Pięć centrów handlowych Atrium z certyfikatem BREEAM
Należące do Atrium Poland warszawskie centra handlowe- Atrium Promenada, Atrium Reduta, Atrium Targówek, Wars Sawa Junior oraz King Cross Praga – otrzymały międzynarodowy certyfikat BREEAM. Wyróżnienie potwierdza najlepsze praktyki Atrium
w zakresie zrównoważonego budownictwa. O jego przyznaniu przez BRE (Building Research Establishment) decyduje ocena systemu jakości i wpływu budynku na środowisko.
Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez BRE na podstawie raportu i materiałów przygotowanych przez niezależnego licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zespołem projektowym. Pięć warszawskich centrów otrzymało ocenę Very Good w kategorii Building Management i Asset Performance. Wysokie noty są potwierdzeniem stosowania w obiektach ekologicznych rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Najwyższe noty dla warszawskich obiektów Atrium przyznano w kategoriach „Waste” oraz „Materials”. Wpływ na nie miały zastosowane w centrach rozwiązania, które mają na celu minimalizowanie zużycia wody, energii elektrycznej oraz recykling odpadów.
- Bardzo dobre noty przyznane przez BRE aż pięciu centrom handlowym Atrium potwierdzają skuteczność wdrażanych przez nas zrównoważonych rozwiązań. Staramy się minimalizować nasz wpływ na środowisko i wykorzystywanie zasobów naturalnych oraz być przyjaznym miejscem zakupów i spędzania czasu wolnego. Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszych obiektów oraz pozytywnie motywujemy klientów do włączania się w sprawy ważne lokalnie,
w tym kwestie środowiskowe – w trosce o najbliższe otoczenie oraz przyszłość kolejnych pokoleń – mówi Joanna Pintal, Head of Marketing, Atrium Poland Real Estate Management sp. z o.o.
Atrium obserwuje trendy i zmieniające się oczekiwania, w tym zapotrzebowanie na wysokiej jakości, zrównoważone i przyjazne architektonicznie przestrzenie o funkcjach społecznych, sprzyjające spotkaniom, budowaniu i zacieśnianiu relacji, wspólnemu spędzaniu czasu, nowym doświadczeniom. Spółka rozwija i unowocześnia swoje centra handlowe tak, by mogły pełnić ważną społecznie funkcję w przestrzeni publicznej.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.