Komunikaty PR

Piomar wprowadził się do Panattoni Park Opole

2020-12-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atuty Opola i swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w tej części regionu. Do Panattoni Park Opole wprowadziła się firma Piomar - przedsiębiorstwo, zajmujące się transportem towarów oraz logistyką, zajęło blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowej. Park o docelowej powierzchni 38 500 m kw. jest doskonałą lokalizacją również dla firm, którym zależy na prowadzeniu operacji w strefie miejskiej jak produkcja, e-commerce czy last mile delivery.  

Wschodzące Opole. Panattoni Park Opole to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych oferowanych przez Panattoni w województwie opolskim, w południowo-zachodniej Polsce. Park będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Powstaje w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4 - w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem – będącej także częścią międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Drezno-Kijów.

Doskonałą lokalizację parku docenił kolejny już najemca – firma Piomar, która właśnie wprowadziła się do pierwszego, ukończonego budynku. Spółka zajmuje się transportem, w tym międzynarodowym, oraz logistyką magazynową. W ramach wynajętej przez firmę powierzchni magazynowej – 4 950 m kw. - w Opolu prowadzone będą operacje kompletacji i wysyłki towarów z branży spożywczej. Odporność ogniowa hali została podniesiona do wartości powyżej 4000MJ oraz przystosowana do spełnienia wymogów HACCAP. W związku ze specyfiką składowania towarów szybko rotujących wprowadzono także m.in. oddzielenie stref pracy w obiekcie.

Park w Opolu jest pierwszym centrum dystrybucyjnym budowanym przez Panattoni w tym regionie - do tej pory deweloper zaznaczył swoją obecność realizacjami obiektów BTS. „To idealna lokalizacja dla firm poszukujących alternatywy wobec Katowic czy Wrocławia. Region bardzo dobrze się rozwija, a do tego przyciąga wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową oraz dostępem do wykwalifikowanych zasobów ludzkich. W niespełna 130-tysięcznym mieście jest ok. 18 tys. studentów. To wszystko czyni Opole jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących na logistycznej mapie Polski” – komentuje Ewa Zawadzka, Development Director w Panattoni.

Panattoni Park Opole to dwa budynki o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Pierwszy z obiektów o powierzchni 8 700 m kw. został już wybudowany, drugi – właśnie realizowany - będzie miał z kolei 29 800 m kw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów (najmniejszy to 1000 m kw.) park zaspokoi wymagania klientów z różnych branż, zwłaszcza najemców z sektora logistycznego oraz lekkiej działalności produkcyjnej. Dzięki swemu położeniu nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i klientów, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej (last mile delivery). Park przeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Atutem inwestycji jest bez wątpienia jej położenie gwarantujące szybką i efektywną logistykę. Panattoni Park Opole leży na terenie miasta Opola przy ul. Partyzanckiej. Dzięki autostradzie A4 dotarcie do najbliższych międzynarodowych portów lotniczych we Wrocławiu (ok. 100 km) i Katowicach (ok. 110 km) zajmuje około godzinę. Od granicy czeskiej dzielą park 54 km, a niemieckiej – 240 km. Posiada on również dogodny dostęp do komunikacji – przystanki autobusowe są tuż przy nim.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.