Panattoni sprzedało dwa obiekty logistyczne HANSAINVEST Real Assets
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, sprzedało funduszowi HANSAINVEST Real Assets dwa obiekty logistyczne o łącznej powierzchni 43 700 m kw. Obie, zlokalizowane w Polsce inwestycje, zostały niedawno oddane do użytku i są w pełni wynajęte klientom o wysokim ratingu kredytowym. HANSAINVEST Real Assets nabył te nieruchomości dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF).
Nieruchomości sprzedane przez Panattoni zostały wybudowane w 2021 r. i są zlokalizowane na uznanych rynkach logistycznych zachodniej Polski, tj. w Poznaniu (19 800 m kw.) i Wrocławiu (23 900 m kw.).
- "Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość pozytywnych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się z kolei na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji" - wyjaśnia Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.
HANSAINVEST Real Assets GmbH inwestuje w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Zarządzane przez spółkę aktywa sięgają ok. 6,5 mld euro i obejmują nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach. Obok zarządzania portfelem różnych nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem, sprzedażą oraz dalszym rozwojem.
- „Nabyte nieruchomości to nowoczesne obiekty typu multi-tenant, niezwykle użyteczne do wykorzystania przez strony trzecie, a do tego zlokalizowane w dwóch kluczowych węzłach logistycznych i komunikacyjnych Polski zachodniej - idealnie pasują do profilu nabywczego naszego funduszu. Dzięki temu zakupowi zwiększamy dywersyfikację portfela inwestycyjnego i po raz kolejny wykorzystujemy nasze doświadczenie w dziedzinie logistyki" - komentuje Nicholas Brinckmann, prezes zarządu HANSAINVEST Real Assets.
Głównymi najemcami w Poznaniu są m.in. międzynarodowa firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych oraz hurtownia spożywcza. Na cele biurowe przeznaczono łącznie 1600 m kw., natomiast pozostała część to klasyczna powierzchnia logistyczna. Wrocławska nieruchomość jest wynajęta przez lidera polskiego rynku produkcji maseczek medycznych oraz firmę Selsey, specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest około 1 900 m kw. powierzchni biurowej. Obie nieruchomości są w 100 proc. wynajęte.
Firma MFC Real Estate pełniła rolę doradcy kupującego, a Greenberg Traurig zapewnił wsparcie prawne. Doradcą Panattoni była kancelaria DLA Piper, reprezentowana przez: Agnieszkę Lehwark (Counsel), Agatę Kaczorowską (Senior Associate) oraz Miłosza Dykacza (Associate). Doradztwo podatkowe po stronie kupującego zapewniła firma TPA Poland.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.