocław S8 South zostanie otwarty w grudniu br. i zajmie 18 000 m kw. Obiekt będzie doskonale zlokalizowany. Powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym drogę S8 – przebiegającą m.in. przez Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok – a także autostradę A4 – która łączy wschodnią i zachodnią granicę Polski, przebiegając m.in. przez Katowice i Kraków. Bliskość południowej i zachodniej granicy, a także odległość ok. 13 km od Portu Lotniczego Wrocław tworzą atrakcyjne warunki do działalności międzynarodowej, a dystans zaledwie 15 km od centrum miasta to ważny atut w kontekście pozyskania pracownika przez najemców obiektu. Z doskonale zlokalizowanej powierzchni skorzysta m.in. pierwszy najemca - globalna firma logistyczno-transportowa, która zajmie w budynku ponad 4600 m kw.
Nowa inwestycja powstaje zgodnie z ekologicznym standardem Go Earthwise with Panattoni. Oprócz zwiększającej dostęp światła dziennego aluminiowo-szklanej fasady w częściach biurowo-socjalnych, na terenie inwestycji powstaną zielone strefy z pocket parkami i kwietnymi łąkami. Park przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a deweloper zastosuje w nim m.in. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii oraz rozwiązania zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Inwestycja zostanie wyposażona także w rozwiązania dla rowerzystów – m.in. wiaty i parkingi – oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt dzięki elastycznemu projektowi powierzchni operacyjnej pozwoli zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję. Doskonale sprawdzi się w branży logistycznej, jak i wielu innych sektorach, jak m.in. e-commerce.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.