Panattoni wybuduje Panattoni Park Zabrze II - firma Zarys zajmie 14 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wybuduje kolejny park magazynowo-produkcyjny na Śląsku – Panattoni Park Zabrze II Inwestycja o powierzchni 44 tys. m kw. powstanie w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy klient – firma Zarys International Group, producent i dostawca produktów medycznych m in. do szpitali – wynajął już w nim 14 tys. m kw.
Budowa Panattoni Park Zabrze II ruszy w lipcu bieżącego roku. Obiekt będzie miał 44 000 m kw. z czego 14 000. (w tym 600 m kw. biura) zajął już pierwszy najemca – firma Zarys. To jeden z największych producentów i dostawców produktów medycznych, głównie sprzętu jednorazowego, obsługujących szpitale oraz inne placówki medyczne w kraju. Jest też dystrybutorem innych uznanych światowych producentów branży medycznej. Zarys wprowadzi się do parku w lutym 2021, ale wcześniejszy dostęp do obiektu uzyska już w grudniu tego roku.
„Nasze magazyny produktów medycznych już teraz są największymi w Europie Centralnej i Wschodniej. Powiększamy je systematycznie, bo obsługujemy także rynki krajów sąsiadujących z Polską, takie jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Niemcy. Stąd lokalizacja naszego nowego centrum dystrybucyjnego w Zabrzu jest kluczowa, bo dzięki dostępowi do infrastruktury drogowej możemy szybko zaspokoić nasz rosnący eksport” – mówi Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.
Śląsk przyciąga jak magnez. Górny Śląsk to jeden z największych rynków logistycznych w Polsce. Jest nie tylko najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanym obszarem w kraju (380 mieszkańców/km kw.), ale i jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
„Nasz najnowszy projekt ulokowany będzie w jednym z kluczowych centrów logistycznych kraju, obsługujących zarówno region, kraj jak i zagranicę. Wynika to z łatwego dostępu do głównych arterii komunikacyjnych jak autostrada A1 i A2 oraz portów lotniczych w Katowicach i Krakowie. Dodatkowym atutem jest to, że Panattoni Park Zabrze II znajdzie się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza wielu ulg podatkowych dla inwestora. W 2019 roku właśnie ta strefa została uznana w rankingu FDI Business Financial Times nie tylko za najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, ale i drugą na świecie” – Aurelia Rachtan Senior Development Manager Panattoni i dodaje: „Cieszymy się, że pierwszym najemcą jest właśnie firma Zarys, z którą mieliśmy przyjemność współpracować w kwietniu, przy okazji zaangażowania się Panattoni w walkę z koronawirusem. Przedsiębiorstwo jest liderem produktów medycznych, a dzięki jego otwartości i szybkiej reakcji w ówcześnie trudnej sytuacji na rynku z dostępem do tego typu asortymentu, Panattoni mogło zrealizować akcję pomocową. Zakupiony najwyższej jakości sprzęt od firmy Zarys, trafił do najbardziej potrzebujących szpitali.
Sprzęt za 500 000 PLN trafił do trzech placówek: Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Deweloper dostarczy łącznie 100 000 masek medycznych, 200 000 rękawic nitrylowych, 300 termometrów bezdotykowych oraz 100 opakowań czepków medycznych.
Panattoni Park Zabrze II, który powstanie przy ul. K. Goduli w Zabrzu, będzie certyfikowany
w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Obiekt uzyska także nowy wygląd. Zgodnie z najnowszymi standardami wdrożonymi przez Panattoni, magazyn będzie miał nowy układ kolorystyczny, szklano-aluminiowe fasady w części biurowej i więcej zieleni.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.