Komunikaty PR

Panattoni wraz ze studentami stworzy raport o zrównoważonym rozwoju

2020-08-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym działaniem w obszarze zrównoważonego rozwoju. Deweloper weźmie udział w programie Top 100 Young, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. W ramach projektu szóstka studentów z uczelni ekonomicznych i technicznych stworzy dla firmy raport dotyczący efektywności wdrożenia wybranych rozwiązań ekologicznych w obiektach magazynowych i przemysłowych. Uczestnicy zbadają m.in. systemy oszczędzające wodę i energię. Jest to trzecia edycja programu, a Panattoni bierze w nim udział od pierwszej odsłony.

W młodych umysłach siła. Panattoni po raz trzeci bierze udział w projekcie PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów) Top 100 Young. W ramach wyzwania sześcioosobowa grupa studentów uczelni technicznych oraz ekonomicznych stworzy rozszerzoną analizę efektywności potencjalnego wdrożenia wybranych rozwiązań zrównoważonego rozwoju w obiektach magazynowych i przemysłowych. Raport obejmie systemy wodne - w obiektach oraz na zewnątrz budynku – systemy oszczędności energii, a także inne rozwiązania jak zielone ściany z mchu zamiast wełny, czy ekologiczne dachy zabezpieczające przed przegrzaniem hal. Studenci biorąc pod uwagę konkretne rozwiązania, dokonają analizy LCC (Life Cycle Cost) i zbadają szczegółowo koszt życia budynku. Oficjalne rozpoczęcie III edycji Top 100 Young odbędzie się w październiku br.  

Udział Panattoni w kolejnej odsłonie Top 100 Young komentuje Anita Pietrykowska, Marketing & Communications Director Europe, Panattoni: „Jako lider w swojej branży, chcemy także wyznaczać trendy w zielonych rozwiązaniach. Aby efektownie je implementować nieustannie współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, a udział w projekcie, pozwoli poszerzyć naszą wiedzę o analizę najzdolniejszych studentów w kraju”. I dodaje: „Po raz trzeci bierzemy udział w Top 100 Young, które pozwala na współpracę z wielkimi talentami. W ostatnich latach otrzymaliśmy raport o koncepcji magazynu idealnego o charakterze spekulacyjnym, a także analizę dotyczącą nowych lokalizacji pod inwestycje przemysłowe w obliczu realizacji koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku z uwzględnieniem rozwoju ośrodków urbanizacyjnych. Zespoły pracujące nad tymi problemami przeprowadziły szczegółowe i profesjonalne badania, dostarczając wiedzę istotną dla naszej działalności. Jesteśmy pewni, że w tej edycji czeka nas powtórka”.

Projekt Top 100 Young został stworzony dla wyróżniających się studentów z kierunków skorelowanych z łańcuchem dostaw, zarządzaniem i inżynierią produkcji, analityką gospodarczą, analizą i zarządzaniem w biznesie, a także automatyką i robotyką, przy zaangażowaniu naukowców i menadżerów. To doskonała okazja do promocji wyróżniających się studentów, a także samych uczelni oraz fantastyczna okoliczność dla przedsiębiorstw na współpracę z młodymi talentami, które mogą w przyszłości zasilić szeregi firmy.

Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny firma Panattoni aktywnie włącza się w realne wsparcie młodych talentów z czołowych ośrodków akademickich w Polsce biorących udział w Programie Top Young 100. Cieszymy się, że najlepsi Studenci w trzeciej już odsłonie Programu będą mogli sprawdzić swoje pomysły i połączyć bogatą wiedzę teoretyczną z młodzieńczą kreatywnością, mając realny wpływ na rzeczywistość biznesową. Co więcej temat zielonych rozwiązań, tak bardzo aktualny w dzisiaj, powinien być drogowskazem i głosem młodego pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Trzymamy zatem kciuki za grupę Studentów i jeszcze raz dziękujemy firmie Panattoni za włączanie młodego pokolenia w tematy istotnie ważne nie tylko w kontekście biznesu ale i środowiska! - komentuje Teodor Kula, Członek Zarządu PSML, jeden z inicjatorów Programu Top Young 100.

Temat tegorocznego raportu wpisuje się w aktualną politykę Panattoni, które w tym roku ruszyło z koncepcją „Go Earthwise with Panattoni”. W jej ramach dąży m.in. do zwiększenia izolacyjności ścian i dachów w swoich obiektach(zmniejszając emisję spalin i dwutlenku węgla), a także wdraża automatyczne systemy zarządzania energią elektryczną i ograniczające wodę. Ponadto dbając o well-being pracowników, Panattoni wprowadziło fasady z przeszklonymi elewacjami, zwiększającymi dopływ światła słonecznego oraz powiększyło strefy zieleni i relaksu. To wszystko składa się na certyfikację każdego dostarczanego obiektu metodą BREEAM na poziomie „Very Good”. W ramach zielonej polityki powstało także stanowisko Sustainabilty Managera, które objęła Emilia Dębowska, związana z firmą od 5 lat. Pełni ona pieczę nad pogodzeniem nowych inwestycji dewelopera z koncepcją Go Earthwise with Panattoni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.