Komunikaty PR

Panattoni partnerem w ekspansji sieci sklepów Action w Polsce i Europie

2021-09-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, kluczowym partnerem w ekspansji sieci dyskontów non-food Action. Deweloper finalizuje dla firmy centrum logistyczne w Bieruniu o powierzchni 60 800 m kw., z czego ponad 58 000 m kw. zajmie część magazynowa. Obiekt BTS będzie gotowy jeszcze we wrześniu br. i usprawni procesy logistyczne firmy w Polsce południowej i centralnej oraz w Europie. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni równa się rozwój. Sieć dyskontów niespożywczych Action rozwija się w Polsce błyskawicznie. Po 4 latach działalności w kraju pod marką działa ponad 130 sklepów, a firma planuje dalszą ekspansję w kraju oraz otwarcie kolejnych placówek w największych miastach. Coraz większy zasięg działalności wymaga rozbudowy infrastruktury logistycznej – kolejnych magazynów o najwyższej jakości, z indywidualnymi rozwiązaniami oraz powierzchnią odpowiadającą tempu rozwoju firmy. Inwestycję spełniającą te kryteria dostarczyło Panattoni w Bieruniu – obiekt BTS o powierzchni 60 800 m kw., w którym aż 58 200 m kw. przeznaczone zostało na magazyn, a 2500 m kw. zajęły biura i pomieszczenia socjalne. W obiekcie magazynowane będą produkty z różnych kategorii, m.in. dekoracje, biuro i hobby, wyposażenie domu i wnętrza, czy moda i sport. Panattoni skończy realizację jeszcze we wrześniu br., a na potrzeby prowadzonych w budynku procesów logistycznych przygotowało m.in. betonową antresolę i strefę składowania ADR.

Nową realizację w Bieruniu komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director: „Action w Polsce rozwija się bardzo szybko, zdobywając kolejne lokalne rynki. Przy tak błyskawicznej rozbudowie sieci, firma potrzebuje zaufanych i doświadczonych partnerów biznesowych, którzy wniosą do współpracy stabilność oraz potrzebne know-how. Panattoni jako lider sektora obiektów przemysłowych takie wartości zapewnia, a nasz zespół specjalizujący się w najbardziej skomplikowanych realizacjach BTS daje firmie Action elastyczne wsparcie i dopasowanie powierzchni do prowadzonych procesów, a także lokalizacji do obsługiwanych rynków”. 

Rozwój w zielonych barwach. Panattoni od ponad roku w swoim standardzie oferuje certyfikację realizowanych obiektów metodą BREEAM co najmniej na poziomie Very Good. W tym roku firma poszła o krok dalej i postanowiła certyfikować wybrane inwestycje na poziomie Excellent. Jedną z nich jest centrum logistyczne dla firmy Action. Na potrzeby tej realizacji Panattoni zaimplementuje m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Realizacje na poziomie Excellent są jednym z kluczowych elementów strategii zrównoważonego rozwoju Panattoni na rok 2021. Nie jest to jedyna rewolucyjna zmiana w działalności przedsiębiorstwa. Deweloper w ciągu najbliższych miesięcy zasili obiekty o łącznej powierzchni 3 mln. m kw. energią z odnawialnych źródeł, a liczba ta będzie rosła w następnych latach. Do 2025 r. deweloper planuje osiągnąć neutralność emisyjną i spełnić cele porozumienia paryskiego 25 lat przed czasem.

"Szyte na miarę" przez Panattoni. Centrum logistyczne w Bieruniu dla Action to najnowszy obiekt BTS realizowany przez Panattoni, czyli na konkretne potrzeby najemcy. Do tej pory deweloper oddał do użytku ponad 3 mln m kw. tego typu powierzchni, a kolejne są w budowie. Najnowsze projekty to m.in. ukończony właśnie zakład produkcyjny o powierzchni 40 000 m kw. dla firmy Leviat w Kaliszu czy obiekt BTS dla Animex Foods w Ostródzie oraz budowa fabryki w Rzeszowie dla amerykańskiej firmy BorgWarner. Projekty BTS powstały także m.in. dla Amazon, BSH, DSV, DPD, Flextronics, GE, H&M, Kellogg's, K-flex, Knauff Industries, Leroy Merlin, Bombardier, Pilkington, Recticel Komfort Snu, Faurecia, Sauer Danfoss i Hydroline. Obejmowały one zarówno powierzchnie produkcyjne, jak i duże centra dystrybucyjne dostosowane do wymogów e-commerce.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.