Panattoni ukończyło budowę obiektu BTS dla KION – ponad 44000 mkw w Kołbaskowie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył budowę zakładu montażowego wózków widłowych dla Grupy KION, jednego z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej na świecie, w skład którego wchodzą tak znane marki jak Linde, STILL i Dematic. Obiekt o powierzchni ponad 44 tys. m kw. w Kołbaskowie pod Szczecinem zrealizowano w zgodzie z najbardziej restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska.
Nowoczesne technologie w służbie środowiska. Realizacja projektu Panattoni dla Grupy KION ruszyła w ubiegłym roku i trwała niecałe 10 miesięcy. Grupa KION to jeden z największych dostawców rozwiązań usprawniających przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach dystrybucyjnych. Koncern, notowany na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX), jest też największym w Europie i drugim na świecie producentem wózków przemysłowych oraz wiodącym dostawcą technologii automatyzacji. W ramach inwestycji w Kołbaskowie powstał obiekt o powierzchni ponad 44 tys. m kw. W ultranowoczesnym budynku - oprócz części produkcyjnej - znajduje się także centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Docelowo pracę znajdzie tu 150 osób, a pełna produkcja ruszy wiosną 2021 roku.
Jak wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development z Panattoni: realizacja w Kołbaskowie była bardzo wymagającym projektem, bo musiała spełnić wyśrubowane normy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju: „Dzięki znakomitej współpracy tak z Grupą KION jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju.” To również część strategii Grupy KION: tylko w ubiegłym roku firma zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o sześć procent. Dbałość o środowisko charakteryzuje również portfolio produktów Grupy. Około 85 procent wózków przemysłowych, produkowanych przez firmę, jest już zasilanych elektrycznie.
„Inwestycja powstała też zgodnie z certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie VERY GOOD, co gwarantuje realizację budynku zgodnie z bardzo restrykcyjnymi wytycznymi odnośnie ochrony środowiska” – dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni:
„Nie bez znaczenia była także lokalizacja obiektu, dzięki której mogliśmy znacząco zoptymalizować naszą logistykę własną w Grupie, co również jest przyjazne dla środowiska. Nowa inwestycja powstała w centrum Europy, tuż przy granicy z Niemcami. Dzięki takiej lokalizacji i doskonałej infrastrukturze w regionie możemy z powodzeniem obsługiwać rynki EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) oraz korzystać z doskonałej sieci miejscowych dostawców” – tłumaczy Knut Angres, kierownik zakładu z KION Group.
Inwestycję dla Grupy KION Panattoni zrealizowało w Kołbaskowie w sąsiedztwie trasy A6, 2 km od granicy z Niemcami. Pozwoli to dotrzeć do Berlina i jego lotnisk w niecałe dwie godziny. 40 minut dzieli tylko tę lokalizację od lotniska w Szczecinie, a drugie tyle od portu morskiego Szczecin-Świnoujście. Pobliska droga ekspresowa S3 docelowo połączy natomiast województwo zachodniopomorskie z Poznaniem, Wrocławiem i czeską Pragą.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.