Panattoni wraz ze studentami stworzy raport o zrównoważonym rozwoju
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym działaniem w obszarze zrównoważonego rozwoju. Deweloper weźmie udział w programie Top 100 Young, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. W ramach projektu szóstka studentów z uczelni ekonomicznych i technicznych stworzy dla firmy raport dotyczący efektywności wdrożenia wybranych rozwiązań ekologicznych w obiektach magazynowych i przemysłowych. Uczestnicy zbadają m.in. systemy oszczędzające wodę i energię. Jest to trzecia edycja programu, a Panattoni bierze w nim udział od pierwszej odsłony.
W młodych umysłach siła. Panattoni po raz trzeci bierze udział w projekcie PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów) Top 100 Young. W ramach wyzwania sześcioosobowa grupa studentów uczelni technicznych oraz ekonomicznych stworzy rozszerzoną analizę efektywności potencjalnego wdrożenia wybranych rozwiązań zrównoważonego rozwoju w obiektach magazynowych i przemysłowych. Raport obejmie systemy wodne - w obiektach oraz na zewnątrz budynku – systemy oszczędności energii, a także inne rozwiązania jak zielone ściany z mchu zamiast wełny, czy ekologiczne dachy zabezpieczające przed przegrzaniem hal. Studenci biorąc pod uwagę konkretne rozwiązania, dokonają analizy LCC (Life Cycle Cost) i zbadają szczegółowo koszt życia budynku. Oficjalne rozpoczęcie III edycji Top 100 Young odbędzie się w październiku br.
Udział Panattoni w kolejnej odsłonie Top 100 Young komentuje Anita Pietrykowska, Marketing & Communications Director Europe, Panattoni: „Jako lider w swojej branży, chcemy także wyznaczać trendy w zielonych rozwiązaniach. Aby efektownie je implementować nieustannie współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, a udział w projekcie, pozwoli poszerzyć naszą wiedzę o analizę najzdolniejszych studentów w kraju”. I dodaje: „Po raz trzeci bierzemy udział w Top 100 Young, które pozwala na współpracę z wielkimi talentami. W ostatnich latach otrzymaliśmy raport o koncepcji magazynu idealnego o charakterze spekulacyjnym, a także analizę dotyczącą nowych lokalizacji pod inwestycje przemysłowe w obliczu realizacji koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku z uwzględnieniem rozwoju ośrodków urbanizacyjnych. Zespoły pracujące nad tymi problemami przeprowadziły szczegółowe i profesjonalne badania, dostarczając wiedzę istotną dla naszej działalności. Jesteśmy pewni, że w tej edycji czeka nas powtórka”.
Projekt Top 100 Young został stworzony dla wyróżniających się studentów z kierunków skorelowanych z łańcuchem dostaw, zarządzaniem i inżynierią produkcji, analityką gospodarczą, analizą i zarządzaniem w biznesie, a także automatyką i robotyką, przy zaangażowaniu naukowców i menadżerów. To doskonała okazja do promocji wyróżniających się studentów, a także samych uczelni oraz fantastyczna okoliczność dla przedsiębiorstw na współpracę z młodymi talentami, które mogą w przyszłości zasilić szeregi firmy.
Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny firma Panattoni aktywnie włącza się w realne wsparcie młodych talentów z czołowych ośrodków akademickich w Polsce biorących udział w Programie Top Young 100. Cieszymy się, że najlepsi Studenci w trzeciej już odsłonie Programu będą mogli sprawdzić swoje pomysły i połączyć bogatą wiedzę teoretyczną z młodzieńczą kreatywnością, mając realny wpływ na rzeczywistość biznesową. Co więcej temat zielonych rozwiązań, tak bardzo aktualny w dzisiaj, powinien być drogowskazem i głosem młodego pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Trzymamy zatem kciuki za grupę Studentów i jeszcze raz dziękujemy firmie Panattoni za włączanie młodego pokolenia w tematy istotnie ważne nie tylko w kontekście biznesu ale i środowiska! - komentuje Teodor Kula, Członek Zarządu PSML, jeden z inicjatorów Programu Top Young 100.
Temat tegorocznego raportu wpisuje się w aktualną politykę Panattoni, które w tym roku ruszyło z koncepcją „Go Earthwise with Panattoni”. W jej ramach dąży m.in. do zwiększenia izolacyjności ścian i dachów w swoich obiektach(zmniejszając emisję spalin i dwutlenku węgla), a także wdraża automatyczne systemy zarządzania energią elektryczną i ograniczające wodę. Ponadto dbając o well-being pracowników, Panattoni wprowadziło fasady z przeszklonymi elewacjami, zwiększającymi dopływ światła słonecznego oraz powiększyło strefy zieleni i relaksu. To wszystko składa się na certyfikację każdego dostarczanego obiektu metodą BREEAM na poziomie „Very Good”. W ramach zielonej polityki powstało także stanowisko Sustainabilty Managera, które objęła Emilia Dębowska, związana z firmą od 5 lat. Pełni ona pieczę nad pogodzeniem nowych inwestycji dewelopera z koncepcją Go Earthwise with Panattoni.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.