Panattoni z kolejną realizacją dla LPP - 69 000 m kw. w Rzeszowie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, dostarczy w 2022 r. aż 133 000 m kw. dla LPP – największej firmy odzieżowej w regionie CEE. Aż 69 000 m kw. zajmie obiekt w ramach Panattoni Park Rzeszów North, którego budowa zakończy się w trzecim kwartale br. W nowej inwestycji będzie możliwa realizacja do 100 000 zamówień dziennie i składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. Pozwoli to wesprzeć sprzedaż internetową m.in. na takich rynkach jak Niemcy, Czechy, Węgry, Słowacja czy Ukraina. Panattoni Park Rzeszów North osiągnie docelowo 83 500 m kw. w ramach 2 budynków.
Współpraca od północy po południe. Panattoni po raz kolejny buduje Fulfillment Center dla LPP – największej firmy odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper w najbliższych miesiącach ukończy obiekt w Gdańsku o powierzchni 64 000 m kw., a już w trzecim kwartale br. dostarczy realizację w Panattoni Park Rzeszów North, która zajmie aż 69 000 m kw. Lokalizacja na Podkarpaciu wpisuje się w strategię rozwoju sieci logistycznej LPP, która pozwoli na sprawniejszą obsługę rynków ościennych, takich jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, czy Węgry, a w momencie dużego zapotrzebowania – częściowo również Polski. Otwarcie kolejnego wielkopowierzchniowego obiektu pozwoli na szybszą obsługę klientów, których liczba stale rośnie, i doskonalenie obszaru „customer service”.
W przygotowanym przez Panattoni obiekcie zaimplementowane zostaną m.in. dostosowane systemy informatyczne, które wesprą działania z zakresu omnichannel i pozwolą na nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu. Powierzchnia zostanie również przygotowana pod automatyczną linię przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 000 m kw. Zostanie ona połączona z sorterem wysyłkowym, co pozwoli na sprawny podział na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę. Nowa powierzchnia umożliwi realizowanie do 100 000 zamówień dziennie oraz składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu.
-„Po ukończeniu realizacji w Rzeszowie, powierzchnia dostarczona przez nas dla LPP w kraju przekroczy 170 000 m kw. Cieszy nas, że możemy napędzać rozwój polskiego przedsiębiorstwa, które już zdobyło pozycję lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale cały czas ma apetyt na więcej. Obiekt Panattoni po raz kolejny staje się kluczem do międzynarodowej ekspansji, ale także platformą rozwoju nowatorskich rozwiązań z zakresu obsługi klienta. Znów potwierdzamy, że nasza elastyczność nie ma granic, a nowe wyzwania tylko nas napędzają” – mówi Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager z Panattoni i dodaje – „Postawienie LPP właśnie na Podkarpacie to także ważny krok dla rozwoju województwa, w którym póki co znaduje się bardzo mało nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Panattoni już w 2015 roku dostrzegło potencjał i od tego czasu rozbudowuje swoje portfolio na tym obszarze, napędzając zainteresowanie regionem, który dzięki swojej lokalizacji pozwala na działalność krajową i międzynarodową”.
To właśnie atrakcyjne położenie zdecydowało o wyborze Panattoni Park Rzeszów North na miejsce nowego Fulfillment Center przez firmę LPP. Obiekt znajdzie się przy między węzłami autostrady A4, która przebiega m.in. przez Wrocław, Kraków, czy Katowice i łączy granicę południowo-wschodnią z południowo-zachodnią. Ponadto kompleks położony będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 19 prowadzącej na Słowację i zaledwie 1 km od Lotniska Rzeszów – Jesionka.
- „Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z dynamicznie rozwijającymi się potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. Decyzja o uruchomieniu nowego obiektu to także odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze” – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.
Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 m kw. Kompleks pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych i logistycznych, jak i lekkiej produkcji. Realizacja zostanie przygotowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków. Użytkownicy obiektuskorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.