Komunikaty PR

Panattoni ukończyło budowę obiektu BTS dla KION – ponad 44000 mkw w Kołbaskowie

2020-07-17  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył budowę zakładu montażowego wózków widłowych dla Grupy KION, jednego z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej na świecie, w skład którego wchodzą tak znane marki jak Linde, STILL i Dematic. Obiekt o powierzchni ponad 44 tys. m kw. w Kołbaskowie pod Szczecinem zrealizowano w zgodzie z najbardziej restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska.

Nowoczesne technologie w służbie środowiska. Realizacja projektu Panattoni dla Grupy KION ruszyła w ubiegłym roku i trwała niecałe 10 miesięcy. Grupa KION to jeden z największych dostawców rozwiązań usprawniających przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach dystrybucyjnych. Koncern, notowany na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX), jest też największym w Europie i drugim na świecie producentem wózków przemysłowych oraz wiodącym dostawcą technologii automatyzacji. W ramach inwestycji w Kołbaskowie powstał obiekt o powierzchni ponad 44 tys. m kw. W ultranowoczesnym budynku - oprócz części produkcyjnej - znajduje się także centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Docelowo pracę znajdzie tu 150 osób, a pełna produkcja ruszy wiosną 2021 roku.

Jak wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development z Panattoni: realizacja w Kołbaskowie była bardzo wymagającym projektem, bo musiała spełnić wyśrubowane normy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju: „Dzięki znakomitej współpracy tak z Grupą KION jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju.” To również część strategii Grupy KION: tylko w ubiegłym roku firma zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o sześć procent. Dbałość o środowisko charakteryzuje również portfolio produktów Grupy. Około 85 procent wózków przemysłowych, produkowanych przez firmę, jest już zasilanych elektrycznie.

„Inwestycja powstała też zgodnie z certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie VERY GOOD, co gwarantuje realizację budynku zgodnie z bardzo restrykcyjnymi wytycznymi odnośnie ochrony środowiska” – dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni:

„Nie bez znaczenia była także lokalizacja obiektu, dzięki której mogliśmy znacząco zoptymalizować naszą logistykę własną w Grupie, co również jest przyjazne dla środowiska. Nowa inwestycja powstała w centrum Europy, tuż przy granicy z Niemcami. Dzięki takiej lokalizacji i doskonałej infrastrukturze w regionie możemy z powodzeniem obsługiwać rynki EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) oraz korzystać z doskonałej sieci miejscowych dostawców” – tłumaczy Knut Angres, kierownik zakładu z KION Group.

Inwestycję dla Grupy KION Panattoni zrealizowało w Kołbaskowie w sąsiedztwie trasy A6, 2 km od granicy z Niemcami. Pozwoli to dotrzeć do Berlina i jego lotnisk w niecałe dwie godziny. 40 minut dzieli tylko tę lokalizację od lotniska w Szczecinie, a drugie tyle od portu morskiego Szczecin-Świnoujście. Pobliska droga ekspresowa S3 docelowo połączy natomiast województwo zachodniopomorskie z Poznaniem, Wrocławiem i czeską Pragą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.