Południe Wrocławia przyjazne rodzinom
Wrocławskie Krzyki od lat uchodzą za miejsce najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Jest to jedna z dwóch dzielnic, w których odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla miasta. Co sprawia, że tutejsza oferta mieszkaniowa jest aż tak popularna wśród tej grupy?
Zielono i przestronnie
Południe Wrocławia jest szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. To spokojna, zielona okolica z dobrą infrastrukturą i zapleczem edukacyjnym. Mieszczą się tu między innymi Park Południowy, Park Grabiszyński, Lasek Oporowski czy Park Kleciński. Bliskość terenów rekreacyjnych jest dziś bardzo pożądana – to przestrzeń do spotkań, uprawiania sportu czy popołudniowego relaksu.
Edukacja i rozrywka
Mieszkańcy Krzyków doceniają bliskość szkół, przedszkoli i żłobków. Część placówek znajduje się niedaleko parków i skwerów, co sprawia, że pociechy mają okazję spędzać w cieplejszych miesiącach zajęcia – choćby z wychowania fizycznego – na świeżym powietrzu. W tej części miasta znajdują się także atrakcje, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie: aquapark, centrum rozrywki czy park linowy. Południe Wrocławia może być również dobrą bazą wypadową na wycieczki w góry.
Mieszkania na Krzykach
Wszystko to sprawia, że deweloperzy chętnie wybierają te tereny pod osiedla mieszkaniowe. Co wyróżnia tutejsze inwestycje? Poza lokalizacją – przede wszystkim niska zabudowa, windy, place zabaw czy ogrodzenie terenu inwestycji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze – z ogródkami.
– Kiedy projektowaliśmy Słoneczny Zakątek, naszą inwestycję na Krzykach, w dużej mierze myśleliśmy właśnie o rodzinach. Obecnie mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w trzecim etapie. Niska zabudowa, ogrodzone osiedle i lokalizacja w sąsiedztwie Parku Klecińskiego są atutami, na które nasi klienci najczęściej zwracają uwagę – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Spokojnie i bezpiecznie
Co istotne, Wrocławianie wysoko oceniają bezpieczeństwo w tej dzielnicy. O tym, jak dynamicznie rozwija się ta okolica, może świadczyć fakt, że tylko na Krzykach i Psim Polu odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla Wrocławia. Rosnący popyt wpływa na powstawanie kolejnych biznesów: usług, gastronomii czy miejsc rozrywki. Krzyki od lat cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań, a oferta rynku pierwotnego stale się powiększa.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.