Piątkowska 103 - przestrzeń dla rodzin
Inwestycja Piątkowska 103 oferuje duże mieszkania zaprojektowane z myślą o rodzinach. Układy oraz różnorodne konfiguracje pozwalają na wybór oferty pasującej do klientów. Na budowie trwa wylewanie posadzek oraz rozpoczęto ocieplanie budynku. Koniec prac przewidziano w drugiej połowie 2021 roku.
Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, to inwestycja zlokalizowana na poznańskich Winiarach. W jej projekcie zaplanowane zostały 42 mieszkania o zróżnicowanych układach. Jednymi z nich będą 3- i 4-pokojowe lokale mieszkalne o metrażach mieszczących się w granicach 56,70 – 71,30 mkw., których została ostatnia czwórka. - Duże mieszkanie to przestrzeń idealna dla rodziny, która poszukuje wygody życia codziennego. Przestronność oraz funkcjonalność wnętrz zapewni bardzo wysoki komfort użytkowania, co przełoży się na zadowolenie przyszłych mieszkańców. Każdy usatysfakcjonowany klient jest dla nas powodem do dumy i dowodem na dobrze wykonaną pracę. - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W skład lokali 3- i 4-pokojowych wejdzie: salon z aneksem kuchennym; łazienka; hol; a także dwa bądź trzy pokoje i toaleta w zależności od wybranej koncepcji. Dodatkowo do nich przynależeć będzie balkon na piętrze lub taras na parterze. - Różnorodność konfiguracji jest dużym atutem w wyborze własnego M, zainteresowany nie musi ograniczać się do jednego typu układu pomieszczeń, dzięki czemu może podjąć właściwą decyzję. - dodał Marek Smogór.
Projekt powstaje zgodnie z harmonogramem przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu. Aktualnie rozpoczęto ocieplanie budynku, zaś w trakcie są już prace związane z wylewaniem posadzek. Zakończenie budowy zaplanowane jest na drugą połowę 2021 roku. - Do końca wszelkich prac zostało kilka miesięcy. Z punktu widzenia klienta zakup prawie gotowego mieszkania jest więc korzystny, gdyż nie musi on płacić przez długi okres zarówno najmu, jak i raty kredytu. Podobnie, kiedy nabywca zamienia dotychczasowe własne mieszkanie lub dom, transakcja oraz przeprowadzka do nowego M mogą wówczas odbyć się sprawnie. Zbliżające się zakończenie prac budowlanych jest równoznaczne także z wykończeniem oraz wyposażeniem lokalu. To zawsze pozytywnie nastraja. Dużo pozytywnych emocji, ponieważ nasi klienci spełniają marzenia. Nie możemy się doczekać, gdy wręczymy klucze ich nowym właścicielom - podsumowuje Marek Smogór. Warto podkreślić, że Quadro Development rozwija na terenie Poznania również drugi projekt mieszkaniowy – osiedle Rezydencja Winiary.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.