Komunikaty PR

Panattoni sprzedało dwa obiekty logistyczne HANSAINVEST Real Assets

2021-11-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, sprzedało funduszowi HANSAINVEST Real Assets dwa obiekty logistyczne o łącznej powierzchni 43 700 m kw. Obie, zlokalizowane w Polsce inwestycje, zostały niedawno oddane do użytku i są w pełni wynajęte klientom o wysokim ratingu kredytowym. HANSAINVEST Real Assets nabył te nieruchomości dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF).

Nieruchomości sprzedane przez Panattoni zostały wybudowane w 2021 r. i są zlokalizowane na uznanych rynkach logistycznych zachodniej Polski, tj. w Poznaniu (19 800 m kw.) i Wrocławiu (23 900 m kw.).

- "Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość pozytywnych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się z kolei na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji" - wyjaśnia Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

HANSAINVEST Real Assets GmbH inwestuje w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Zarządzane przez spółkę aktywa sięgają ok. 6,5 mld euro i obejmują nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach. Obok zarządzania portfelem różnych nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem, sprzedażą oraz dalszym rozwojem.

- „Nabyte nieruchomości to nowoczesne obiekty typu multi-tenant, niezwykle użyteczne do wykorzystania przez  strony trzecie, a do tego zlokalizowane w dwóch kluczowych węzłach logistycznych i komunikacyjnych Polski zachodniej - idealnie pasują do profilu nabywczego naszego funduszu. Dzięki temu zakupowi zwiększamy dywersyfikację portfela inwestycyjnego i po raz kolejny wykorzystujemy nasze doświadczenie w dziedzinie logistyki" - komentuje Nicholas Brinckmann, prezes zarządu HANSAINVEST Real Assets.

Głównymi najemcami w Poznaniu są m.in. międzynarodowa firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych oraz hurtownia spożywcza. Na cele biurowe przeznaczono łącznie 1600 m kw., natomiast pozostała część to klasyczna powierzchnia logistyczna. Wrocławska nieruchomość jest wynajęta przez lidera polskiego rynku produkcji maseczek medycznych oraz firmę Selsey, specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest około 1 900 m kw. powierzchni biurowej. Obie nieruchomości są w 100 proc. wynajęte.

Firma MFC Real Estate pełniła rolę doradcy kupującego, a Greenberg Traurig zapewnił wsparcie prawne. Doradcą Panattoni była kancelaria DLA Piper, reprezentowana przez: Agnieszkę Lehwark (Counsel), Agatę Kaczorowską (Senior Associate) oraz Miłosza Dykacza (Associate). Doradztwo podatkowe po stronie kupującego zapewniła firma TPA Poland.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.