Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. dołączył do grona najemców MLP Poznań
Europejski dystrybutor opon i felg otrzyma ok. 6 000 m kw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Spółkę podczas negocjacji reprezentowała firma JLL.
Najemca podpisał z MLP Group umowę dotyczącą najmu około 6 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań. Z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 5,7 tys. m kw., a część biurowo-socjalną stanowić będzie ok. 225 m kw. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na styczeń 2021 r.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia nowej umowy najmu. Rynek magazynowy w okolicach Poznania cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród najemców. Nasz projekt MLP Poznań aktualnie oferuje 4 budynki o łącznej powierzchni najmu prawie 49 tys. m kw. natomiast docelowa jego przestrzeń to prawie 90 tys. mkw. Niewątpliwym atutem tego parku to przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja oraz dostosowanie magazynów do indywidualnych potrzeb naszych klientów” – mówi Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.
Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. to niezależny specjalista w dziedzinie ogumienia, z centralą i działem dystrybucji hurtowej w Poznaniu oraz siecią Pneuhage Partner System zrzeszającej profesjonalne warsztaty w całej Polsce. Grupa specjalizuje się w sprzedaży ogumienia, felg stalowych i aluminiowych oraz profesjonalnym doradztwie dla klientów flotowych. Spółka dystrybuuje opony wszystkich renomowanych marek: Bridgestone, Continental, Dunlop, Falken, Firestone, Fulda, Goodyear, Hankook, Michelin, Pirelli, Riken, Tracmax, Uniroyal, Westlake oraz markę własną opon i felg aluminiowych Platin.
„Wybierając przestrzeń magazynową, od początku zależało nam, aby była zlokalizowana w sąsiedztwie Poznania. To zapewnia nam sprawną komunikację z naszą centralą, a także gwarantuje optymalne połączenie z innymi regionami Polski, co jest kluczowe ze względu na dystrybucję, którą prowadzimy. Magazyn realizowany przez MLP będzie też w pełni dostosowany do wymagań naszego biznesu”, tłumaczy Marcin Wawrzyniak Członek Zarządu, Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o.
Projekt MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować 90 tys. m kw. powierzchni magazynowo –produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 19 ha.
„Współpraca pomiędzy Pneuhage, a firmą MLP jest kolejnym pozytywnym przykładem tego, w jaki sposób deweloperzy magazynowi wychodzą naprzeciw potrzebom najemców. W tym przypadku przygotowanie przestrzeni poprzedziła kompleksowa analiza między innymi w zakresie przepisów przeciwpożarowych, dzięki którym obiekt spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa w zakresie składowania opon”, tłumaczy Klaudia Dąbroś, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.