Piotr Dobrzyński w zespole BPI Real Estate Poland
Szeregi BPI Real Estate Poland zasilił Piotr Dobrzyński. Doświadczony menedżer obejmie stanowisko Dyrektora Technicznego i będzie odpowiedzilny za pion techniczny belgijskiego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Trójmieście.
Piotr Dobrzyński ma 19 letnie doświadczenie w kierowaniu różnorodnymi projektami i lokalnymi jednostkami biznesowymi w branży budownictwa kubaturowego z ramienia Generalnego Wykonawcy. Teraz przełoży je na wsparcie rozwoju oraz implementacji strategii biznesowej BPI Real Estate Poland związanej z realizacją kolejnych inwestycji w największych miastach w Polsce.
To doświadczony menadżer, który doskonale rozumie branżę budowlaną i rynek nieruchomości. Jest otwarty na nowe wyzwania i koncentruje się na rozwoju ludzi. Dzięki silnym wartościom jest doskonałym przełożonym i współpracownikiem. W BPI Real Estate Poland będzie odpowiadał m.in. za wdrożenie wszelkich kwestii związanych z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym (ESG) w projektach dewelopera.
- Zgodnie z przyjętą strategią biznesową naszym celem jest realizacja 4 tys. mieszkań w ciągu najbliższych 2 do 5 lat w tych miastach, w których powstały wcześniejsze nasze projekty - Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Piotr jest świetnym ekspertem z ogromnym doświadczeniem w zakresie realizacji inwestycji na rynku nieruchomości. Jego umiejętności są dla nas bardzo cenne w kontekście kolejnych inwestycji w Polsce – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.
Przed dołączeniem do BPI Real Estate Poland Piotr Dobrzyński przez ostatnie 6 lat związany był ze Skanska w Polsce. Na stanowiskach Starszego Menadżera Projektu, Dyrektora Wykonawczego oraz Dyrektora Obszaru Warszawa-Mieszkaniowy/Łódź odpowiadał za wdrożenie strategii oraz pozyskiwanie i realizację nowych projektów. Wcześniej przez 13 lat pracował dla STRABAG w Polsce gdzie rozwijał swoją karierę zdobywając bogate doświadczenie zawodowe. Pracę w STRABAG rozpoczął jako Inżynier, następnie Kierownik Budowy i Menadżer Projektu, a zakończył jako Dyrektor Regionu Warszawa odpowiedzialny za obsługę biznesu na Mazowszu oraz nadzór procesów przetargowych i gwarancyjnych.
Ukończył Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Odbył dwuletnią akademię dla kierowników projektów STRABAG oraz został nominowany do programu Skanska Top Executive Program. Od 2006 r. posiada wykonawcze uprawnienia budowlane bez ograniczeń. Biegle posługuje się językiem angielskim. Interesuje się żeglarstwem i motocyklami.
O BPI Real Estate Poland
BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Pierwsza inwestycja firmy - Cztery Oceany - powstała w Gdańsku, kolejne cztery inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz trzy projekty na Woli: Wola Tarasy, Wola Libre i wolaRE powstały w Warszawie. W portfolio BPI Real Estate w Polsce znajdują się również kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz ekologiczne osiedle Vilda Park w Poznaniu. Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.
BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r., która notowana jest na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa prowadzi działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.