Pierwsze w Polsce badanie wśród mieszkańców prywatnych akademików
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/493abe603bea42d96845f78a3b52929920220128075743/49d2679e310c675f446e83297b62642820220128075809/6e16bd
Spółka Silver Rock podsumowuje pierwszy pełny rok działalności prywatnego akademika Collegia w Gdańsku. Końcówka drugiego semestru wynajmowania apartamentów w domu studenckim, to doskonały czas na analizę opinii jego mieszkańców, w odniesieniu do rozwijającej się branży prywatnych akademików. Wyniki pozwalają również na analizę potencjału tego segmentu rynku w obszarze Trójmiasta.
Collegia to jeden z pierwszych projektów realizujący budowę prywatnego akademika w Polsce. Projekt Collegia docelowo zakłada stworzenie sieci domów studenckich w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Rok działalności obchodzi właśnie obiekt zlokalizowany w Gdańsku przy ulicy Sobieskiego 13, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch prestiżowych uczelni - Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Gdańskiej.
Spółka Silver Rock, będąca właścicielem marki Collegia, realizuje swoje obiekty w podwyższonym standardzie wykończenia, adresując swoją ofertę do rezydentów, dla których ważna jest nie tylko dogodna lokalizacja, ale również odpowiedni komfort życia, czy dodatkowa infrastruktura towarzysząca w obiekcie. Standardowe apartamenty w Collegii mają powierzchnię od 21 do 29m2, a dwuosobowe studia mieszkalne posiadają metraż nawet 36-46m2. Wśród udogodnień jest 6 pomieszczeń do nauki, 7 pokoi do integracji, w których znajdują się wygodne meble, stoły do gry w ping-ponga i piłkarzyki, konsole do gier, gry planszowe i wiele innych elementów pozwalających na miłe spędzanie czasu w gronie znajomych.
Ponadto w budynku mieści się profesjonalnie wyposażona siłownia, wytłumiona sala muzyczna z instrumentami, wielostanowiskowy parking dla rowerów i samochodów oraz rozległa strefa gastronomiczna przygotowująca się do otwarcia.
Ankietowe badanie wśród naszych mieszkańców przeprowadziliśmy po raz pierwszy, dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki – mówi Karol Wojtas, członek zarządu spółki Silver Rock. Celem sondażu było przede wszystkim poznanie opinii, oczekiwań i ogólnego poziomu satysfakcji naszych mieszkańców. Wyniki ankiet pokazały, że Akademik Collegia zdecydowanie zdał egzamin i dobrze odpowiada na zapotrzebowanie rezydentów. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć dla studentów ciekawą przestrzeń o zupełnie innym standardzie niż te, które były dla nich dostępne do tej pory.
Badanie przeprowadzono na grupie niemal 200 rezydentów. Wśród najważniejszych czynników decydujących o wyborze Collegii, jako miejsca zamieszkania, rezydenci wskazywali przede wszystkim dogodną lokalizację (prawie 50%) i wysoki standard (ok. 35%), a nawet atrakcyjność cenową oferowanych pokoi. Wśród największych atutów obiektu aż 80% respondentów wymieniło przestrzenie wspólne: wyciszone studyroomy, bogato wyposażone playroomy, profesjonalną salę fitness oraz musicroom.
Wyniki badań pozwalają stwierdzić, że nasi mieszkańcy cenią sobie przede wszystkim prywatność, ciszę i komfort – mówi Karol Wojtas. Ponadto, mają oni możliwość regularnego dbania o kondycję fizyczną oraz realizowania swoich pasji, a wszystko to bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania. Nie bez znaczenia jest dla nich również aspekt integracyjny - ponad połowa respondentów zadeklarowała, że po zamieszkaniu w Collegii ich sieć kontaktów znacznie się powiększyła. Warto zaznaczyć, że nierzadko są to znajomości międzywydziałowe, międzyuczelniane, a nawet międzynarodowe, które są dobrą inwestycją w przyszłość. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć przyjemne dla młodych ludzi miejsce, gdzie w najlepszym okresie życia mogą komfortowo mieszkać i na miejscu korzystać z wszelkich oferowanych udogodnień, skupiając się na nauce i poszerzaniu swoich horyzontów jednocześnie.
Badanie wykazało również, że rezydentami Akademika Collegia są studenci różnych wydziałów Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Medycznego i innych. W Collegii zamieszkuje spora grupa studentów medycyny oraz kierunków technicznych, jak informatyka i telekomunikacja, automatyka, budownictwo czy architektura, uważanych powszechnie za najbardziej prestiżowe i pożądane studia w Polsce. Interesująca jest deklaracja o pozostaniu w Trójmieście po zakończeniu studiów u niemal połowy pytanych.
__
Silver Rock - spółka założona w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Od wielu lat tworzy innowacyjne projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych, umiejętnie łącząc funkcjonalność i estetykę z wiedzą technologiczną i trendami współczesnej architektury, optymalnych ekonomicznie. Przez wieloletni okres swojej działalności w innowacyjnych projektach na rynku amerykańskim spółka przeniosła swój kapitał na rynek polski, gdzie stale poszerza obszary swojej działalności. Silver Rock kompleksowo tworzy inwestycje pamiętając o zasadach zrównoważonego rozwoju i potrzebach społeczności w długiej perspektywie. Obecnie Silver Rock Investment wdraża w Polsce innowacyjne rozwiązania przede wszystkim w sektorze akademików.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.