Komunikaty PR

Panattoni z piątą realizacją dla K-Flex w Uniejowie – przekroczone 60 000 m kw.

2022-01-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, rozbudowuje kampus firmy K-Flex w Uniejowie. Po zrealizowaniu blisko 60 000 m kw. w ramach 4 budynków, teraz deweloper dostarczy 6500 m kw. Wiodący producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej już w marcu br. skorzysta z 15-metrowego obiektu wysokiego składowania. Pozwoli on na obsługę rosnącego zapotrzebowania klientów K-Flex z branży budowlanej zarówno w Europie, Azji, jak i USA. Obie firmy planują już kolejne etapy rozbudowy kompleksu w Uniejowie.

Współpraca kwitnie w Uniejowie. FirmaK-Flex Polska, będąca częścią globalnego producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, po raz kolejny stawia na Panattoni. Wszystkie obiekty przedsiębiorstwa w kraju zostały zrealizowane w ramach kampusu w Uniejowie, właśnie przez lidera rynku nieruchomości przemysłowych. Deweloper dostarczył dotychczas 4 budynki o łącznej powierzchni 59 300 m kw. Pierwszy powstał w 2014 roku, kiedy Panattoni w ramach inwestycji BTS zrealizowało aż 16 000 m kw. powierzchni. Ostatnia inwestycja dla K-Flex została dostarczona na przełomie 2020 i 2021 r. – przed zakładanym terminem – i zajęła 9300 m kw.

-„Firma K-Flex w grze o swój rozwój w regionie i nie tylko, postawiła na Panattoni, a dotychczasowe realizacje i planowane kolejne potwierdzają trafność tej inwestycji. W ramach uniejowskiego kompleksu realizujemy zarówno powierzchnię magazynową, jak i produkcyjną, co pozwala na optymalizację działań i sprawne dostosowywanie się do oczekiwań klientów” - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS, Panattoni.

Z kolejną realizacją dla K-Flex Panattoni ruszyło we wrześniu 2021 r. Tym razem deweloper dostarczy magazynowo-produkcyjny obiekt wysokiego składowania o powierzchni 6500 m kw., który zostanie oddany do użytku już w marcu 2022 r. Zwiększona do 15 m. wysokość pozwoli w większym stopniu wesprzeć rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu w Uniejowie, odpowiadającą na zapotrzebowanie klientów z branży budowlanej na trzech kontynentach. Produkty wytwarzane przez przedsiębiorstwo w ramach kompleksu docierają zarówno do Europy, USA, jak i Azji (m.in. Korea Płd., Wietnam i Malezja).

Lokalizacja strzałem w środek (tarczy). Uniejów, w którym cały czas rozbudowywany jest kompleks K-Flex, położony jest zaledwie 50 km od geograficznego środka Polski. Lokalizacja w centralnej części kraju i ok. 10 minut drogi od autostrady A2 pozwala na sprawne dotarcie do kluczowych rynków w Polsce i Europie – m.in. Łodzi, Warszawy, Poznania, czy Berlina.

Współpraca do której chce się wracać. Kolejna kooperacja K-Flex i Panattoni potwierdza atrakcyjność dewelopera, jako partnera w rozwoju. Przekonali się o tym wcześniej przedstawicieli wielu sektorów – od e-commerce, przez logistykę po branżę odzieżową. Lider rynku nieruchomości przemysłowych dostarczył ponad milion m kw. powierzchni dla firmy Amazon – światowego giganta sprzedaży online. Ponad 200 000 m kw. wynajął w obiektach Panattoni jeden z największych operatów logistycznych na świecie – DSV. Z blisko 100 000 m kw. w ramach dwóch realizacji korzysta firma LPP - największy producent odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej, który dzięki współpracy z deweloperem cały czas poszerza zasięg ekspansji na zagraniczne rynki. Rozpędzony światowy i polski e-commerce napędza wzrosty w branży KEP, która także zaufała Panattoni. Jeden z jej liderów na krajowym rynku korzysta już z ponad 330 000 m kw. powierzchni dostarczonej przez dewelopera, a rozwój kolejnych rynków wschodzących jest doskonałym katalizatorem tej współpracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.