Komunikaty PR

Panattoni z kolejną realizacją dla LPP - 69 000 m kw. w Rzeszowie

2022-01-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, dostarczy w 2022 r. aż 133 000 m kw. dla LPP – największej firmy odzieżowej w regionie CEE. Aż 69 000 m kw. zajmie obiekt w ramach Panattoni Park Rzeszów North, którego budowa zakończy się w trzecim kwartale br. W nowej inwestycji będzie możliwa realizacja do 100 000 zamówień dziennie i składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. Pozwoli to wesprzeć sprzedaż internetową m.in. na takich rynkach jak Niemcy, Czechy, Węgry, Słowacja czy Ukraina. Panattoni Park Rzeszów North osiągnie docelowo 83 500 m kw. w ramach 2 budynków.

Współpraca od północy po południe. Panattoni po raz kolejny buduje Fulfillment Center dla LPP – największej firmy odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper w najbliższych miesiącach ukończy obiekt w Gdańsku o powierzchni 64 000 m kw., a już w trzecim kwartale br. dostarczy realizację w Panattoni Park Rzeszów North, która zajmie aż 69 000 m kw. Lokalizacja na Podkarpaciu wpisuje się w strategię rozwoju sieci logistycznej LPP, która pozwoli na sprawniejszą obsługę rynków ościennych, takich jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, czy Węgry, a w momencie dużego zapotrzebowania – częściowo również Polski. Otwarcie kolejnego wielkopowierzchniowego obiektu pozwoli na szybszą obsługę klientów, których liczba stale rośnie, i doskonalenie obszaru „customer service”.    

W przygotowanym przez Panattoni obiekcie zaimplementowane zostaną m.in. dostosowane systemy informatyczne, które wesprą działania z zakresu omnichannel i pozwolą na nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu. Powierzchnia zostanie również przygotowana pod automatyczną linię przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 000 m kw. Zostanie ona połączona z sorterem wysyłkowym, co pozwoli na sprawny podział na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę. Nowa powierzchnia umożliwi realizowanie do 100 000 zamówień dziennie oraz składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu.

-„Po ukończeniu realizacji w Rzeszowie, powierzchnia dostarczona przez nas dla LPP w kraju przekroczy 170 000  m kw. Cieszy nas, że możemy napędzać rozwój polskiego przedsiębiorstwa, które już zdobyło pozycję lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale cały czas ma apetyt na więcej. Obiekt Panattoni po raz kolejny staje się kluczem do międzynarodowej ekspansji, ale także platformą rozwoju nowatorskich rozwiązań z zakresu obsługi klienta. Znów potwierdzamy, że nasza elastyczność nie ma granic, a nowe wyzwania tylko nas napędzają” – mówi Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager z Panattoni i dodaje – „Postawienie LPP właśnie na Podkarpacie to także ważny krok dla rozwoju województwa, w którym póki co znaduje się bardzo mało nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Panattoni już w 2015 roku dostrzegło potencjał i od tego czasu rozbudowuje swoje portfolio na tym obszarze, napędzając zainteresowanie regionem, który dzięki swojej lokalizacji pozwala na działalność krajową i międzynarodową”.

To właśnie atrakcyjne położenie zdecydowało o wyborze Panattoni Park Rzeszów North na miejsce nowego Fulfillment Center przez firmę LPP. Obiekt znajdzie się przy między węzłami autostrady A4, która przebiega m.in. przez Wrocław, Kraków, czy Katowice i łączy granicę południowo-wschodnią z południowo-zachodnią. Ponadto kompleks położony będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 19 prowadzącej na Słowację i zaledwie 1 km od Lotniska Rzeszów – Jesionka.

- „Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z dynamicznie rozwijającymi się potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. Decyzja o uruchomieniu nowego obiektu to także odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze”  – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 m kw. Kompleks pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych i logistycznych, jak i lekkiej produkcji. Realizacja zostanie przygotowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków. Użytkownicy obiektuskorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.