Komunikaty PR

Piomar wprowadził się do Panattoni Park Opole

2020-12-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atuty Opola i swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w tej części regionu. Do Panattoni Park Opole wprowadziła się firma Piomar - przedsiębiorstwo, zajmujące się transportem towarów oraz logistyką, zajęło blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowej. Park o docelowej powierzchni 38 500 m kw. jest doskonałą lokalizacją również dla firm, którym zależy na prowadzeniu operacji w strefie miejskiej jak produkcja, e-commerce czy last mile delivery.  

Wschodzące Opole. Panattoni Park Opole to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych oferowanych przez Panattoni w województwie opolskim, w południowo-zachodniej Polsce. Park będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Powstaje w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4 - w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem – będącej także częścią międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Drezno-Kijów.

Doskonałą lokalizację parku docenił kolejny już najemca – firma Piomar, która właśnie wprowadziła się do pierwszego, ukończonego budynku. Spółka zajmuje się transportem, w tym międzynarodowym, oraz logistyką magazynową. W ramach wynajętej przez firmę powierzchni magazynowej – 4 950 m kw. - w Opolu prowadzone będą operacje kompletacji i wysyłki towarów z branży spożywczej. Odporność ogniowa hali została podniesiona do wartości powyżej 4000MJ oraz przystosowana do spełnienia wymogów HACCAP. W związku ze specyfiką składowania towarów szybko rotujących wprowadzono także m.in. oddzielenie stref pracy w obiekcie.

Park w Opolu jest pierwszym centrum dystrybucyjnym budowanym przez Panattoni w tym regionie - do tej pory deweloper zaznaczył swoją obecność realizacjami obiektów BTS. „To idealna lokalizacja dla firm poszukujących alternatywy wobec Katowic czy Wrocławia. Region bardzo dobrze się rozwija, a do tego przyciąga wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową oraz dostępem do wykwalifikowanych zasobów ludzkich. W niespełna 130-tysięcznym mieście jest ok. 18 tys. studentów. To wszystko czyni Opole jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących na logistycznej mapie Polski” – komentuje Ewa Zawadzka, Development Director w Panattoni.

Panattoni Park Opole to dwa budynki o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Pierwszy z obiektów o powierzchni 8 700 m kw. został już wybudowany, drugi – właśnie realizowany - będzie miał z kolei 29 800 m kw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów (najmniejszy to 1000 m kw.) park zaspokoi wymagania klientów z różnych branż, zwłaszcza najemców z sektora logistycznego oraz lekkiej działalności produkcyjnej. Dzięki swemu położeniu nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i klientów, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej (last mile delivery). Park przeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Atutem inwestycji jest bez wątpienia jej położenie gwarantujące szybką i efektywną logistykę. Panattoni Park Opole leży na terenie miasta Opola przy ul. Partyzanckiej. Dzięki autostradzie A4 dotarcie do najbliższych międzynarodowych portów lotniczych we Wrocławiu (ok. 100 km) i Katowicach (ok. 110 km) zajmuje około godzinę. Od granicy czeskiej dzielą park 54 km, a niemieckiej – 240 km. Posiada on również dogodny dostęp do komunikacji – przystanki autobusowe są tuż przy nim.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.