Polskie akcenty w Hotel Ibis Budapest Centrum
Pracownia AKA Studio zaprojektowała wnętrza położonego w samym sercu stolicy Węgier hotelu Ibis Budapest Centrum. Pomysł na projekt opiera się na wykorzystaniu odważnego koloru oraz barwnych grafik polskiej ilustratorki – Poli Augustynowicz.
Marka Ibis należy do segmentu hoteli trzygwiazdkowych posiadających określone wytyczne dla tego brandu. Nie oznacza to jednak konieczności standardowego podejścia do tematu. - Zależało nam na wprowadzeniu do wnętrz tego hotelu radości i oryginalnej świeżości tak, żeby sprawiał wrażenie bardziej otwartego i przyjaznego – mówi Karolina Kowalik z AKA Studio. - A ponieważ jako polska firma lubimy pracować z polskimi artystami i chętnie w swoich projektach umieszczamy polskie marki to chcieliśmy, aby w przestrzeni budapesztańskiego hotelu Ibis też znalazły się nasze rodzime akcenty. Inwestor postawił też przed nami wyzwanie: ma być świeżo, oryginalnie, ekonomicznie. Dlatego wykorzystaliśmy dużo elementów istniejących w duchu zasady 3R.
Projektanci z AKA Studio postawili na zdecydowane kolory takie jak granat i zieleń, które przeplatają się z różnymi odcieniami czerwieni - koloru obecnego w logo marki Ibis. Znajdujące się w części recepcyjnej i wejściowej oraz w strefie „lounge” specjalnie zaprojektowane grafiki Poli Augustynowicz wzmacniają te barwne wrażenia. Utrzymane są one w kolorystyce całego projektu, a ich tematyka krąży wokół podróży i symboli kojarzących się z Budapesztem. Widać papryczki czy fasadę parlamentu, najbardziej znanego budynku w mieście. W hotelu znajdziemy również tapicerowane meble polskiego producenta – firmy Noti czy stoły od Loft Decory.
Wiele elementów AKA Studio zaprojektowała na indywidualne potrzeby, co jest cechą charakterystyczną dla tej pracowni. Są to np. wielofunkcyjne przegrody, panele akustyczne, tapicerowane siedziska, wysoki niebieski stół do pracy wspólnej, a także lada recepcyjna i kontuar baru z nowym oświetleniem. - Wprowadziliśmy również do przestrzeni wspólnej wyraziste kolorystycznie kotary, które dodatkowo mają walor akustyczny. Pozwalają przy tym na wydzielenie w otwartej części hotelu mniejszych, bardziej kameralnych stref do rozmowy czy pracy – mówi architekta Alicja Majszak z AKA Studio.
Pracownia AKA Studio odpowiedzialna była za projekt wnętrz części wspólnych na parterze oraz za adaptację standardów marki Ibis w pokojach i korytarzach hotelowych. W pokojach kolor również pełni istotną rolę, jednak na pierwszym miejscu jest funkcjonalność i wygoda gościa.
www.studioaka.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.