Pierwszy etap Sol Mariny sprzedany w 100%
Dekpol Deweloper zakończył sprzedaż I etapu kompleksu Sol Marina. Nabywców znalazły wszystkie 77 luksusowe apartamenty oferowane w trzynastu kameralnych budynkach. Obecnie w sprzedaży dostępne są lokale budowane w ramach II etapu inwestycji. Sol Marina to unikalny projekt w skali całego kraju z własną mariną jachtową, położony na gdańskim wybrzeżu.
Dekpol Deweloper sprzedał wszystkie z 77 apartamentów oferowanych w ramach I etapu luksusowego kompleksu Sol Marina. Klienci mogli wybierać spośród lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchni od 41 do 89 mkw. Nabywcy mieli dodatkowo możliwość zakupu miejsca na prywatny jacht w marinie.
Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Zgodnie z planem realizacja I etapu została ukończona w II kwartale bieżącego roku. W ramach tej fazy inwestycji powstało trzynaście kameralnych budynków oraz marina jachtowa. Sol Marina nadała nabrzeżu Martwej Wisły wyjątkowy i nowoczesny wygląd.
„Sol Marina jest luksusowym kompleksem skrojonym pod rosnące oczekiwania klientów. Wyjątkowa lokalizacja, własna marina jachtowa oraz wysoki standard wykończenia stanowią unikalne połączenie niespotykane nigdzie indziej na polskim rynku nieruchomościowym. Dlatego nasza oferta cieszy się dużym powodzeniem. Apartamenty są doskonałą propozycją dla osób chcących przeprowadzić się do atrakcyjnego pod względem turystycznym miejsca lub stać się właścicielem coraz bardziej popularnego tzw. second home. Nasza oferta cieszy się również dużym zainteresowaniem osób lokujących kapitał w nieruchomości pod wynajem. Aktualnie w ofercie mamy apartamenty i lokale inwestycyjne powstające w ramach kolejnych etapów” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
W ramach II etapu oferowanych jest 127 apartamentów o powierzchni od 26 do 86 mkw. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w trzech etapach, w ramach których powstanie łącznie kilkaset apartamentów. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz.
Sol Marina jest zlokalizowana zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Cały kompleks jest doskonale skomunikowany z najważniejszymi kierunkami turystycznymi. Inwestycja jest oddalona zaledwie o 14 kilometrów od centrum Gdańska.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.