Komunikaty PR

Południe Wrocławia przyjazne rodzinom

2020-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Wrocławskie Krzyki od lat uchodzą za miejsce najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Jest to jedna z dwóch dzielnic, w których odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla miasta. Co sprawia, że tutejsza oferta mieszkaniowa jest aż tak popularna wśród tej grupy? 

Zielono i przestronnie

Południe Wrocławia jest szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. To spokojna, zielona okolica z dobrą infrastrukturą i zapleczem edukacyjnym. Mieszczą się tu między innymi Park Południowy, Park Grabiszyński, Lasek Oporowski czy Park Kleciński. Bliskość terenów rekreacyjnych jest dziś bardzo pożądana – to przestrzeń do spotkań, uprawiania sportu czy popołudniowego relaksu. 

Edukacja i rozrywka

Mieszkańcy Krzyków doceniają bliskość szkół, przedszkoli i żłobków. Część placówek znajduje się niedaleko parków i skwerów, co sprawia, że pociechy mają okazję spędzać w cieplejszych miesiącach zajęcia – choćby z wychowania fizycznego – na świeżym powietrzu. W tej części miasta znajdują się także atrakcje, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie: aquapark, centrum rozrywki czy park linowy. Południe Wrocławia może być również dobrą bazą wypadową na wycieczki w góry.

Mieszkania na Krzykach

Wszystko to sprawia, że deweloperzy chętnie wybierają te tereny pod osiedla mieszkaniowe. Co wyróżnia tutejsze inwestycje? Poza lokalizacją – przede wszystkim niska zabudowa, windy, place zabaw czy ogrodzenie terenu inwestycji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze – z ogródkami.

Kiedy projektowaliśmy Słoneczny Zakątek, naszą inwestycję na Krzykach, w dużej mierze myśleliśmy właśnie o rodzinach. Obecnie mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w trzecim etapie. Niska zabudowa, ogrodzone osiedle i lokalizacja w sąsiedztwie Parku Klecińskiego są atutami, na które nasi klienci najczęściej zwracają uwagę – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Spokojnie i bezpiecznie

Co istotne, Wrocławianie wysoko oceniają bezpieczeństwo w tej dzielnicy. O tym, jak dynamicznie rozwija się ta okolica, może świadczyć fakt, że tylko na Krzykach i Psim Polu odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla Wrocławia. Rosnący popyt wpływa na powstawanie kolejnych biznesów: usług, gastronomii czy miejsc rozrywki. Krzyki od lat cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań, a oferta rynku pierwotnego stale się powiększa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Będzie większy wybór mieszkań, ale ceny wzrosną – prognozy na II kwartał 2024 Biuro prasowe
2024-04-24 | 15:00

Będzie większy wybór mieszkań, ale ceny wzrosną – prognozy na II kwartał 2024

Zła informacja dla kupujących jest taka, że ceny mieszkań z rynku wtórnego prawdopodobnie dalej będą rosły. Ale jest też dobra – pojawi się więcej ogłoszeń, dzięki czemu
Nieruchomości Promocyjne ceny lokali i miejsc postojowych na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-04-24 | 12:00

Promocyjne ceny lokali i miejsc postojowych na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Grupa Murapol, deweloper z ponad 23-letnim doświadczeniem, przygotowała dla swoich klientów kolejną atrakcyjną promocję. Pierwszych 10 klientów, którzy pojawią się 27
Nieruchomości Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii
2024-04-24 | 11:00

Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii

MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, rozbudowuje zespół w Niemczech. Norbert Philippen obejmując funkcję Head of Technical

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.