Komunikaty PR

Panattoni z piątą realizacją dla K-Flex w Uniejowie – przekroczone 60 000 m kw.

2022-01-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, rozbudowuje kampus firmy K-Flex w Uniejowie. Po zrealizowaniu blisko 60 000 m kw. w ramach 4 budynków, teraz deweloper dostarczy 6500 m kw. Wiodący producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej już w marcu br. skorzysta z 15-metrowego obiektu wysokiego składowania. Pozwoli on na obsługę rosnącego zapotrzebowania klientów K-Flex z branży budowlanej zarówno w Europie, Azji, jak i USA. Obie firmy planują już kolejne etapy rozbudowy kompleksu w Uniejowie.

Współpraca kwitnie w Uniejowie. FirmaK-Flex Polska, będąca częścią globalnego producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, po raz kolejny stawia na Panattoni. Wszystkie obiekty przedsiębiorstwa w kraju zostały zrealizowane w ramach kampusu w Uniejowie, właśnie przez lidera rynku nieruchomości przemysłowych. Deweloper dostarczył dotychczas 4 budynki o łącznej powierzchni 59 300 m kw. Pierwszy powstał w 2014 roku, kiedy Panattoni w ramach inwestycji BTS zrealizowało aż 16 000 m kw. powierzchni. Ostatnia inwestycja dla K-Flex została dostarczona na przełomie 2020 i 2021 r. – przed zakładanym terminem – i zajęła 9300 m kw.

-„Firma K-Flex w grze o swój rozwój w regionie i nie tylko, postawiła na Panattoni, a dotychczasowe realizacje i planowane kolejne potwierdzają trafność tej inwestycji. W ramach uniejowskiego kompleksu realizujemy zarówno powierzchnię magazynową, jak i produkcyjną, co pozwala na optymalizację działań i sprawne dostosowywanie się do oczekiwań klientów” - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS, Panattoni.

Z kolejną realizacją dla K-Flex Panattoni ruszyło we wrześniu 2021 r. Tym razem deweloper dostarczy magazynowo-produkcyjny obiekt wysokiego składowania o powierzchni 6500 m kw., który zostanie oddany do użytku już w marcu 2022 r. Zwiększona do 15 m. wysokość pozwoli w większym stopniu wesprzeć rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu w Uniejowie, odpowiadającą na zapotrzebowanie klientów z branży budowlanej na trzech kontynentach. Produkty wytwarzane przez przedsiębiorstwo w ramach kompleksu docierają zarówno do Europy, USA, jak i Azji (m.in. Korea Płd., Wietnam i Malezja).

Lokalizacja strzałem w środek (tarczy). Uniejów, w którym cały czas rozbudowywany jest kompleks K-Flex, położony jest zaledwie 50 km od geograficznego środka Polski. Lokalizacja w centralnej części kraju i ok. 10 minut drogi od autostrady A2 pozwala na sprawne dotarcie do kluczowych rynków w Polsce i Europie – m.in. Łodzi, Warszawy, Poznania, czy Berlina.

Współpraca do której chce się wracać. Kolejna kooperacja K-Flex i Panattoni potwierdza atrakcyjność dewelopera, jako partnera w rozwoju. Przekonali się o tym wcześniej przedstawicieli wielu sektorów – od e-commerce, przez logistykę po branżę odzieżową. Lider rynku nieruchomości przemysłowych dostarczył ponad milion m kw. powierzchni dla firmy Amazon – światowego giganta sprzedaży online. Ponad 200 000 m kw. wynajął w obiektach Panattoni jeden z największych operatów logistycznych na świecie – DSV. Z blisko 100 000 m kw. w ramach dwóch realizacji korzysta firma LPP - największy producent odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej, który dzięki współpracy z deweloperem cały czas poszerza zasięg ekspansji na zagraniczne rynki. Rozpędzony światowy i polski e-commerce napędza wzrosty w branży KEP, która także zaufała Panattoni. Jeden z jej liderów na krajowym rynku korzysta już z ponad 330 000 m kw. powierzchni dostarczonej przez dewelopera, a rozwój kolejnych rynków wschodzących jest doskonałym katalizatorem tej współpracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.