PlanRadar - cyfrowa rewolucja w polskiej branży budowlanej i nieruchomości
PlanRadar - cyfrowa rewolucja w polskiej branży budowlanej i nieruchomości
PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie precyzyjne i efektywne zarządzanie zadaniami w branżach budowlanej oraz nieruchomości. Intuicyjna, łatwa obsługa w połączeniu z dużą funkcjonalnością sprawiają, że PlanRadar sprawdza się przy realizacji wszelkich projektów - od prostych po najbardziej złożone.
PlanRadar powstał w Wiedniu w 2013 roku. Od tego czasu oprogramowanie jest stale rozwijane i w powodzeniem wkracza na kolejne rynki. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 7,5 tysiąca klientów w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.
PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. Komunikacja jest prowadzona bezpośrednio poprzez aplikację, a do każdego zadania można dodać opis, zdjęcia, notatkę głosową czy adnotację bezpośrednio na planie. Każda osoba zaangażowana w projekt ma bieżący podgląd statusu realizacji zadania i w dowolnej chwili może dodawać stosowne komentarze, oznaczając konkretnych użytkowników.
Wszystko odbywa się zdalnie. Pozwala to nie tylko przyspieszyć i usprawnić pracę, ale również zachować dystans społeczny i zminimalizować ryzyka związane z pandemią koronawirusa.
Intuicyjna obsługa i lokalne wsparcie
Ważnym atutem aplikacji PlanRadar jest prosta oraz intuicyjna obsługa. Mimo zaawansowanych funkcji oraz dużych możliwości oprogramowania, nowy użytkownik już po zaledwie 10-minutowym szkoleniu jest w stanie zacząć z niego efektywnie korzystać.
Kolejnymi istotnymi zaletami są łatwość wdrożenia. Aplikacja może być używana w biurze oraz w terenie - działa bowiem na komputerach i urządzeniach z systemami iOS, Android oraz Windows. Jest to oprogramowanie oparte na chmurze, ale wszystkie funkcje są dostępne w trybie offline. Po odzyskaniu dostępu do internetu, PlanRadar automatycznie synchronizuje dane z chmurą.
Aby korzystać z aplikacji PlanRadar, wystarczy pobrać ją za darmo z internetu i zainstalować na smartfonie, tablecie lub komputerze. Płatna jest wyłącznie subskrypcja dla osób odpowiedzialnych za zlecanie zadań. Subskrybenci mogą z kolei przypisać do zadania dowolną liczbę podwykonawców lub obserwatorów, nie ponosząc już żadnych dodatkowych kosztów.
Sama aplikacja oraz wsparcie dla użytkowników są dostępne w języku polskim. Ze względu na globalną działalność PlanRadar, na wszechstronną pomoc mogą liczyć również wielojęzyczne zespoły, których nie brakuje w polskiej branży budowlanej i nieruchomości.
– Celem PlanRadar jest zapewnienie branżom budowlanej i nieruchomości sposobu na poprawę efektywności pracy. To z kolei przekłada się w rezultacie na zmniejszenie kosztów. Jednak aby ten cel osiągnąć, zespoły projektowe muszą chętnie używać naszej aplikacji. Dlatego stworzyliśmy oprogramowanie, które z jednej strony oferuje wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania złożonymi projektami, a jednocześnie jest łatwe do wdrożenia i proste w obsłudze, nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników – przekonuje Bartek Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce.
Jedna aplikacja dla wielu zastosowań
PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów, a stworzona przez firmę aplikacja przeznaczona jest dla podmiotów każdej wielkości - zarówno dla małych firm, jak i największych generalnych wykonawców. Jej zalety docenią także architekci, którzy dzięki PlanRadar mogą np. przesyłać nowe wersje planów i dokumentów technicznych bez utraty wcześniejszych danych, a także porównywać poszczególne wersje planów i wykrywać ewentualne konflikty. Z kolei dla zarządców nieruchomości aplikacja to możliwość mobilnego śledzenia statusu renowacji obiektów czy wygodny sposób na raportowanie błędów i usterek już na etapie funkcjonowania inwestycji.
Każdy subskrybent PlanRadar może również wyeksportować dane projektu, statystyki oraz raporty w formacie PDF lub Microsoft Excel. Podczas eksportu danych można także stosować filtry, które pozwalają na eksport tylko najważniejszych informacji.
- Nasza aplikacja to nieunikniona alternatywa dla papierowych notesów, zwykłych arkuszy kalkulacyjnych oraz innych niezbyt nowoczesnych rozwiązań, które wciąż funkcjonują w branży budowlanej i nieruchomości, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nie ma tutaj ryzyka, że stare notatki będą trudne do odczytania, nasz dokument zachlapie się w błocie lub ubrudzi kawą. Ze względu na przechowywanie danych w chmurze nie możemy go zgubić, a przeszkodą nie będzie nawet brak dostępu do internetu – podsumowuje Bartek Pietruszewski z PlanRadar.
Dzisiaj, gdy tak wielkie znaczenie ma efektywna komunikacja związana z pracą w wielu lokalizacjach, nasza rola w cyfryzacji branży budowlanej i nieruchomości jest ważniejsza niż kiedykolwiek. PlanRadar umożliwia zespołom budowlanym oraz z branży nieruchomości zdalne śledzenie zadań, komunikowanie się i rozwiązywanie problemów. Cieszymy się, że możemy dalej wspierać naszych klientów, obecnych i nowych, za pośrednictwem zespołu kierowanego przez Bartka Pietruszewskiego, aby umożliwić branży podniesienie jakości, optymalizację kosztów i szybszą realizację zadań – dodają Ibrahim Imam i Sender van de Rijdt, szefowie PlanRadar.
***
PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 7,5 tysiąca klientów w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.
Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.
PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.