Panattoni zakupiło grunt pod Warszawą – więcej powierzchni magazynowej w Jankach
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbuduje swoje zaplecze magazynowe pod Warszawą. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Jankach i zapowiada kolejne. Firma zakupiła dodatkowe 3,14 hektara gruntu, tuż przy trasie S8 - jednej z najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce (Wrocław – Białystok). Takie położenie ułatwi obsługę logistyczną samej stolicy, a także kraju i Europy.
Magazyn w dobrej lokalizacji to podstawa. Panattoni nabyło działkę o powierzchni 3,14 hektara gruntu w Jankach, w pobliżu węzła Puchały na trasie S8 (trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.), łączącej Białystok z Wrocławiem (docelowo Kłodzkiem i granicą czeską) przez Warszawę i Łódź. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Jankach, a rozbudowa zaplecza magazynowego w tej lokalizacji stworzy optymalne warunki zarówno do dystrybucji na rynek warszawski, jak i Polski Centralnej oraz całej Europy. Umożliwia to m.in. szybki dojazd do trasy S2, która jest nie tylko południową obwodnicą Warszawy, ale i jednocześnie częścią autostrady A2 biegnącej od granicy polsko-niemieckiej w kierunku Białorusi. Dodatkowo trasa S8 na odcinku Warszawa – Ostrów Mazowiecka stanowi część polskiego odcinka „Via Baltica”, która ma łączyć państwa nadbałtyckie z resztą Europy. W odległości kilku kilometrów na południe od węzła Puchały jest także zjazd z S8 do drogi S7 w kierunku Krakowa i granicy słowackiej.
Region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Ulokowana jest tu niemal jedna czwarta z blisko 20 mln m kw. wszystkich powierzchni magazynowych w Polsce. To zasługa ogromnego i stale rosnącego rynku zbytu, oferującego już teraz dostęp do 2,6 mln konsumentów oraz centralnego położenia i znakomicie rozwiniętej infrastruktury transportowej, łączącej stolicę z całą Europą. - „Dlatego hale magazynowe w Warszawie i okolicy przyciągają coraz większą liczbę najemców. Popularnością cieszą się zwłaszcza te w miejscowościach położonych niedaleko stolicy, co wynika z niskiej dostępności i wysokich cen gruntów w samej Warszawie. Sprzyja im także bliskość głównych szlaków komunikacyjnych i strategicznych węzłów drogowych co bardzo ułatwia logistykę krajową jak i dojazd do samej stolicy. Nic więc dziwnego, że z 1,1 mln m kw. nowej powierzchni oddanej przez deweloperów w pierwszej połowie tego roku, aż 325 tys. m kw. przypadło na region warszawski.” – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.
Zakup gruntu pozwoli zaplanować już czwarty kompleks magazynowy Panattoni w Jankach – obok kilku obiektów wybudowanych w formule BTS, zrealizowanych przez dewelopera tylko w właśnie w okolicach Janek, przy trasie S8. W sumie, w całym regionie warszawskim Panattoni dysponuje powierzchnią 777 000 m kw. a w budowie ma kolejne 55 000 m kw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.