Piomar wprowadził się do Panattoni Park Opole
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atuty Opola i swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w tej części regionu. Do Panattoni Park Opole wprowadziła się firma Piomar - przedsiębiorstwo, zajmujące się transportem towarów oraz logistyką, zajęło blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowej. Park o docelowej powierzchni 38 500 m kw. jest doskonałą lokalizacją również dla firm, którym zależy na prowadzeniu operacji w strefie miejskiej jak produkcja, e-commerce czy last mile delivery.
Wschodzące Opole. Panattoni Park Opole to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych oferowanych przez Panattoni w województwie opolskim, w południowo-zachodniej Polsce. Park będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Powstaje w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4 - w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem – będącej także częścią międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Drezno-Kijów.
Doskonałą lokalizację parku docenił kolejny już najemca – firma Piomar, która właśnie wprowadziła się do pierwszego, ukończonego budynku. Spółka zajmuje się transportem, w tym międzynarodowym, oraz logistyką magazynową. W ramach wynajętej przez firmę powierzchni magazynowej – 4 950 m kw. - w Opolu prowadzone będą operacje kompletacji i wysyłki towarów z branży spożywczej. Odporność ogniowa hali została podniesiona do wartości powyżej 4000MJ oraz przystosowana do spełnienia wymogów HACCAP. W związku ze specyfiką składowania towarów szybko rotujących wprowadzono także m.in. oddzielenie stref pracy w obiekcie.
Park w Opolu jest pierwszym centrum dystrybucyjnym budowanym przez Panattoni w tym regionie - do tej pory deweloper zaznaczył swoją obecność realizacjami obiektów BTS. „To idealna lokalizacja dla firm poszukujących alternatywy wobec Katowic czy Wrocławia. Region bardzo dobrze się rozwija, a do tego przyciąga wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową oraz dostępem do wykwalifikowanych zasobów ludzkich. W niespełna 130-tysięcznym mieście jest ok. 18 tys. studentów. To wszystko czyni Opole jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących na logistycznej mapie Polski” – komentuje Ewa Zawadzka, Development Director w Panattoni.
Panattoni Park Opole to dwa budynki o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Pierwszy z obiektów o powierzchni 8 700 m kw. został już wybudowany, drugi – właśnie realizowany - będzie miał z kolei 29 800 m kw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów (najmniejszy to 1000 m kw.) park zaspokoi wymagania klientów z różnych branż, zwłaszcza najemców z sektora logistycznego oraz lekkiej działalności produkcyjnej. Dzięki swemu położeniu nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i klientów, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej (last mile delivery). Park przeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.
Atutem inwestycji jest bez wątpienia jej położenie gwarantujące szybką i efektywną logistykę. Panattoni Park Opole leży na terenie miasta Opola przy ul. Partyzanckiej. Dzięki autostradzie A4 dotarcie do najbliższych międzynarodowych portów lotniczych we Wrocławiu (ok. 100 km) i Katowicach (ok. 110 km) zajmuje około godzinę. Od granicy czeskiej dzielą park 54 km, a niemieckiej – 240 km. Posiada on również dogodny dostęp do komunikacji – przystanki autobusowe są tuż przy nim.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.