Komunikaty PR

Panattoni z BREEAM Excellent dla BTS Świebodzin - ok. 200 000 m kw.

2021-10-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po raz drugi z BREEAM Excellent. Niedawno ukończony BTS dla e-commerce w Świebodzinie o powierzchni ok.  200 000 m kw. przeszedł pomyślnie certyfikację środowiskową. Inwestycja w aż trzech kategoriach zdobyła punktację poziomu Outstanding. Deweloper m.in. przeprowadził szczegółową Analizę LCC na okres 60 lat, zastosował 3873 panele fotowoltaiczne, wdrożył inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS), czy doprowadził do oszczędności wody na poziomie blisko 55 proc. Obiekt ma 4 kondygnacje, na których pomieści 30 mln produktów obsługiwanych przez 3 000 robotów transportowych.

Nowy poziom zielonej współpracy. Panattoni ukończyło proces certyfikacji BREEAM International New Construction na poziomie Excellent dla obiektu BTS w Świebodzinie, w całości przeznaczonemu pod e-commerce. Budynek o powierzchni blisko 200 000 m kw. to już druga realizacja dewelopera w Polsce z tak wysoką oceną -  pierwszą uzyskało centrum dystrybucyjne Panattoni Park Sosnowiec I. Inwestycja w Świebodzinie aż w trzech kategoriach została oceniona na ponad 85 proc., czyli poziom Outstanding. Obiekt uzyskał 89 proc. za „zarządzanie”, 86 proc. w kategorii „Odpady” oraz aż 92 proc. za „Energię”. Ponadto bardzo wysoki wynik zanotowały systemy wodne oraz rozwiązania z zakresu „Zdrowie i Wellbeing”

Zaimplementowane rozwiązania. Całą realizację poprzedziła szczegółowa analiza kosztów życia obiektu (LCC) na okres 60 lat, a w trakcie prac budowlanych deweloper monitorował zużycie energii elektrycznej, wody oraz wpływu transportu, śledząc emisję CO2. Panattoni osiągnęło również odzysk odpadów na poziomie 96 proc, a także opracowało strategię Adaptacji funkcjonalnej budynku. W samej realizacji deweloper zaimplementował liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii. Klient skorzysta m.in. z fotowoltaiki, systemu zarządzania budynkiem (BMS), systemu inteligentnego oświetlenia, czy energooszczędnych wind. Ponadto zastosowana w obiekcie technologia pozwoli na oszczędność wody na poziomie 55 proc., a to m.in. za sprawą zastosowania urządzeń zapobiegających niekontrolowanym wyciekom. W realizacji deweloper zadbał również o zwiększony dostęp światła dziennego, a pomieszczenia biurowe zostały zbadane pod kątem komfortu termicznego, czy odpowiedniej akustyki. Ponadto Panattoni zapewniło ułatwiony dostęp dla pracowników o różnej sprawności fizycznej i wieku.

Deweloper razem z użytkownikiem obiektu postawili również na zrównoważony transport, dostarczając m.in. infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, promując carsharing, czy przygotowując 50 miejsc dla autobusów. Ponadto obie firmy zadbały o optymalizację ruchu kołowego w okolicy, przez dostarczenie specjalnych, wydłużonych zjazdów do inwestycji, które pozwolą uniknąć zakorkowania drogi wylotowej na Krosno.

-„Realizacja w Świebodzinie to kolejna inwestycja Panattoni dla firmy giganta e-commerce, która łączy ogromną powierzchnię ze zrównoważonym budownictwem. W ubiegłym roku uzyskaliśmy certyfikację BREEAM na poziomie Very Good dla obiektu w Gliwicach, który zajął 210 000 m kw., a teraz wchodzimy o poziom wyżej. Ciągły rozwój w zakresie zrównoważonego budownictwa to efekt ciężkiej pracy wielu osób, od zespołu Panattoni, przez generalnych wykonawców, po asesorów, którzy prowadzą nas przez cały proces certyfikacji. Wzajemne zrozumienie, pozwala dostarczać obiekty zielone i doskonale zoptymalizowane”. – mówi Emilia Dębowska, Sustainability Manager, Panattoni.

Zielony i nowoczesny. Świeżo oddany czterokondygnacyjny obiekt w Świebodzinie zajął blisko 200 000 m kw., z czego ok. 13 000 m kw. zostało przeznaczonych na strefę biurowo-socjalną. Kubatura obiektu wyniosła ponad 1,1 mln m3, co pozwoli docelowo pomieścić nawet 30 mln produktów. Świebodzińska inwestycja jest trzecim obiektem lidera światowego e-commerce’u w Polsce wyposażonym w technologię przy wykorzystaniu robotyzacji. Na jej terenie będzie pracować aż 3000 robotów, które znacznie usprawnią proces kompletacji i składowania. Deweloper zadbał o przygotowanie idealnie gładkiej posadzki, wymaganej przy tym stopniu automatyzacji. Obiekt w Świebodzinie został zwycięzcą Prime Property Prize 2021 w kategorii: „Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej”.

Lokalizacja z widokiem na świat. Obiekt BTS Świebodzin znajduje się zaledwie ok. godziny od granicy z Niemcami, co pozwoli sprawnie obsłużyć zarówno rynek naszego zachodniego sąsiada, jak i całą zachodnią Europę. Dzięki przebiegającej w okolicy drodze ekspresowej S3 można sprawnie dotrzeć zarówno do południowej granicy, jak i do portu Szczecin-Świnoujście. Obiekt znajduje się również ok. 20 minut od autostrady A2, która łączy najważniejsze ośrodki w Europie Środkowo-Wschodniej: Berlin, Łódź i Warszawę, a także pozwala na dotarcie w ok. 60 minut do portu lotniczego w Poznaniu. Jeszcze bliżej położone jest lotnisko w Zielonej Górze, które od obiektu w Świebodzinie dzieli ok. 30 minut.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.