Komunikaty PR

Panoramiqa - ekologiczna inwestycja od BPI Real Estate w Poznaniu

2022-09-11  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Na Starołęce w Poznaniu BPI Real Estate Poland realizuje nowoczesny projekt mieszkaniowy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji Panoramiqa, w ramach której powstaną 272 mieszkania, zostaną wdrożone między innymi takie proekologiczne rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych. Dzięki nim klienci belgijskiego dewelopera będą mogli ubiegać się w części banków o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Prace budowlane na terenie inwestycji są już na etapie wylewania płyty fundamentowej i prowadzone są równolegle dla dwóch budynków w projekcie.

Inwestycję poza nowoczesną architekturą wyróżniają proekologiczne rozwiązania, wśród których znajdzie się m.in. system do odzyskiwania wody opadowej, panele fotowoltaiczne, możliwość instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych i liczne miejsca do przechowywania rowerów.

Dotychczas koncentrowaliśmy się na realizacji naszych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, o miastotwórczym charakterze. Wyróżniała je przemyślana architektura. Aktualnie do naszej strategii dodaliśmy także realizację w duchu zrównoważonego rozwoju. Panoramiqa spełnia warunki inwestycji ekologicznej, dzięki czemu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyty na preferencyjnych warunkach, które w tej chwili są dostępne na rynku” – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Panoramiqa powstaje w Poznaniu przy ul. Wagrowskiej w dzielnicy Starołęka. Usytuowanie Panoramiqi w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację z centrum miasta i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Okolica charakteryzuje się także dobrym zapleczem społeczno-opiekuńczym. W ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw.  

Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe i to one obecnie cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów. Wśród nich są zarówno młodzi ludzie, którym zależy na mieszkaniu w dobrze skomunikowanym z centrum miasta miejscu, jak i rodziny z dziećmi, dla których z kolei najważniejsze są spokojne sąsiedztwo, dogodny dojazd do szkół,. przedszkoli i żłobków oraz ogólna wygoda życia" – dodaje Wojciech Smolak.

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę Poznania, który dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów.

Budowa inwestycji BPI Real Estate Poland znajduje się obecnie na etapie  wylewania płyty fundamentowej oraz zbrojenia ścian podziemia . Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą Panoramiqi jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w inwestycji Panoramiqa zaczynają się od 9 400 PLN/mkw.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie: https://panoramiqa.pl/

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły - urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, która notowana jest na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE prowadzi działalność w Belgii, Luksemburgu i w Polsce w kilku  kluczowych obszarach. Jednym z nich jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości, za które odpowiada BPI. Innym, nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie wybudowało osiedla Wola Tarasy i położone w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycję Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. Ostatnio zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu, osiedla Vilda Park w Poznaniu oraz projekty Rezydencja Barska i osiedle wolaRE w Warszawie. Nowymi projektami w portfolio BPI Real Estate Poland są inwestycje Bernadovo w Gdyni oraz Panoramiqa w Poznaniu. W 2022 roku spółka planuje uruchomienie łącznie 6 nowych inwestycji w Polsce.

Więcej informacji nt. BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: https://pl.bpi-realestate.com/  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.