Komunikaty PR

Panattoni zakupiło grunt pod Warszawą – więcej powierzchni magazynowej w Jankach

2020-10-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbuduje swoje zaplecze magazynowe pod Warszawą. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Jankach i zapowiada kolejne. Firma zakupiła dodatkowe 3,14 hektara gruntu, tuż przy trasie S8 - jednej z najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce (Wrocław – Białystok). Takie położenie ułatwi obsługę logistyczną samej stolicy, a także kraju i Europy.

Magazyn w dobrej lokalizacji to podstawa. Panattoni nabyło działkę o powierzchni 3,14 hektara gruntu w Jankach, w pobliżu węzła Puchały na trasie S8 (trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.), łączącej Białystok z Wrocławiem (docelowo Kłodzkiem i granicą czeską) przez Warszawę i Łódź. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Jankach, a rozbudowa zaplecza magazynowego w tej lokalizacji stworzy optymalne warunki zarówno do dystrybucji na rynek warszawski, jak i Polski Centralnej oraz całej Europy. Umożliwia to m.in. szybki dojazd do trasy S2, która jest nie tylko południową obwodnicą Warszawy, ale i jednocześnie częścią autostrady A2 biegnącej od granicy polsko-niemieckiej w kierunku Białorusi. Dodatkowo trasa S8 na odcinku Warszawa – Ostrów Mazowiecka stanowi część polskiego odcinka „Via Baltica”, która ma łączyć państwa nadbałtyckie z resztą Europy. W odległości kilku kilometrów na południe od węzła Puchały jest także zjazd z S8 do drogi S7 w kierunku Krakowa i granicy słowackiej.

Region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Ulokowana jest tu niemal jedna czwarta z blisko 20 mln m kw. wszystkich powierzchni magazynowych w Polsce. To zasługa ogromnego i stale rosnącego rynku zbytu, oferującego już teraz dostęp do 2,6 mln konsumentów oraz centralnego położenia i znakomicie rozwiniętej infrastruktury transportowej, łączącej stolicę z całą Europą. - „Dlatego hale magazynowe w Warszawie i okolicy przyciągają coraz większą liczbę najemców. Popularnością cieszą się zwłaszcza te w miejscowościach położonych niedaleko stolicy, co wynika z niskiej dostępności i wysokich cen gruntów w samej Warszawie. Sprzyja im także bliskość głównych szlaków komunikacyjnych i strategicznych węzłów drogowych co bardzo ułatwia logistykę krajową jak i dojazd do samej stolicy. Nic więc dziwnego, że z 1,1 mln m kw. nowej powierzchni oddanej przez deweloperów w pierwszej połowie tego roku, aż 325 tys. m kw. przypadło na region warszawski.” – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Zakup gruntu pozwoli zaplanować już czwarty kompleks magazynowy Panattoni w Jankach – obok kilku obiektów wybudowanych w formule BTS, zrealizowanych przez dewelopera tylko w właśnie w okolicach Janek, przy trasie S8. W sumie, w całym regionie warszawskim Panattoni dysponuje powierzchnią 777 000 m kw. a w budowie ma kolejne 55 000 m kw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.