Pobiedziska od Agrobexu po raz drugi
Pobiedziska zachęcają swoją ciszą i spokojem. Przyciągają malowniczym krajobrazem i bogactwem otaczającej przyrody. Tu naprawdę dobrze się żyje. Spółka Agrobex znów postawiła na to miasto i wprowadziła do sprzedaży projekt mieszkaniowy Nowe Pobiedziska 2.
Korki czy smog, sprawiają, że często mamy ochotę wyjechać poza poznańską metropolię i zregenerować się w otoczeniu pięknej przyrody. W Pobiedziskach mamy to na wyciągnięcie ręki. Miasto dużą wagę przykłada do dbałości o ochronę klimatu i zachowania istniejącej zieleni, a jego włodarze podkreślają, że przyszłość to innowacyjność szanująca naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe oraz stwarzanie jak najlepszych warunków dla życia mieszkańców. A miasto i gmina do zaoferowania mają bardzo wiele. W pobliżu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Puszcza Zielonka i Promno. Atrakcją jest również duża liczba jezior (m. in. Stęszewskie, Wronczyńskie, Kowalskie, Biezdruchowo, Dębiniec, Brzostek). Nie brakuje także lasów, ścieżek pieszych, czy tras rowerowych. Ponadto, w ramach projektu „Zielono-niebieskie Pobiedziska” rewitalizacji ulegną tereny wokół jeziora Małego. Powstaną m.in.: parki malucha i dla młodych, ścieżki edukacyjne oraz promenada. Wszystko z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Właśnie w takim otoczeniu, w miejscu przyjaznym zarówno dla osób, które szukają spokoju, jak i dla ludzi aktywnych powstaje najnowsza inwestycja Agrobexu – Nowe Pobiedziska 2. Na dodatek zostanie zrealizowana w sąsiedztwie wcześniejszych inwestycji spółki. Jako pierwszy do sprzedaży trafił budynek wielorodzinny z 65 komfortowymi mieszkaniami o powierzchni od 37 do 56 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Do każdego z mieszkań przypisana zostanie komórka lokatorska. Będą również windy, przydomowe ogródki dla lokali na parterze oraz tarasy i przestronne balkony. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z garaży lub miejsc postojowych naziemnych. Agrobex dużą aktywność wykazuje w obszarze ekobudownictwa. Dlatego, podobnie jak przy innych projektach dewelopera, mieszkańcy osiedla będą czerpać korzyści płynące z zamontowania paneli fotowoltaicznych. Budowa projektu już trwa, a planowane zakończenie realizacji pierwszego budynku to koniec III kwartału przyszłego roku. Docelowo w ramach inwestycji powstaną 2 budynki wielorodzinne, a niedługo kolejny trafi do oferty. Ceny dostępnych mieszkań rozpoczynają się od 6950 zł za mkw.
Z Poznania do Pobiedzisk można dotrzeć w 25 minut pociągiem lub 35 minut samochodem. Dlatego projektem interesują się zarówno mieszkańcy najbliższej okolicy, jak również osoby z różnych części Poznania. Na dodatek bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa miasta pozwala na komfort życia i realizację wszystkich potrzeb na miejscu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.