Piątkowska 103, czyli inwestycja ukierunkowana poprzez doświadczenie.
Czym charakteryzuje się inwestycja Piątkowska 103? Czy doświadczenie dewelopera
wpłynęło na jej specyfikę? Jakie inne projekty prowadzi Quadro Development? Odpowiedzi
na te pytania w dalszej części artykułu.
Piątkowska 103 to projekt firmy Quadro Development, położony na poznańskich Winiarach. Składa się on z pięciokondygnacyjnego budynku jednorodzinnego z 42 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu. Do oferty trafiły kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 27 do 72 m. kw. Jest to inwestycja zlokalizowana w samym środku miasta, przy ulicy Piątkowskiej. Lokalizacja gwarantuje dojazd do każdej części Poznania samochodem oraz miejskimi środkami transportu. Niedaleko budynku dostępne są udogodnienia: placówki edukacyjne; rozległe tereny rekreacyjne i liczne ścieżki rowerowe, dostępne w Parku Sołackim czy Parku Cytadela.
- Połączenie spokojnej okolicy z łatwym dostępem do miejskiej infrastruktury sprawia, że nasza inwestycja wpasowuje się w tkankę miasta, nie zatracając swojego kameralnego charakteru.
Zaprojektowana z myślą o synergii tych rozwiązań jest ofertą dla klientów wymagających bliskiej komunikacji z miastem, z jednoczesnym odpoczynkiem od jego zgiełku. - informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Piątkowska 103 jest aktualnie w budowie, w części kondygnacji jest wstawiana stolarka okienna. Planowany termin realizacji całości inwestycji to druga połowa 2021 roku.
Quadro Development to doświadczony inwestor, który prowadzi jednocześnie Rezydencję Winiary. Najnowszy projekt dewelopera zlokalizowany jest przy ulicy Wyłom, niedaleko Piątkowskiej 103. W ramach inwestycji przygotowywany jest pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 31 mieszkań, o metrażu zaczynającym się od 27 i kończącym na 106 m. kw. Przyszli nabywcy mają do wyboru kawalerki, mieszkania 2- oraz 3-pokojowe, a także apartament 105,6 m kw. - To druga tego typu inwestycja, którą realizujemy. Z jednej strony pozwala na korzystanie z atutów dużego miasta, z drugiej zaś zapewnia miejsce do życia w cichej okolicy. W podobnym stylu zrealizowaliśmy już osiedla Bosa 7 i Sielska 14, również w Poznaniu
- dodał Marek Smogór. - Dzięki pracy nad poprzednimi projektami nabraliśmy doświadczenia, które obecnie wykorzystujemy podczas prowadzenia poznańskich inwestycji. Wiemy czego wymaga współczesny klient i z tą świadomością budujemy projekty odpowiadające na ich potrzeby. - podsumowuje przedstawiciel Quadro Development.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.