Panattoni rozwija zielone struktury – Ewelina Ciuchta obejmuje stanowisko ESG Ad
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, poszerza struktury związane ze zrównoważonym rozwojem i tworzy stanowisko ESG Advisor. Funkcję objęła Ewelina Ciuchta, wcześniej przez 12 lat szefowa działu Corporate w Agencji Konkret PR - a obecnie Human Signs - obsługującej m.in. Panattoni.
Objęcie stanowiska jest naturalną kontynuacją ostatnich aktywności. Ewelina Ciuchta jest tegoroczną absolwentką studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego - „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, prowadzonych w ramach współpracy Zespołu Deloitte Sustainability Consulting Central Europe pod kierunkiem Ireny Picholi oraz Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego pod kierunkiem prof. ALK dr hab. Bolesława Rok. Ponadto w ramach obsługi Panattoni przez Agencję Human Signs przez ostatnie 3 lata ściśle zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju i ESG.
Ewelina Ciuchta jako ESG Advisor zajmie się m.in. doradztwem w zakresie standardów związanych ze zrównoważonym rozwojem, współtworzeniem i koordynacją polityki ESG wraz z raportowaniem niefinansowym, oraz komunikacją w tym zakresie.
To ważne wsparcie dla firmy, która od początku swojej działalności w Europie stawia na zrównoważony rozwój. Firma skutecznie wciela w życie zieloną koncepcję „Go Earthwise with Panattoni” oraz nieustannie rozwija dział Sustainability, odpowiedzialny za wdrażanie zasad polityki ESG w samej firmie, jak i wszystkich - budowanych przez dewelopera - obiektach przemysłowych, poddawanych rygorystycznej ocenie środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Excellent.
Ewelina Ciuchta przez 20 lat związana była z branżą Public Relations. Przez ostatnie 12 lat pełniła stanowisko Corporate PR Director w agencji KonkretPR, która w 2020 r. zmieniła szyld na Human Signs. W tym czasie tworzyła i realizowała wielopoziomowe kampanie marketingowe i PR m.in. dla sektora nieruchomości komercyjnych (w tym funduszy), finansowego i logistycznego, ale także branży lifestylowej. Przy wielu projektach była również odpowiedzialna za komunikacje wewnętrzną oraz employer branding. W portfolio obsługiwanych przez jej dział firm był m.in. Villeroy & Boch, Jungheinrich Polska, Heitman (WTT, Marynarska Business Park), Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Sage, Dachser, Aston Martin, Diesel, Bacardi. Na rzecz Panattoni działała ostatnie kilkanaście lat.
Ewelina jest absolwentką Zakładu Filozofii Nowożytnej oraz Zakładu Estetyki Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie jest kostiumoloźką - tworzy i szyje ubrania do przedstawień teatralnych. Miłośniczka zwierząt, ma dwa adaptowane psy Cane Corso. Wegetarianka od 30 lat.
Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.