Piątkowska 103 z wszystkimi kondygnacjami
Inwestycja Piątkowska 103 osiągnęła docelową wysokość. Budowlańcy postawili ściany wszystkich kondygnacji, zamontowali pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną. Aktualnie trwają prace tynkarskie wewnątrz, a następnie zostaną wykonane elewacje zewnętrzne. Jednocześnie trwa sprzedaż mieszkań. Zostały cztery wolne lokale, w tym przestronny na parterze, do którego przynależy taras.
Inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development harmonijnie się powiększa. Wszystkie prace są prowadzone z założonym wcześniej i przedstawionym harmonogramem. Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development informuje, że budynek wielorodzinny osiągnął docelową wysokość.
– Nic nie stoi na przeszkodzie, by dotrzymać terminu realizacji naszego projektu. Okoliczności związane z pandemią, sprawiły, że postanowiliśmy wdrożyć specjalne środki ostrożności związane z codzienną pracą, natomiast nie było potrzeby jej zatrzymywać. Na przełomie II i III kwartału 2021 roku nasi klienci odbiorą swoje mieszkania, a następnie rozpoczną prace remontowo-wykończeniowe. A osobom, które jeszcze nie wybrały swojego M, przypominamy, że dostępne są ostatnie cztery lokale, z dużymi możliwościami aranżacyjnymi – mówi Marek Smogór z firmy Quadro Development. Inwestycja umiejscowiona jest na poznańskich Winiarach, przy ulicy Piątkowskiej 103, do czego nawiązuje nazwa. Dzięki lokalizacji przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany dojazd do każdej części Poznania samochodem oraz miejskimi środkami transportu.
Dostępna większa przestrzeń
Projekt Piątkowska 103 składa się z pięciu kondygnacji, w których znajdują się 42 lokale mieszkalne, w tym 13 kawalerek, 22 lokale 2-pokojowe, cztery mieszkania z 3 pokojami oraz trzy najbardziej przestronne, czyli 4-pokojowe. Na parterze dostępne są ogródki, natomiast na piętrach balkony lub loggie.
W inwestycji dostępne są nieszablonowe projekty mieszkaniowe, w tym 4-pokojowy zlokalizowany na parterze, o powierzchni 67,50 m kw., z tarasem ponad 10 m kw. Nietypowy układ pomieszczeń zapewnia: 2 pokoje; sypialnię z garderobą; dwie łazienki – jedna z wanną i jedna z prysznicem; a także salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo mieszkanie wita każdego dużym holem o powierzchni ponad 10 m kw. Istnieje możliwość dostosowania układu pomieszczeń do własnym preferencji – modyfikacji ścian działowych – po uzgodnieniu z deweloperem. W inwestycji są jeszcze trzy inne mieszkania w sprzedaży, które czekają na właściciela: dwa 3-pokojowe i jedno 4-pokojowe. - Wszystkie dostępne lokale zostały dostosowane do potrzeb panujących na rynku mieszkaniowym. Dziś klient szuka nieco więcej przestrzeni, a nauczyło nas to między innymi doświadczenie związane z lockdownem. Przestrzeń mieszkalna, dla każdego z nas powinna być komfortowa i gwarantować prywatność, a większy metraż na to pozwala. Dzięki śledzeniu branży deweloperskiej i budowlanej oraz poczynań konkurencji, możemy zapewnić naszym klientom rozwiązania, z których będą zadowoleni. Z takim samym założeniem realizujemy nasz drugi poznański projekt mieszkaniowy, Rezydencję Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.