Piątkowska 103 - przestrzeń dla rodzin
Inwestycja Piątkowska 103 oferuje duże mieszkania zaprojektowane z myślą o rodzinach. Układy oraz różnorodne konfiguracje pozwalają na wybór oferty pasującej do klientów. Na budowie trwa wylewanie posadzek oraz rozpoczęto ocieplanie budynku. Koniec prac przewidziano w drugiej połowie 2021 roku.
Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, to inwestycja zlokalizowana na poznańskich Winiarach. W jej projekcie zaplanowane zostały 42 mieszkania o zróżnicowanych układach. Jednymi z nich będą 3- i 4-pokojowe lokale mieszkalne o metrażach mieszczących się w granicach 56,70 – 71,30 mkw., których została ostatnia czwórka. - Duże mieszkanie to przestrzeń idealna dla rodziny, która poszukuje wygody życia codziennego. Przestronność oraz funkcjonalność wnętrz zapewni bardzo wysoki komfort użytkowania, co przełoży się na zadowolenie przyszłych mieszkańców. Każdy usatysfakcjonowany klient jest dla nas powodem do dumy i dowodem na dobrze wykonaną pracę. - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W skład lokali 3- i 4-pokojowych wejdzie: salon z aneksem kuchennym; łazienka; hol; a także dwa bądź trzy pokoje i toaleta w zależności od wybranej koncepcji. Dodatkowo do nich przynależeć będzie balkon na piętrze lub taras na parterze. - Różnorodność konfiguracji jest dużym atutem w wyborze własnego M, zainteresowany nie musi ograniczać się do jednego typu układu pomieszczeń, dzięki czemu może podjąć właściwą decyzję. - dodał Marek Smogór.
Projekt powstaje zgodnie z harmonogramem przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu. Aktualnie rozpoczęto ocieplanie budynku, zaś w trakcie są już prace związane z wylewaniem posadzek. Zakończenie budowy zaplanowane jest na drugą połowę 2021 roku. - Do końca wszelkich prac zostało kilka miesięcy. Z punktu widzenia klienta zakup prawie gotowego mieszkania jest więc korzystny, gdyż nie musi on płacić przez długi okres zarówno najmu, jak i raty kredytu. Podobnie, kiedy nabywca zamienia dotychczasowe własne mieszkanie lub dom, transakcja oraz przeprowadzka do nowego M mogą wówczas odbyć się sprawnie. Zbliżające się zakończenie prac budowlanych jest równoznaczne także z wykończeniem oraz wyposażeniem lokalu. To zawsze pozytywnie nastraja. Dużo pozytywnych emocji, ponieważ nasi klienci spełniają marzenia. Nie możemy się doczekać, gdy wręczymy klucze ich nowym właścicielom - podsumowuje Marek Smogór. Warto podkreślić, że Quadro Development rozwija na terenie Poznania również drugi projekt mieszkaniowy – osiedle Rezydencja Winiary.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.